Jump to content
Българският форум за музиканти

Предложения за кавър?


zazz

Recommended Posts

Не знам дали е тук мястото,но бихте ли ми дали предложения за някои лесни за свирене хард рок/хеви метъл песни за начинаеща група.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И солото ти ли ще им го изсвириш? :punk_guitar: Щото начинаещ китарист малко че се поизпОти...

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да забравят за Queen поне докато не навъртят 3-4 години стаж :ok: Начинаещ китарист не само да се поизпоти, ами и да се понасере, няма да го изкара :)

Та като стана въпрос за някакви по-лесни и доста така известни песни, подходящи за начинаещи, мога да предложа няколко:

Judas Priest - Breaking The Law

Twisted Sister - We're Not Gonna Take It

Metallica - Die, Die My Darling

Deep Purple - Smoke On The Water

Можете да пробвате и с нещо по-лесно на Rainbow например :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nickelback - Hero(Spiderman OST) - 4 акорда на кръст, солото и тотален начинаещ ще го направи.

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията Smoke... и Breaking the law вече сме ги направили.

И въпреки че съм начинаещ имам едно предложение за кавър към "колегите" на моето положение-AC/DC-The Jack

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДиСи биха били един добър избор за първи песни ако ги нямаше два фактора :-(

 

А именно - Бон Скот/Браян Джонсън ;) Китарката си свири някви блусизми пък хич да не е и без сола може... ама ей ако ми намериш начинаеща банда да пее диси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Абе аз като съм начинаещ китарист, не ми пречи да правя и Back In Black, та дори и Thunderstruck (въпреки че интрото би изпотило бая начинаещи :) ). Ама трябва да пусна обява от рода на

Wanted

...

Reward!

за да си намеря вокалист за подобни изпълнения :punk_guitar:

 

Иначе като за начинаещи музиканти става горе-долу и Warriors of the World на ManOwaR...Въпреки че вокалистът също трябва да е що-годе печен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не пробвате Kid Rock - All Summer Long? Аз от доста време бях и хвърлил око, днеска я погледнах и се оказа, че вътре се редуват 3 акорда през цялата песен, ритъмът е лесен, солото - сравнително, текста е чук, готина е. Има в Youtube и една версия, за 2 кухарки, записана в някакъв клуб в САЩ от едни пичове. Хем звучи яко, хем е сравнително лесна тая песновка, пробвайте я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа :punk_guitar: сега се сетих! Що не свирите Smells Like Teen Spirit на Nirvana?!? Всичко на всичко един брутален риф и май някъде имаше някакво соло...Ама пак някой трябва да я пее :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние с първата ми банда се хвърляхме на неща, които изобщо не ни пасваха на нивото, но пък това донякъде беше хубаво :) Говоря за най-най началото и правехме разни Audioslave-oве, ACDC без вокали :D и сума рок класики.

 

Не търсете нещо, което ще се впише в сегашните ви възможности е моят съвет. Търсете нещо близко до тях, винаги ще трябва да научите и нещо ново за която и да е песен (поне в началото).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено да се пробваш с нещо леко над нивото ти е добра идея по пътя на прогреса :ok: Освен това трябва да свирите нещо дето да ви кефи (щото аз като съм се захващал с нещо дето не ме кефи, колкото и елементарно да е - просто не върви, няма мерак). Така че подберете си нещо по ваш вкус, което все пак да можете да изсвирите с малко повече упражнения ако трябва (не бързайте все пак с DragonForce :lol: ) и давайте. Айде, успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С първата група се юрнахме да правим много хай левъл неща...Kill the King (Rainbow) , Strormbringer (Deep Purple) , Highway Star (Deep Purple) , Sweet child o mine (GNR) и т.н.....Голяма грешка :) ...

 

Лесно парче като за начало би било Fairytale Gone Bad на Sunrise Avenue..

Мейби Everyday на Bon Jovi (макар че ще се озорите..) ..

Don't Cry на Guns n roses...Word Up на Korn...

Абе не са малко песните , просто не се целете прекалено на високо :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.