Jump to content
Българският форум за музиканти

Предложения за кавър?


zazz

Recommended Posts

Nirvana - Something In the Way (два акорда, ми5 и до5-обръщение; виолончелото го зарежете)

 

Почти всички песни на Нирвана стават :punk_guitar:

Обаче макар на моменти идотски прости, досега никога не съм чул добър кавър на НИрвана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено трябва да се съобрази човек какво ще се свири и по отношение на това кой може да го изпее ;) Аз лично съм твърдо против да се правят кавъри на групи като Queen от начинаещи (а и не само), защото в 99% от случаите се получава (най-често несъзнателно) гавра с песента, която се изпълнява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Кобейн не се пее лесно ,не го подценявайте...Толкова кораджийски глас рядко се среща :) .

 

Малко е изкривено разбирането за кавър според мен.

Ако целта е да се направи 1:1 копие, то най вероятно начинанието ще претърпи провал поради ред причини(апаратура инструменти, техника на свирене и т.н...)

Има доста примери за кавъри, които се харесват повече от оригиналите и дори са по популярни.

 

 

А да, за кавърите на Куин... е що да е гавра?

То така ще излезе че начинаещите нямат право да свирят нищо друго освен песните на Нирвана и Кукла на Атлас- примерно ;) И също мисля че от начинаещ до начинаещ има разлика. Някой хора(като мен ) цял живот са начинаещи , но си вярват че могат да изсвирят и на Куин някоя песен.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мисля че от начинаещ до начинаещ има разлика. Някой хора(като мен ) цял живот са начинаещи

 

Именно :greenangel: Затова го поставих така

 

Не търсете нещо, което ще се впише в сегашните ви възможности е моят съвет. Търсете нещо близко до тях, винаги ще трябва да научите и нещо ново за която и да е песен (поне в началото).

 

А всеки човек с достатъчно, но не и прекалено самочувствие може да си прецени нивото. Съответно + нещо отгоре ще се получи нещо в стил 90% ог изброените от колегите песни. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rainbow определено са добър избор за начинаеща група, въпреки че вокалите на места не са за всеки :girl_cray2: Солата на Ричи също биха създавали проблеми, но пък са богати откъм техника, което е добро упражнение за всеки уважаващ себе си начинаещ китарист :thumbup:

Друго дето да става за гд начинаещи е Don't Cry на Guns 'n' Roses. Хем не е много трудна, хем солото е супер яко, пък ще се научите и акорди да разлагате ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля те , кажи ми една песен на Rainbow ,която може да се изпее от всеки...

Като имаш в предвид ,че в любителски групи думата "транспониране" е като китайската азбука :thumbup: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вокалите на Rainbow изобщо не са за всеки. :punk_guitar: Все пак това са Дио, Греъм Бонет и Джо Лин Търнър. А за солата на Ричи няма смисъл да се коментира. Такива песни се правят като понапреднеш малко. Лесна песен е Let it be. Може да направите нея. :) Е зависи и доколко сте начинаещи де :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.