Jump to content
Българският форум за музиканти

Здравеите


Recommended Posts

Здраво на сите на форумов!Јас сум од Македонија,името ми е Александар.Видов овде дека кирилицата е задолжителна,се надевам дека нема да ви пречи мојата кирилична верзија.Инаку сум гитарист,поточно гитароманијак,иако не толку многу во последно време.Омилени гитаристи ми се Џими Пејџ,Хендрикс,Џон Скофилд,Пет Метини,Влатко Стефановски ,нормално;) .....Голем почитувач сум на Теодоси Спасов.Пред некое време прочитав дека некои џез гитаристи учат за музиката слушајќи музичари кои свират на дувачки инструменти.На пример Мајк Стерн ги учи фразите на Мајс Дејвис и Чарли Паркер,епа јас ги учам фразите на Теодоси Спасов. :rolleyes: Инаку , многу ми е мило што го открив овој форум и се надевам дека ќе се дружиме.Поздрав до сите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха , emomihaylov, не сум тој Александар.:cheers2: Благодарам на срдечниот пречек и добро ве најдов! Инаку, Ангелина, со тебе изгледа ја делиме страста кон музиката на Pink Floyd. А пак песната што ти стои како потпис ( Great Gig In The Sky ), мислам дека сосема оправдано го носи својот наслов. Баш некако е вселенска.Како и целиот албум, впрочем.Иако темата му е прилично приземна.Поздрав! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Уште еднаш благодарам за гостопримството на сите тука:punk_guitar:

Редактирано от Александар
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с фразите на "духачите" е интересно.

Я пусни някой запис; това е нов подход, поне за мен.

Важи ,нема проблем!Ќе се потрудам да пуштам нешто наскоро.Поздрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл и от мен. Дано ти хареса и поостанеш - интересно е да чуем мнения и свирене на съседи по държава :thumbup:

 

Чакам записи с нетърпение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.