Jump to content
Българският форум за музиканти

Добри евтини китари


noflip

Recommended Posts

  • Отговори 386
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте,

с риск да повторя запитването на един съфорумник от по-горе

и аз съм любопитен за мнението ви относно акустичната WALDEN D351.

Имам наблюдение от последните година и нагоре ,че доста успешно са навлезли

на нашия пазар (говоря за WALDEN, като цяло). Та мъката ми е че нямам възможност да пробвам

техни продукти както и близки до тях (като Hohner и др. например),,, но на първо време ме интересува

конкретно модела който посочих. Ако някой има по-актуален поглед за техните продукти, нека пише.

Благодаря за търпението :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време имаше прекрасни страт копия Clash. По скромното ми мнение, класи над средностатистическия Squier. Мисля, че са италиански. Ако попадне на някой, ще си е чист късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добри евтини китари ли ? Еми според мен за малкото пари си струват KRAMER , CORT , VINTAGE и EPIPHONE само добри рецензии има за туя марки а хубавите модели са от порядъка на 600 лева максимум , е при EPIPHONE най хубавите модели са за 900-1000 , но там стандарта е мн добър :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Пробвах един Billy Ray в магазина до консерваторията. Стори ми се доста добре за китара от 150 лв, като състейна около 12-то прагче беше около 5-6 секунди, което е доста добре дори за китара от следващият по-висок клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да изкаже мнение за Hohner HW300CE (или евентуално да предложи някоя друга акустичка с метални струни, кътауей и електроника на г/д същата цена)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да потвърдя думите на Евтим:миналата седмица пробвах същя Billy Ray в Камертон.Като за 150 си лева е напълно съотносим със Скуайър, лично на мен дори ми харесва повече.Нямах възможност да посвиря по-дълго на него, но останах приятно изненадан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
... при EPIPHONE най хубавите модели са за 900-1000 , но там стандарта е мн добър :D

Кой точно стандарт е много добър и по-евтин, щото по мои наблюдения 900-1000 (лв.) струват LP Standard, а по-добрите модели са повечко? В смисъл, ако има някаква нова далавера, да бъдем светнати;)!

Ако си говорим сериозно, ценово не бих отнесъл Epiphone към категорията "евтини китари" по смисъла на тази тема.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cheers2: ^ Аз не бих ги отнесъл и към хубавите китари ако става на въпрос. Имаше един Епифон за 500-600 евро в Германия като ходих наскоро и грам не ми хареса. Звука си беше шит, ама това май беше заради микрокюба на който го пробвах... Проблема беше, че имаше супер слаб състейн и задираше бендовете на доста позиции, което си мисля, че е недопустимо за китара над 1000 лева.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра ефтина китара- според мен така както е написано заглавието а темата мойе да се тълкува по следния начин

Всяка китара е добра ако струва повече от парите които си дал за нея ;)

За пример ще посоча Вестер- прави се с качество на Ам.Фендер а струва много по-малко.

Всичко друго ще бъде за раздела Хвалба- аз имам еди каква си китара, много е хубава ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде не заблуждаваме хората. Качеството на Vester не е с нищо по добро от всички други евтини китари, а конкретно адаптерите им, както и на тремолата им са доста зле. Не че китарите не си струват парите, но това за американските Фендери, е съвсем нереално :greenangel:

 

п.п. Имам доста наблюдения върху фирмата, както и върху Фендер, в смисъл, не говоря на изуст

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.