Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой да може да ми помогне ?


Recommended Posts

някой може ли да запише бг обяснение как да се изсвири песента Metallica- NOthing else matters защото толкова сайтове и клипове гледах че накрая нищо не стана Друго си е на родния език ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък ми кажи как се свири Полета На Бръмбара ;) Песента се свири пръсти, с умение и с желание. Сигурно си начинаещ щом питаш. Трябва ти да можеш да свириш с пръсти, да свириш акорди с баре, Hammer On/Pull Off, флажолети, арпежи. Като почвах да свиря на китара мислех че това е най-лесната песен, а всъщност я научих цялата преди 1 месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Безценна помощ ;)

 

@ victor4y

1.намери си някой таб на песента (сайтове с табове има БЕЗБРОЙ!, също и чичо Гугъл помага), не би трябвало да имаш проблеми с разчитането му, всичко ти е показано.

2.Ако нямаш Guitar Pro - намери си я и си я качи - ще ти окаже голяма полза.

3. Ако ВСЕ ПАК имаш проблеми с четенето на таба на Nothing Else Matters - направи си труда да прочетеш ето ТАЗИ тема от форума, и не вярвам да имаш някакви затруднения повече.

4.А най - лесно - пробвай да я свириш по слух. От това, по - полезно занимание, здраве му кажи! Поздрави!

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък ми кажи как се свири Полета На Бръмбара ;) Песента се свири пръсти, с умение и с желание. Сигурно си начинаещ щом питаш. Трябва ти да можеш да свириш с пръсти, да свириш акорди с баре, Hammer On/Pull Off, флажолети, арпежи. Като почвах да свиря на китара мислех че това е най-лесната песен, а всъщност я научих цялата преди 1 месец.

 

а така пък се свири "Рапсодията", но така не помагаме на човека http://www.youtube.com/watch?v=pZ9jrBg4Lwc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ти пък ми кажи как се свири Полета На Бръмбара Песента се свири пръсти, с умение и с желание. Сигурно си начинаещ щом питаш. Трябва ти да можеш да свириш с пръсти, да свириш акорди с баре, Hammer On/Pull Off, флажолети, арпежи. Като почвах да свиря на китара мислех че това е най-лесната песен, а всъщност я научих цялата преди 1 месец."

 

браво

поне си схванал, че е начинаещ...

 

victor4y, мога да ти предложа ноти на песента - за две китари, за соло китара или аранжимент за акустична китара(отново соло)

ако знаеш какво да свириш, но имаш затруднения с практическата част и не ти помогне препоръчаното от васил павлов - обясни точно къде се спъваш, въпреки че не съм достигнал висотите на някои философи тук, ще опитам да помогна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

e---------0-----------------3-----p0-----------5-----p0----------12--------------

B-------5----5--5--5----5-----5-------7----7-----7------------12----(12)-------

G-----5------5--5--5--5---5-----5-----7--7---7-----7-------12-----------(12)--

D-----------------------------------------------------------------------------------

A---0--------0--2--3------------------5-------------------------------------------

E--------------------------------------------------------0--------------------------

 

 

B5 B5 B5

G5 G5 G5

A0 A2 A3

 

като акорд ли как да го изсвиря :? пробвах доста начини но не се получава

Между другото Да начинаещ съм свиря на акустична китара Кремона с метални струни Не мога да свиря по ноти Свиря просто за кеф и не съм тръгнал да се уча да свиря така да се каже професионално просто песента ме кефи и бих искал да я науча

 

И да попитам :) как да си сменя инструмента Защото пише акордеон .....

Редактирано от victor4y
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, благодаря ви за оказаното внимание към коментара ми, мисля, че съм обяснил поне кои техники да владее. Има достатъчно клипове в тубата и няма нужда да казваме на момчето нота по нота как се свири песента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В клипа дето ти дадох чевека показва и с лява и с дясна ръка как се свири. Иначе А - палец, G - показалец, B - среден. Вкарваш си пръстите и дърпаш струните.

Редактирано от schOle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази мелодия, колкото и да ти се струва лесна на слух, никак не е лесна. Всеки тръгва от факта, че "абе дрънкам там 4 празни струни", ама не е така. Сносен таб и аз не можех да намеря навремето, като за бонус ще ти кажа, че има сигурно стотици варианти, с които можеш да си съкратиш живота и нищо да не направиш.

 

Още една молба! Когато пускаш тема следващия път, огледай дали я пускаш в правилния раздел, след като веднъж същата тема е изчезнала от раздел китара, тоест е била изтрита. Ако не знаеш и как да четеш табулатури, моля прочети всичките онлайн туториъли, които има по темата. Лично ще съм ти много признателен.

 

Успех с търсенето,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мега-начинаещите има ДВД-та с видео уроци от Лик Лайбръри. Скоро пуснаха и втори диск за Металика, обясняват ги много бавно и подробно нщата, чак е досадно (поне за мен). Не се сещам наизуст има ли Натинга, но... действай! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мега-начинаещите има ДВД-та с видео уроци от Лик Лайбръри. Скоро пуснаха и втори диск за Металика, обясняват ги много бавно и подробно нщата, чак е досадно (поне за мен). Не се сещам наизуст има ли Натинга, но... действай! :)

 

Ееее ся и ако намериш линк да си го драпна ЗЛАТЕН ще си :bravo: Или може би е само легално с парички ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай един скайп, понеделник следобед или вторник вечерта ще се намерим, ще ти пратя видео и ще опитам да помогна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.