Jump to content
Българският форум за музиканти

Меки или твърди предпочитате?


Snowwhite

Какви клавиши предпочитате да има пианото?  

59 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Дано да не ви се стори тъп тоя въпрос,ама мен си ме вълнува темата "Дали,аджеба-само аз съм такъв идиот изкелефирчен?!?",или иначе казано - само на мен ли ми е почти непосилно вече да свиря задоволително на пиано с "твърди" клавиши.Надявам се да е ясно какво имам предвид под така научно издържаните термини "меки" и "твърди" клавиши... :nono:

 

P.S.:Имате ли си проблем с разни преумори и тендовагинитища от по-"твърди"-те клавиши? :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм свирил само на едни и немога да кажа дали са твърди или меки ;)

А за последен път пипах пиано преди 100 години, така че съм забравил...

За това ще гласувам, че ми е все тая какви са :blink:

Все пак съм китарист :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да не ви се стори тъп тоя въпрос,ама мен си ме вълнува темата "Дали,аджеба-само аз съм такъв идиот изкелефирчен?!?",или иначе казано - само на мен ли ми е почти непосилно вече да свиря задоволително на пиано с "твърди" клавиши.Надявам се да е ясно какво имам предвид под така научно издържаните термини "меки" и "твърди" клавиши... :blink:

 

P.S.:Имате ли си проблем с разни преумори и тендовагинитища от по-"твърди"-те клавиши? :blink:

твърда естествено..млади сме да омекваме от към клавиатури ;)

Твърда но не особено дълбока като при бившите съветски пиана - мразим ги :cheers:

Допада ми дълбочината на WEINBACH-a i na PETROFF-a kakто и тяхната твърдост :blink: На повечето немски пиана които съм свирил са били на преклонна възраст с изключение на един Рьониш и бяха омекнали - ама то нормално възрастта си казва думата :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо, само твърдо и колкото се може по-тежко!

Само тогава се прави фразировка. Няма нищо по-хубаво от дълбокия ход на твърда и тежка клавиатура. В нея има живот, енргия и квот' искате друго. Който не може да свири - той не знае какво е това! :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да не ви се стори тъп тоя въпрос,ама мен си ме вълнува темата "Дали,аджеба-само аз съм такъв идиот изкелефирчен?!?",или иначе казано - само на мен ли ми е почти непосилно вече да свиря задоволително на пиано с "твърди" клавиши.Надявам се да е ясно какво имам предвид под така научно издържаните термини "меки" и "твърди" клавиши... :P

 

P.S.:Имате ли си проблем с разни преумори и тендовагинитища от по-"твърди"-те клавиши? :P

Skapa mi pianistke!Tendoto se poluchava ot savsem drugo neshto.Stiagane,nepravilna postanovka i t.n.Inache az sam za dalbokia kalavish.Mojesh mnogo po lesno da obrabotvash tona.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпи ми Жорко-НЕ само от това се получава споменатото от теб и мен(шшшшшт-да не чуе и да дойде :P ).Чети медицинска литература,ако те съмнява-аз по инерция не говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да не ви се стори тъп тоя въпрос,ама мен си ме вълнува темата "Дали,аджеба-само аз съм такъв идиот изкелефирчен?!?",или иначе казано - само на мен ли ми е почти непосилно вече да свиря задоволително на пиано с "твърди" клавиши.Надявам се да е ясно какво имам предвид под така научно издържаните термини "меки" и "твърди" клавиши... ;)

 

P.S.:Имате ли си проблем с разни преумори и тендовагинитища от по-"твърди"-те клавиши? :P

О-о-о!... Сори мадам, аз не съм Ви видял въпроса преди или не съм го прочел до край или ми се е спяло :P

 

Щом имаш проблем с тендовагинит, значи имаш нещо неправилно в постановката на ръката (без да се дърпаш и засягаш, просто съм сериозен и искам да помогна) Или прекаляваш с свирене или свириш много бързи пасажи, без да са ти влезли в пръстите.

Просто помисли. Имаш напрежение в китката, а това в никакъв случай не трябва да се получава! :think:

А пък може да е начална фаза, която си получила и от китарата, а да се проявява в пианото. Има и такъв вариант.

Земай мерки, за да не ти остане само спомена и да почнеш свириш само по "тлаки и седенки". :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора,хора-а-а...Хора!!!Аз си го лекувам удачно моя.Ставаше въпрос всеки да си каже методите(ако ги има),за да помагат на другите...А колкото до много бързите пасажи-тамън от тях е и от пресвирване,а не от неправилности и прочие...

 

И проблемът е в предмишницата,а не в китката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквип ък тоооолкоз бързи пасажи бичиш че тендовагинясваш

 

Някое солце а може би дори Лист Шопен

 

 

Или скромен Бах

 

 

Фридри хХендел

 

 

че то за кит арката май ххххИч не ти остая време

хехехех :):P;)

 

 

 

................................................................................

...............................

 

:)

Ако използваш тежестта на цяла ръка и тежестта на горната част от тялото си - нямаш проблеми. Ако се пльоснеш на нисък стол и клавишите са ти височко и се престараваш - тендовагинясваш. Лош даскал също докарва твгнт. Руско пианце - също.

Полезно - всякаква гимнастика на ръцете . От слаби мускули и много старание си го докарваш със сигурност.

За 15 години активно свирене на пиано с ТВРЪД клавиш - нямам тендоблабланит.

Добро звукоизвличане , истинско свирене на пиано - само с твърдо. Ше ма прощават жичкаджиите - ти тоже прощавай, понеже питаше по едно време кое лесно, кое.... - ама `ич не е лесно.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете, че се намесвам (нищо общо нямам с "клавиризма"), ама...

Прочетохте ли внимателно темата, която Snow е пуснала?! Май само анкетата щеше да е достатъчна... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1)Каквип ък тоооолкоз бързи пасажи бичиш че тендовагинясваш

 

Някое солце а може би дори Лист Шопен

 

Или скромен Бах 

 

Фридри хХендел

 

2)Ако се пльоснеш на нисък стол и клавишите са ти височко и се престараваш - тендовагинясваш.

3)Руско пианце - също.

4)Полезно - всякаква гимнастика на ръцете .

5)От слаби мускули и много старание си го докарваш със сигурност.

6)Добро звукоизвличане , истинско свирене на пиано - само с твърдо

1)"Бича" мои си неща-от по 20 минути нагоре дълги и прекалено бързи на моменти.

2)Естествено,че НЕ съм на нисък стол(ако ще се обиждаме толкова елементарно...)

3)Казвала съм ТВЪРДЕ много пъти тук какво е пианото ми-НЕ е руско,могат да си мечтаят повечето хора за пиано,като моето.

4)Относно гимнастиката-IQто ми НЕ е 37,все пак(ако те занимава точно колко е-питай си в ЛС,тук ти казвам-над 90% от максималния брой точки е).

5)Много старание-е-закъде без него-ако поне малко не се повживееш(нали съм си и актриса :lol: )-какво ще излезе?!?

6)Благодаря,че зачеркна и мен,и инструмента ми с едно изречение...

 

 

:lol: После бъди мек,любезен и не се сърди...Как?!? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Snowwhite

 

:lol:

Е извинявай, че съм те засегнал, не съм имал подобни намерения. Говорех по принцип какво знам и какво не трябва да се прави, нищо специално към теб.

А че не съм много любезен - не съм. Такъв съм си.

 

Хиляди извинения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А че не съм много любезен - не съм. Такъв съм си.

 

Хиляди извинения.

:P Я ела да се сбием утре направо, бе!!! :lol:

:P Не съм се докачила чак толкова,няма страшно!!! :P

:P Кой те знае на живо какъв си " олиго my friend " :D

:P:P:lol: Баш както си трябва,нали така!!! :lol::P:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.