Jump to content
Българският форум за музиканти

Меки или твърди предпочитате?


Snowwhite

Какви клавиши предпочитате да има пианото?  

59 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

:wall: Ееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Извинете, че се намесвам (нищо общо нямам с "клавиризма"), ама...

Прочетохте ли внимателно темата, която Snow е пуснала?! Май само анкетата щеше да е достатъчна... :(

Ами,добре е да не се обаждаш.Тя е още много млада и трябва да се научи да приема съвет.Тя попита,и се намериха хора,които да я светнат.Скъпа ми пианисткe приземи малко,a!

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,добре е да не се обаждаш.Тя е още много млада и трябва да се научи да приема съвет.Тя попита,и се намериха хора,които да я светнат.Скъпа ми пианисткe приземи малко,a!

Човече какво става на част и пишещите тук. Този въпорс от страна на Снежанката наша си беше според мен чиста проба бъзик, да споделите помеждудругото...

 

Отгоре на това някой който цял живот е имал нещастието да дъни на руско пиано - много ясно че няма да му е удобно да скочи на немско, чешко, холандско или т.н. които са с характерна "твърда" клавиатура... така че не виждам за какви съвети иде реч тук...

 

Но мисля че добрия тон е повече от важен и да пазим уважение едни към други - били гении или прохождащи музиканти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Jorko

 

 

На всеки новодошъл му правят впечатление разни неща - че всеки изказва мнения , като че е господ, всеки си е повярвал в нещо и е сигурен, че е прав, всеки знае нещо и е сигурен, че е много, и т.н..

Ама внимание хич не трябва да се обръща; като ги приемеш нещата на майтап, си е OK. :P

 

Те `сичките и теми на Сноууайт са си едни такива, особени малко, веселба си прави, и аз и се вързах... Все пак е единствена дама тук от 200 китаристи , друга няма.... :P

 

АйдеМир да е !!!

 

PS:

Аз кат гледам , вече станахме към трима - четирима, за една маса хора сме, та май трябва една среща и на пианистите да направим, на нас няма да ни трябва цял стадион да резервираме... :P:godbless::godbless::(:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ме съветват?!?Аз казах ли,че искам СЪВЕТ?!?Ставаше въпрос за личен опит,избор и преживявания-все субективни неща,а не за "съвет от г-н преподавателя".И аз тук няма да подлагам на съмнение уменията ти(нямам право,преди да те видя поне).Нещо,което ти...Защо мислиш,че имаш право да вършиш?От позицията на какво?И на базата на какво?Констатациите по МОЙ адрес не са тема на темата-исках(за пореден път да уточня) ЛИЧЕН ОПИТ,ИЗБОР И ПРЕЖИВЯВАНИЯ-НЕ МНЕНИЯ ЗА МОЯТА ОСОБА.Имам кого да попитам и с кого да се "меря",'щото явно тук за това иде реч.И,може да сме се сдърпвали с Боян,ама човекът съвсем на място си е казал по въпроса на питането ми-не винаги се доразбираме,но така е тук,в безинтонационния интернет-личи си,че с него,макар и не лесно МОЖЕ да се говори човешки.Ти явно НЕ искаш да отговориш на темата,а да се заядеш с мен ли,с някой друг,който ти е подръка ли,'що ли...

 

Няма да стане-на провокации,поднесени по тоя менторски начин не се поддавам-с тона си НЕ можеш да обидиш мен(да-заради ОГРОМНОТО ми самочувствие),но има и по-докачливи-замисли се...А и...Така обиждаш предимно себе си.

 

"Приземи" се ти малко,аз никъде не съм литнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ме съветват?!?Аз казах ли,че искам СЪВЕТ?!?Ставаше въпрос за личен опит,избор и преживявания-все субективни неща,а не за "съвет от г-н преподавателя".И аз тук няма да подлагам на съмнение уменията ти(нямам право,преди да те видя поне).Нещо,което ти...Защо мислиш,че имаш право да вършиш?От позицията на какво?И на базата на какво?Констатациите по МОЙ адрес не са тема на темата-исках(за пореден път да уточня) ЛИЧЕН ОПИТ,ИЗБОР И ПРЕЖИВЯВАНИЯ-НЕ МНЕНИЯ ЗА МОЯТА ОСОБА.Имам кого да попитам и с кого да се "меря",'щото явно тук за това иде реч.И,може да сме се сдърпвали с Боян,ама човекът съвсем на място си е казал по въпроса на питането ми-не винаги се доразбираме,но така е тук,в безинтонационния интернет-личи си,че с него,макар и не лесно МОЖЕ да се говори човешки.Ти явно НЕ искаш да отговориш на темата,а да се заядеш с мен ли,с някой друг,който ти е подръка ли,'що ли...

 

Няма да стане-на провокации,поднесени по тоя менторски начин не се поддавам-с тона си НЕ можеш да обидиш мен(да-заради ОГРОМНОТО ми самочувствие),но има и по-докачливи-замисли се...А и...Така обиждаш предимно себе си.

 

"Приземи" се ти малко,аз никъде не съм литнала.

Oк,oк!Извинявам се много ,че съм засегнал някой.Не съм искал.Но,колежке,доколкото си спомням,aз дадох менение по въпросa,преди да започна да се (ЗАЯЖДАМ).Приеми извиненията ми още венъж.Наистина нека цари тук едун добър и колегиален тон. :godbless:

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете, че се намесвам (нищо общо нямам с "клавиризма"), ама...

Прочетохте ли внимателно темата, която Snow е пуснала?! Май само анкетата щеше да е достатъчна... :godbless:

Ами,добре е да не се обаждаш.Тя е още много млада и трябва да се научи да приема съвет.Тя попита,и се намериха хора,които да я светнат.Скъпа ми пианисткe приземи малко,a!

:godbless: :green: :godbless:

Че кой си ти, че да съветваш и светваш когото и да било?!?

Прочети си пак правилата за добър тон във форума, а после, вместо гимнастика, си припомни и темата! А това кой, къде и как се обажда не го решаваш ти.

 

А казват, че между китаристите имало завист и злоба :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се карайте бре хора, коУеги сме все пак .. :stop:

 

Иначе според мен е много, много условна ситуацията ....

За мен от по-голямо значение е акустиката на залата, от колкото тона и клавиатурата на рояла... Свирил съм на твърда клавиатура на Стейнуей в "суха" зала, където звука достига само до мен, но не и до публиката... Свирил съм и в специално построена концертна зала (всъщност тази в НМУ), където роялчето си е меко, но докато свириш - все едно си в банята .. (не се чуваш себе си, а във всяка точка от залата се чува по различен начин) От тук си вадя изводите, че звукоизвличането е различно, в различните зали.

Иначе е вярно естествено, че имаш по-голямо "поле за действие" на по-трърдите рояли, но когато свиря Шопен - голям революционен предпочитам по-мека, че ръката отива на кино ако не съм свирил половин час преди това ... :twisted:

 

Както се спомена вече, всичко е въпрос на лично предпочитание и никой не може да каже каква е истината, тъй като тя не е една !

 

:exclaim: B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се карайте бре хора, коУеги сме все пак .. :stop:

 

Иначе според мен е много, много условна ситуацията ....

За мен от по-голямо значение е акустиката на залата, от колкото тона и клавиатурата на рояла... Свирил съм на твърда клавиатура на Стейнуей в "суха" зала, където звука достига само до мен, но не и до публиката... Свирил съм и в специално построена концертна зала (всъщност тази в НМУ), където роялчето си е меко, но докато свириш - все едно си в банята .. (не се чуваш себе си, а във всяка точка от залата се чува по различен начин) От тук си вадя изводите, че звукоизвличането е различно, в различните зали.

Иначе е вярно естествено, че имаш по-голямо "поле за действие" на по-трърдите рояли, но когато свиря Шопен - голям революционен предпочитам по-мека, че ръката отива на кино ако не съм свирил половин час преди това ... :twisted:

 

Както се спомена вече, всичко е въпрос на лично предпочитание и никой не може да каже каква е истината, тъй като тя не е една !

 

:exclaim: :)

Не приятелю, И Лист и Шопен ги карай на твърда клавиатура, а това че ти се уморява ръката - свири го повече пъти бавно. Мойта ръка е малка, но когато съм свирил тез неща не съм имал този проблем. Моят проблем беше друг.

По мое време роялите бяха Blutner и Forster. Blutner-а беше с много лека клавиатура и там ми трябваше време, два, три часа. След което ръцете ми летяха. Forster-а пък беше по-твърд, а звука му беше много хубав.

Но имаше нещо друго, което беше за мен малък проблем. Клавишите на Forster са с около 1.2 мм по-тясни от Blutner за сметка на интервала между тях и черните бяха с по-остри ръбове. Ето това ми беше неприятно! Не знам дали на някой друг му е направило впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blutner-а беше с много лека клавиатура и там ми трябваше време, два, три часа. След което ръцете ми летяха.

 

Е как така ? Хем е лека, хем ти трябва повече време да се разсвириш на него?

 

При мен е така на тежки рояли -- примерно преди концерт се разсвирвам на един ужасно тежък роял (казаха ми че даже май изкуствено са го направили толкова тежък) - около половин час свиря бавно на него и изключително силно. След това отивам до залата и си започвам без проблем на "по-малко, но сам за себе си доста тежък" Стейнуей и нямам проблем .. :think:

 

Предполагам че за всеки си е въпрос на тренировка ... Мисля повечето от тук в къщи сме свирили на пиана .. Ами тези , които у тях си имат рояли ... :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как така ? Хем е лека, хем ти трябва повече време да се разсвириш на него?

 

При мен е така на тежки рояли -- примерно преди концерт се разсвирвам на един ужасно тежък роял (казаха ми че даже май изкуствено са го направили толкова тежък) - около половин час свиря бавно на него и изключително силно. След това отивам до залата и си започвам без проблем на "по-малко, но сам за себе си доста тежък" Стейнуей и нямам проблем .. :think:

 

Предполагам че за всеки си е въпрос на тренировка ... Мисля повечето от тук в къщи сме свирили на пиана .. Ами тези , които у тях си имат рояли ... :)

Моят роял беше с много тежка клавиатура и за това, когато отивах на доста по-лека ми беше трудно да правя тон! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Нормално е хубав тон да се вади с твъед клавиш! Същото е и при китарата! Някой ако е свирил на оригинален Гибсън - знае за какво става въпрос! Въпреки че аз предпочитам меки клавиши, защото не съм добър пианист, но сигурно ако стана по-добър - вече ще предпочитам твърди, защото ще търся тона повече, отколкото техниката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като на един клавирист ще му се налага със сигурност да свири на всякакви пиана е най-хубаво да си има вкъщи такова с твърди клавиши.

Ако свикне отвкъщи да се леки клавишите на "твърдите" пиана ще има проблеми.

:ph34r:

 

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти на всички!За мен няма по-хубаво нещто от твардата клавиатура,но за огромно наше съжаление,за да я притежаваш,трябва да дадеш много праички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.