Jump to content
Българският форум за музиканти

Лель


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Наскоро се докопах до някакъв руски дилей/хорус - Лель CZ, чиято схема вадя в момента. Много е интересна. В камиончето няма нито закъснителни линии, нити АЦП, нито ЦАП, но все пак работи. Използва компаратори броячи, и памети. Много хитро. Та някой има ли някакви впечатления от тези Лель ефекти?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах 2 лелъ драйв/дисторшн за без пари ми ги дадаха :cheers: много слаба работа ама те бяха и амортизирани и мн шум си е**ло майката :) иначе един тип имаше такъв като твоя и свиреше. Руски танк...ама свиреше :cheers: а графичния еквалайзер ...неам думи ...то по скоро на шумогенератор приличаше :cheers: та тоя хорус беше най сполучливото кат че ли :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въх! :cheers:

аз имах Лель - overdrive сапунерка през 90-93г или там някъде,даже бях забравил че има такова животно :cheers::cheers::cheers::)

Яко бръмчеше за времето си ;):)

тцтцт ееех спомени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като у4еник (преди 15-тина години) имах такъв делей :cheers: Тогава бе6е голяма работа! Оттогава не съм ползвал, сигурно е било голямо 6оу! :cheers:

 

Лель РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ! :cheers: За РОДИНУ!! :cheers:

 

хихихихиххихихиххи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе майтап не майтап и аз имам такъв Корус/Дилей руски, черен такъв и един червен руски овърдрайв - само че не е Лель ами нещо подобно. И двата къртят мивки. Толкова издевателства върху ефект не е имало и е здрав желязно и звука не е никак лош. За драйва кофтито е че с времето наистина стана доста шумен и накрая и едната входна букса се скапа. Ама още си го пазя от сантимент и обичам да си го включвам чат пат. Мен ме кефят поне.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе майтап не майтап и аз имам такъв Корус/Дилей руски, черен такъв и един червен руски овърдрайв - само че не е Лель ами нещо подобно. И двата къртят мивки. Толкова издевателства върху ефект не е имало и е здрав желязно и звука не е никак лош. За драйва кофтито е че с времето наистина стана доста шумен и накрая и едната входна букса се скапа. Ама още си го пазя от сантимент и обичам да си го включвам чат пат. Мен ме кефят поне.

Хахахаха ! :godbless: И аз си пазя един руски жълт ефект, май се казваше СУПЕР ДИСТОРШЪН СД-2 или нещо такова... :godbless:

Мале... Върнах се в спомените си от абитуриентските години...

 

:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе майтап не майтап и аз имам такъв Корус/Дилей руски, черен такъв и един червен руски овърдрайв - само че не е Лель ами нещо подобно. И двата къртят мивки. Толкова издевателства върху ефект не е имало и е здрав желязно и звука не е никак лош. За драйва кофтито е че с времето наистина стана доста шумен и накрая и едната входна букса се скапа. Ама още си го пазя от сантимент и обичам да си го включвам чат пат. Мен ме кефят поне.

Хахахаха ! :godbless: И аз си пазя един руски жълт ефект, май се казваше СУПЕР ДИСТОРШЪН СД-2 или нещо такова... :godbless:

Мале... Върнах се в спомените си от абитуриентските години...

 

:godbless:

...e аз в гимназията чак :godbless: абе руснаците идеите са им хитри само реализацията и компонентите да бяха по-добри... (което напоследък и става де)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този дилей не е въобще лош, де. Има закъсненит 15 - 760 МСек. и отношение закъснял сигнал/шум 70-75 Дб(измерено с микс потенциометъра на макс).

Иначе като гледам чиповете педала е някъде от 91-92 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах някакъв руски хорус. Един такъв синичък на цвят, педалче в стил босс. Някъде на вторият месец почнаха да се чуват разни шумове в него, все едно, че слушам морето, само чайките липсваха :cheers: За сметка на това кутийката много ме кефеше, изтърбуших безумната електроника, направих си един дистер с май цели 5 транзистора и го сложих вътре. Страшен ефект беше тва хоруса (т.е. кутийка) B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам Цефровая задержка

дилей/хорус

кърти наред квото свари

не е шумен, даже на байпас го ползвам като мастер волюм, че иначе падат мазилките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък имам руски процесор ЛИДЕР-2

с 5 педала ;)

най-ценното му е октавера :D

даже го давам за 60 кинта ако някой го иска и може да го носи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам Цефровая задержка

дилей/хорус

кърти наред квото свари

не е шумен, даже на байпас го ползвам като мастер волюм, че иначе падат мазилките

Е това същото е, само че мойто е версията за износ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еба си кефа. И аз оня ден се сетих за Лелите! Потърсих ги по руските сайтове и им намерих разни нови моделчета със звучните заглавия:

 

"Металяйзер" и бруталното "Бруталяйзер"

 

Струваха по 20$. Аз смятам да си 'зема едно ей така заради заглавията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Днес ми подариха същия ефект (Лель CZ).

Води се за дигитален delay/chorus. И това нещо е манияшко. :D Подобен съвременен delay едва ли има.

На мен лично хоруса много ми допада, имитира добре аналогов вид. Разбрах, че руснаците са пуснали ефекта през 1988 година.

До колкото разбирам, педала е с "buffered bypass". Направо ме разби като разбрах, че трябва да го зареждам с 18V. :D

Готина играчка си е.

 

Поправка: Зарежда се с 9V DC, но има още един слот за втора батерия, която служи като резерва.

Редактирано от Delta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.