Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с разтоянието на струните от праговете


Azwraith

Recommended Posts

Здравейте!Днеска смених струните на електрическата си китара и Установих че са твърде близко до прагчетата и даже се допират при свободно удряне което мисля че не е добре но не ми е ясно как се оправя това и затова реших да попитам тук.Китарата е Jackson JS30 Dinky с Floyd Rose и Locking Nut. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисли ,мой мозък.мисли..

Ще Остановиш,че има напрежения и сили противодействуващи на образа чичо Флойд,което е тъпа система с пружини,ключето е Баланс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъ, не съм тесен специалист (още), но един познат ми каза, че като сменя струни на флойд-а е хубаво да застопориш бриджа с нещо - примерно линийка - иначе много трудно се настройвало после... Честитка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да видиш да не ти е извит грифа назад. Ако е, трябва да му отпуснеш малко шиша.

След това, трябда да видиш дали флойда стои успоредно на равнината на тялото. Ако е прекалемо прибран назад, трябва да му поотпуснеш малко 2-та винта с пружините отзад.

Накрая, ако просто флойда е твърде ниско, трябва да го взигнеш от 2-та винта, на които стъпва.

 

След всяла манипулация трябва да пренастройваш китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за отзивите!Съжелявам че не потърсих за други такива теми но просто ми беше ужасно нужно защото бях се притеснил доста ... не съм сложил по-дебели струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90% процента съм сигурен, че и да сетъпне хубаво китарата пак ще му бръжди 6та най-малко. Защо? Ами защото бръждят и то ако не всички, то поне всички, които аз съм хващал. Ако трябва отпусни шиша, повдигни флойда или пък я дай на лютиер, ако те е страх да пипаш сам шиша (макар, че няма нищо страшно) или искаш да стане добре. В момента имам допир с един такъв Джаксън, който не е и с нисък екшън, даже напротив и пак си бражди. То даже има и поне 1-2 теми за бръжди ми 6та струна на Джаксъна. Най-добре я занеси на лютиер или някой с повече опит и тва е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.