Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за избор на барабани


Recommended Posts

Здравейте колеги,

След като дълги години свирих по различни групи,главно по заведенията на Търново,Русе,Сл.бряг,Варна,София и другаде,след като се дипломирах от Юридичиския факултет на Търновския университет почити не съм свирил,но ето че една сутрин една голяма моя приятелка,с която навремето бяхме създали В.И.С./тя свири на клавишни инструменти и пее/ дойде при мен и ми предложи да възстановим състава,макар че нямаме контакт с китаристите/единия стана оперен певец и сега пее по европейските и световни оперни сцени,а от басиста-ни вест,ни кост/.Сега съм се спрял на комплект барабани-"Симонс"-електронни,като на Г.Марков-Жоро/от "Щурците"/,с акустично соло-барабанче "Роджърс"-метално,които ми се предлагат от отказъл се от свиренето колега,който ми предлага и комплект барабани "Амати"-по-старата версия,с 20-инчовата каса,като на Пепи Цанков/от първия период на "Щурците"/.Към кой от двата комплекта да се ориентирам или да взема и двата?Цената им е около 500-600 лева,без металното соло-барабанче.Навремето тия барабани/"Аматите"/ бяха едни от най-добрите,с които масовия барабанист разполагаше и бяха добри за времето си,но сега когато избора е много по-голям,но пък и като знам къде се произвеждат повечето от барабаните,които се предлагат по магазините на сносни цени,съм доста разколебан.Макар и стари въпросните барабани са европейско производство/соло-барабанчето е американско-оригинално,дълбоко,произведено е през 60-те години/.Посъветвайте ме дали да ги взема и ще ми вършат ли работа,добре са запазени и от години не е свирено на тях?Никак не искам да купувам барабани произведени в Китай,Тайван или другаде из Азия/изключая Япония/,но като знам,че повечето фирми са изнесли производството си в тези страни,направо се ужасявам,а произведените в Европа или Америка борабани са доста скъпа инвестиция и не знам дали си струва да я направим,защото не съм сигурен дали групата ни ще тръгне и ще има успех.Моля за съвет и предварително Ви благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, разсъждаваш много правилно-като не си сигурен дали инвестицията в инструмент ще се възвърне,да нямаш желание да се набутваш с прекалено много пари.Подкрепям идеята за Амати-то,но не на тези пари колкото и да е запазено,освен ако не върви с Роджърса,които правеха жестоки барабани.

Вече си пообиколил магазините и да те успокоя, няма нищо лошо в това едни барабани да са направени в Индонезия,Тайван,Китай и т.н. Всички големи японски,че и не само,фирми са с изнесено производство на места с по-евтина работна ръка.Изключение правят Ямаха,мисля и Тама,чиито най-евтни серии се правят на упоменатите по-горе места,но професионалните серии все още се произвеждат в Япония.Но все пак за 500-600 лв. е невъзможно да си вземеш нови барабани,дори най-ниските серии на Мапекс тръгват от 700-800лв. нагоре.Затова Амати-то е добра идея,но ако ти го дадат най-много за 300лв.Да,едно време са били скъпи,ясно защо,но сега човек има много по-голям избор и възможности и опитите на някой си да се прави на търгаш,разчитайки на НЕзапознатостта на друг човек,мен ме ядосват.Още от едно време за по-класен инструмент се е смятал Тактон,особено по-старите,чиито букови корпуси слагат Амати-то в малкото си джобче.За 500-600лв. бих те посъветвал да се ориентираш към тази марка,защото дори новите модели звучат в пъти по-добре от Амати.Да не говорим,че са с много по-здрав хардуер,а особено със стария на Амати ще си имаш големи ядове.Тактон обикновено се продават с метални барабанчета,които не са никак лоши.

Относно стари електронни барабани,аз не бих те посъветвал нищо-оставям колегите,които свирят на такива да те посъветват.Аз лично съм скептичен,но пък са удобство за репетиции дори вкъщи,макар че едва ли имат и падове за чинели.

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за електронни - сбери още малко лев .. чисто нови алесис за около 1000лв , или ямаха на старо

за акустични - МАПЕКС , коя да е от entry-level сериите им , във форума в раздела/купувам продавам излизат доста изгодни оферти.

 

Мнението ми е ,че всякакви китайски ниски модели барабани са по-добре от амати . Виж хардуера на тактон ако е добре запазен , например стойките за чинели са невероятно здрави , но аматските издишат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на двамата колеги, които ми отговориха,ще очаквам още мнения за да взема най-правилното решение,в тази ситуация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не си писал какъв е бюджета който можеш да отделиш за барабани?

 

Иначе аз не бих си взел Амати, предпочитам някой чисто нов мапекс или ямаха стейдж къстъм на старо, но трябва да отделиш около 1000лв за тях. Иначе до 500лв, само Амати Тактон, Стаг, които според мен не са добра инвестиция. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с по-горните мнения. Амати/Тактон/етц... жива трагедия и мъка за музициращия.

Аз си взех евтин Мапекс и за тези пари просто са МНОГО яки. Моите дружки също така прецениха, виждали сме и Лудвиг, Ямаха, Стагг на сходни пари, ама не струват. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Baby Thomas - аз също взех евтин Мапекс преди половин година и изобщо не съжалявам!!

 

Стагг изобщо не е опция - барабаните им са меко казано детски, а евтиния им хардуер е пълен боклук (горните серии хардуер стават - на нивото на средни Мапекс са, но и на сходна цена)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В сайта преди време намерих обява за продажба на метално соло-барабанче" Роджърс"-дълбоко, с кожи "Ремо" и не мога да намеря обявата сега.Въпросното барабанче продава ли се още,че бих искал евентуално да го закупя.Ако някой знае нещо моля да ми пише или да ми изпрати обявата,тя е с две снимки на барабанчето -поставено във вертикално и в хоризонтално положение и ясно се вижда емблемата на фирмата производител.Това барабанче,преди време не се ли продаваше в магазина на покойния Петър Славов /барабаниста на Ф.С.Б./.Предварително Ви благодаря за съдействието.

Редактирано от eL_NinYo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта преди време намерих обява за продажба на метално соло-барабанче" Роджърс"-дълбоко, с кожи "Ремо" и не мога да намеря обявата сега.Въпросното барабанче продава ли се още,че бих искал евентуално да го закупя.Ако някой знае нещо моля да ми пише или да ми изпрати обявата,тя е с две снимки на барабанчето -поставено във вертикално и в хоризонтално положение и ясно се вижда емблемата на фирмата производител.Това барабанче,преди време не се ли продаваше в магазина на покойния Петър Славов /барабаниста на Ф.С.Б./.Предварително Ви благодаря за съдействието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам става въпрос за това:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...4&hl=rogers

Аз не бих слагал знак за равенство между Амати,Стаг и Тактон.Последните за мен са класа над останалите две марки и като звук и като здравина и функционалност на харда :)Даже все още си пазя първият ми запис с група-абсолютно аматьорски,дори нямахме пулт , а правен смесител с части от "Млад Техник" /6 жак канала с потенциометри за усилване на всеки и нищо друго/ Записвахме с 3 микрофона-един в касата за 16лв.,един на соло барабанчето за 3 лв. и един овърхед за 13 лв.Може да ви звучи абсурдно,но и до днес си харесвам звука на тогавашният ми Тактон.

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.