Jump to content
Българският форум за музиканти

Резонанс във кубето.


Recommended Posts

Проблемът е следният - когато натисна някоя струна на определено прагче и нещо вътре в кубето резонира. Това става и като палм мютвам на 6-та струна примерно и е МЕГА дразнещо. Проблема го имаше май още като си взех кубето, т.е. декември месец края, но си траях защото не беше кой знае какво и се търпеше, но резонанса сякаш започна да се усилва все повече и повече, та вече не се трае. Нищо не съм правил с кубето, не съм го изнасял, не е мърдало от вкъщи и не съм го мятал от покрива на къщата...

 

П.П. В случай, че има значение, говорим за Laney lx65r.

 

Ще съм благодарен, ако някой даде някои друг съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мога да го определя като жужене и е на определени тонове, като най - лесно се забелязват с палм мют. Т.е. Ми, Си и До резонират повече или поне на тях съм обръщал по - голямо внимание. Когато е включен драйва резонира на ниските струни, а на чисто на по - високите( да речем 2ра струна на 12 прагче(което пак е Си, но свободна не резонира)). Това което се получава при високите тонове е от скоро...

 

Дали от xxxx ще направят някакъв проблем, ако направя някакви опити за рекламация, примерно. Кубето още е в гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре го занеси в сервиза,щом е в гаранция.

Може да е нещо малко,но отвориш ли го рискуваш да го повредиш и гаранцията отпада.Недей да рискуваш! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, щом е в гаранция - на сервиз.

 

Ако пък по някакъв начин не ти приемат гаранцията - хващаш и затягаш всички винтове, до които имаш достъп - винтовете на дръжката; винтовете, които държат предния капак на който се държи говорителя; винтовете, които държат самия говорител, винтовете на краката и т.н... Ако това не помогне сигурно има някакъв дефект в слепването на дървото, защото не цялата кутия на кубето е държана от винтове в повечето случаи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е кубето и няма нужда да се вкарва в кабинет, но може...

 

Значи, ще се кара на сервиз... ъ... Как? Примерно в Пловдив в xxxx(от където съм го взел) ще стане ли работата?

 

Благодаря за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hillbilly пита дали си пробва да го включиш в кабинет, за да изпозваш кубето само като усилвател, а не комбо. Звука да се чува от кабинета. Тоест ако няма резонанс, значи проблема е в твоят телевизор.

 

Принципно, при конструкцията на повечето кабинети (и комбота), в ъглите им се полагат правоъгълни трупчета, които се лепят и се завинтват. Прави конструкцията по-стабилна и избягва резонанса.

 

Пробва ли да го включиш в друга стая да го местиш в други ъгли, положения...? Когато свирех през HI-FI системата, колоните правеха много дразнещ резонанс, когато бяха на земята, но когато ги качах на маса - спираше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ясно до колко Додо ще разбира, за да се оправи с вклюване на кубето към външен кабинет.И дали ще има под ръка такъв.

Ако спийкъра е на жак и се вади е лесно. Но след като е в гаранция, най- правилно е нищо да не се пипа.

Още нещо важно. Кубето в Англия ли е правено или мейд ин Индия например?

Имал съм среща с индийски парк бай маршал. Който си свиреше гот, но кабинета му резонираше.

Това нещо някой разбиращ може да го отстрани.

Ако е хептем скапан материала и сгобката се прави нова кутия (с качествен материал) и заспива.Това пък е друг филм.

Който има смисъл, ако ампа много кефи и няма гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам кабинет, няма и от къде да намеря за да пробвам... Най - добре ще е да го дам на сервиз, което обаче ще стане по - напред във еремето, защото се скапа и микровълновата, а принтера беше на косъм :). Е****и и шибания ден :offtopic-001:.

 

П.П. Като казвам сервиз, имам предвид xxxx, нали ще стане там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми щом си го купил от там - занасяш го пак там, толкова е просто :) Те трябва да си поддържат връзка със съответния сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нямаш кабинет пусни го на слушалки - пак изключваш говорителя и ефектът би следвало да е сходен. Какъвто и да е резултата го носи в РФ за поправка или смяна директно :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм го със слушалки и освен шитавия звук на драйв канала, друго кофти нещо няма.

 

Благодаря ви много за отговорите! Ясно е вече, ще се носи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.