Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос


savov

Recommended Posts

Искам да попитам-знаете ли дали има специално име (вид китара) за акустичните китари, които нямат кръгъл отвор на кутията...вместо това имат отвори, като на цигулките, челите и контрабасите?

 

Тази седмица си взех една такава от една заложна къща...явно доста стара китарка, но пък изключително красива и доста запазена. Няма име и марка, но има и не лош звук. Предстои да я постегна и поосвежа малко.

Жалко, че ми се развали фотоапарата и немога сега да ви я покажа на снимка...

 

 

Та...искам да знам дали тези китари имат някакво име!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами - има малка прилика!

Тази, която взех е изцяло акустична, но това едва ли има значение за името!?!

Забравих само да кажа, че и отворите са съвсем малко по-различни от на цигулките - не са завити в края а са изострени.

 

Тези дни ще гледам да покажа и снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не не...

Няма общо с този вид...и не е овейшън!

...

Ще кача снимка тази седмица...

Редактирано от savov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам-знаете ли дали има специално име (вид китара) за акустичните китари, които нямат кръгъл отвор на кутията...вместо това имат отвори, като на цигулките, челите и контрабасите?

 

Тази седмица си взех една такава от една заложна къща...явно доста стара китарка, но пък изключително красива и доста запазена. Няма име и марка, но има и не лош звук. Предстои да я постегна и поосвежа малко.

Жалко, че ми се развали фотоапарата и немога сега да ви я покажа на снимка...

 

 

Та...искам да знам дали тези китари имат някакво име!?!

Мисля, че се сещам за какво говориш, но и аз не знам дали тези китари имат някакво конкретно име.Някога и аз притежавах подобна китара-"Орфей" в преливащи черно-червени тонове(ако не се лъжа имаше и жълто по нея).Звукът, който издаваше не беше много силен,но за сметка на това беше много ясен,звънлив и приятен, а грифа беше с изключително нисък екшън за акустична китара.

За съжаление тази китара още преди години я дадох на едно момче да се учи да свири(по настояване на наш общ "приятел"), но той така и не я върна.Поне да се беше научил да свири... :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам-знаете ли дали има специално име (вид китара) за акустичните китари, които нямат кръгъл отвор на кутията...вместо това имат отвори, като на цигулките, челите и контрабасите?

 

Не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.