Jump to content
Българският форум за музиканти

Да поосвежим/ите една кремонка пак за дар?


Recommended Posts

smartpeter, супер. Остава да мина някой ден да ги взема.

 

dandilov, не - за долното мостче става дума. Оригиналното кремонско е отвратително - стърчат едни болтове, които ти се забиват в ръката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се намери подходящ бридж за китарата, може да се направи малко тунинг на оригиналния.

За да не създават неудобство винтчетата е необходимо да бъдат накъсени (не от страната на шлица разбира се :) ) със 2 до 3 милиметра.

Това става най-лесно като се завие винта в една плашка, която е стегната в стиска.

Оставя се да стърчи от плашката 2-3мм и този излишък се отрязва с ножовка.

После винтчето се развива така че да премине през плашката.

Ако остане федер се зачиства с пила или шкирка.

Винтчетата трябва да се скъсят така че като се навият обратно в бриджа да не се показва шлица извън отвора на резбата.

Процедурата е проста, само че трябва да се повтори 12 пъти :)

Явно в Кремона навремето са поръчали огромно количество винтове без да се съобразят каква дължина им е необходима, а после вече е било късно......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се намери подходящ бридж за китарата, може да се направи малко тунинг на оригиналния.

За да не създават неудобство винтчетата е необходимо да бъдат накъсени (не от страната на шлица разбира се :girl_cray2: ) със 2 до 3 милиметра.

Това става най-лесно като се завие винта в една плашка, която е стегната в стиска.

Оставя се да стърчи от плашката 2-3мм и този излишък се отрязва с ножовка.

После винтчето се развива така че да премине през плашката.

Ако остане федер се зачиства с пила или шкирка.

Винтчетата трябва да се скъсят така че като се навият обратно в бриджа да не се показва шлица извън отвора на резбата.

Процедурата е проста, само че трябва да се повтори 12 пъти :P

Явно в Кремона навремето са поръчали огромно количество винтове без да се съобразят каква дължина им е необходима, а после вече е било късно......

 

Един такъв мост е сигурно около 20-25 лв. 5-6 желаещи могат да дадат по 3-4 лв. и готово! Ако пък се стигне до там, че да се монтира стария, имам и ще поставя и винтчета с подходяща дължина и с вътрешен шестогран!

 

Паздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Само ако старите успеят успешно да се развият, нещо което е малко вероятно. :music336:

Ще помисля за нещо по въпроса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ще се нагърби ли с намирането на мостче? Аз ще го купя, пък после ще видим как ще се разберем за парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,тези неща са вече при мен.Очаквам потенциометрите,превключвателя,адаптерите и бриджа.Айде,че трябва да дялкам!

 

ehacfc.jpg

 

 

 

Поздрави RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
Отговорено (Редактирано)

Fenix ,като гледам как върви май няма да искаш да я дадеш ,когато стане готова :) Да не говорим ,че първа китара аз лично ..едвали бих дала

Браво!

Много красива ще стане ,и моята китара е син металик ,хубав избор

Редактирано от WenzelWeck
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Изглеждастрахотно!!! :) :) :thumbs_up:

 

 

Току що бях информиран за един малък проблем. Ключовете са черни, а рамките на адаптерите са хромирани. Дали на някой му се намират черни рамки? Могат да бъдат заменени, ако някой търси хромирани. Аз самият не съм ги виждал.

 

@WenzelWеck :) Ще я продам за къстъм и ще избягам на някой остров, осигурен до края на живота си! :)))

 

едит: извинявам се за правописанта грешка в ника...

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем няма.Китарата дойде с черни ключове, а аз имам и хромирани , така че оставям черните и изпращам хромираните, освен ако идеята е била за черни ключове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Fenix Хахаха ,да ,няма да е лоша идея.. Това сигурно ще е една от най-добрите Кремони ,които съм виждала досега ,хаха

Ще следя темата :greenangel::thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ти Кремона.Тя тая китарка си стана същински Ибанец -големи майстори сте момчета!! Браво!Този който я вземе остава само да свирк ана нея с кеф:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.