Jump to content
Българският форум за музиканти

Приложен Клавиризъм


Dada Cifu

Recommended Posts

никой нищо не писа за мотва!да не си глътнахте езиците?

Ами... кво да ти кажа...

Зтрахотна машинарийка :D

 

Само, че доста пари, и едва ли някога ще се докопам до него.

Аз също много уважавам Yamaha, нали на нея свиря. ;)

Свиря със един DGX - 305

чудя се дали добре направих като го взех, но той определено ми беше първия клавир :headbang:

Преди това си дрънках само на пианото :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

здравейте хора... и аз също се числя към тази странна категория - клавиристи... :) иначе що се отнася до макрите аз лично Yamaha не ги харесвам много много... motif може би не е зле, но примерно за това, което правя аз няма да ми свърши особена работа... иначе ако ви кажа на какво свиря в момента направо ще ви прилошее, нотова е друга тема :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжеление не можем да си сварим клавишите в оцет, за да звучат като нови и не помня от кога не ми се е късала стойка например, така че кажете нещо де!!!

аз, обаче, пък съм чупил клавиш по време на соло, но слава богу не на концерт... ;) доста по-неприятно е от това да скъсаш струна най-малкото защото се сменя доста по-трудно :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ве много ясно,ама при нас излизат през два дена нови модели,нови бленди,ала-бала......кво да ги мислим тези работи :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе мани ти тая работа... това беше преди година, а може и даже две, а аз все още съм със същият инстумент... ;) е естествено цялата октава клавиши беше сменена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е важно какъв е инструмента,а как свириш на него,какви бленди ползваш и т.н.За пореден път казвам (за себе си),че ми трябва само фендер пиано и муг,нищо повече:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Не е важно какъв е инструмента,а как свириш на него,какви бленди ползваш и т.н.За пореден път казвам (за себе си),че ми трябва само фендер пиано и муг,нищо повече:)

:) Абсолютно споделям мнението ти. Аз понеже не можах да си намеря сносно Фендер пиано, направих друго - взех един Nord Stage и един Little Phatty Moog. Мисля, че това решава всичко. В интерес на истината Фендер пианото на Норда е в някои отношения по-добро от истинското, макар че съм заклет фен на Фендер пиано. Имам предвид, че с Норда не ти трябва Dyno my Piano. :)

Редактирано от vitopaladino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Норд Стейдж е истината! :) Има си акустични пиана освен това. Иначе чистия Фендер си е готина свирка, ама трябва куп ефекти отгоре да се сложат - като лампов усилвател, тремоло, хорус, компресор, уа-уа, ривърб и прочие, така че Стейджа наистина е хава. Само клавишите чувам са кофти, ама едва ли са чак толкова зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехехех, аз пък съм барабанист......кво търся тук ли? :)

Ми по времето когато учех ударни инструменти ни набиваха задължително пиано....и ся не мога да удържа на напъна и се сдобих с ТРИТОН ПРО.......

Тва е клавира, да знаете...след Енсоника разбира се

Ползвал съм разни свирки....Ямахата за която говорехте е готина,но има по-разлят саунд, не е стегната....което за мен е съответно по-кръчмарска свирка

Тритона си е студио.......пък и кат ми хрумне включвам в нея един качествен микрофон и си вкарвам вокали, удар по масата, звук от тоалетно казанче :) и всичко което можете да се сетите....възпроизвежда ги 1 към 1

Удобството е , че можеш да семплираш всички звуци които съществуват в природата.......та тва е свирката за мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си че всеки би харесал нещо различно и това е напълно естествено, тъй като разнообразието сред синтовете е доста по-голямо спрямо китари да речем... /не като марки и модели а като обща функционалност, звук и отражението на техническия прогрес от времето им на производство... /

 

Аз лично харесвам следните синтове и бих ги препоръчал, въпреки че знам - не всеки би ги одобрил, нито пък са подходяши за всичко...

 

1. YAMAHA DX7 - много недостатъци, труден, труден за програмиране - дори и за експерт по FM синтеза като мене ...

Хубавото му е че човек доста може да поразвихри фантазията си в създаването на блендата.. няма друг такъв синт където да се получат такива изродщини...

 

2. Roland Juno-106 - ергономята на този инструмент е забележителна. Всички копчалъци са на точното място. Всеки милиметър м/у тях... Просто те водят към музиката. Плътен зверски саунд .. /няма сравнение със софтверните му емулатори/ Просто T-Rexa на синтовете.

 

3. Korg DS-8 - много подценяван синт със забележителен звук.

 

4. Korg Poly 800 - пластмасов мъник, който може да извади такъв бас, че да изкърти носеща греда... и големия му брат Korg DW8000.

 

това са мойте top 5. Естествено много колеги биха ги намерли за малко .. ретро и нефункционални .. но все пак .. тва е лично мое мнение <_<

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе те и моите топ 5 не са по-разични от твоите:)и аз съм фен на "дърти" синтове,но да не забравяме,че и новите уъркстейшъни не са за изхвърляне.определено DX 7 си е класика (първенец в FM синтеза)...също и М1 на корг от по-старичките,напоследък съм харесал МО 8 на Yamaha,Тriton Le на Korg,Proficy на Korg и разбира се Nord lead...това са ми фаворитите...:)поздрави!

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги и моите много повече от топ 5 синтове...

Доста са но пък аз не обичам да се ограничавам... :)

 

Yamaha Motif ES 8

Yamaha MO 8

Yamaha EX 5

Yamaha SY 99

Yamaha DX 7 II FD

 

Korg OASIS 88, 76

Korg Triton Extreme Pro, Pro X

Korg Trinity Pro, Pro X

 

Kurzweill K2600

Kurzweill PC 88

 

Clavia Nordstage 88, 76

 

Не харесвам клавирите на Роланд... :)

 

Май нямаме нужда от "дърти" клавири, нали...??? ;)

Или може би само от един Мооg за разнообразие... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MO8 е поорязана версия на Motif ES8, така че може да го махнеш от списъка си на топ-синтовете, да не заема излишно място :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поставил съм МО8 в списъка си с цел, ако на някой не му достигнат последните напъни (финансови) за да си вземе по-голямото и братче ЕS8, да спаси положението взимайки си именно нея... ;)

Поздрави... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.