Jump to content
Българският форум за музиканти

Приложен Клавиризъм


Dada Cifu

Recommended Posts

Това клавиристите май верно сме странни животни. Разхождам си се из форума и изведнъж – нова китерна тема. Преди или след нея обикновено вече се е появила бас или барабанна такава. Нашият скромен кът от форума, обаче, си остава доста безтемен. За съжеление не можем да си сварим клавишите в оцет, за да звучат като нови и не помня от кога не ми се е късала стойка например, така че кажете нещо де!!! С какви мастурбенти работите? С какви бихте искали да работите? Аз примерно имам Korg I4S,а искам да ми паднат ръцете върху TRITON-а. I4S-ове има само два в България и на моя е свирила Екстра Нина, което е причина за ОГРОМНА „гордост” разбира се. Винаги съм мислил, че тя се занимава с духови инструменти. Има 5 банки, два процесора за ефекти, вграден sequencer, 5 октави и общо взето е страшна машина. Проблема е, че не познвам много клавиристи в българия, които могат да свирят на концерт с нея. Тежи около 60 килограма и малко трудно се носи :-) :-) До колкото съм имал възможност да свиря на различните марки, мисля, че KORG най-добре се справят със синтазаторенето. Свирил съм на много ROLAND-и, но не съм особено очарован от тях. Преди известно време ми попадна една YAMAHA, чисто нова – не помня модела, но беше с TFT цветен display, купува се заедно с три колони – един subwoofer и две обикновени и мамата си джаса от глупости вградени в нея, които никога не се използват :-) На мен обаче ми се изплези езика и викам веднага да си покажа магарията. Голямо Разочарование. Тея машинки винаги ми звучат, като големи тенекета. Иначе направена професионално. Дори бяха пропуснали да сложат по-голямата част от характерните ултра цветни бутончета, които са с амбицията да покрият всички нюанси на всички цветове. Та помислих си, че е нещо ново в края на сметката. Е, не беше :D Въобще yamaha никога не са ми харесвали. Не съм пробвал Technics, а съм изключително любопитен. Чувал съм, че не били никак лоши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми от колко време синтезаториш?

Аз например помня времете на Roland Jupiter 8, 80-те на Yamaha DX7 От 89 година Korg вече не е Korg, а Yamaha, просто го купиха. Преди Korg имаха много плитък звук. Мисля, че Yamaha инвестираха в дигиталния миксер и запис, а чрез Korg завладяха и другата част на пазара. Даже сътвориха и някакъв семплер, но нищо не излезе. Там AKAI са непобедими!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че не познвам много клавиристи в българия, които могат да свирят на концерт с нея. Тежи около 60 килограма и малко трудно се носи :-) :-) До колкото съм имал възможност да свиря на различните ..

Ха, къде го мери тоя синт-60 кг. - на Женския пазар ли? :blink:;)

Тежи 18.5 кила според спесификацията, ако си слагаш гири в калъфа- тогава може...:cheers:

 

Фен на Ямаха съм бил винаги,( първо Yamaha DX7 mk2, след това Yamaha SY 55, TG-500, Cs1x ), и както може да се очаква - не харесвам Корг.

А прословутия Тритон си е една ужасна скъпотия . Други фирми имат много по - евтини модели, при това с двойно повече рам, ром и т.н. (Technics). И за кво да се дават луди пари за Triton - за тия пари могат да се купят и хубава аудиокарта, и master keyboard (Oberheim примерно, барабар с бордовете;при това с ДЕБЕЛ клавиш!) . За Тритона само една най- обикновена записвачка за дискове струвала 600 лева !Баси ..

Пък и VST , DXi и семпли - колкото щеш, ако ползваш PC, де.

Сега си карам с един Roland D70, ползвам го само за миди контролер, имам си много яко PC, пък и не ми се налага (слава богу !) да свиря по групи, че да мисля за нови инструменти и да мъкна като хамал синтове и стойки. И съм си екстра.

 

:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тежи около 60 килограма и малко трудно се носи :-)

Абе момче! Тия банки, дето викаш, с олово от акумулатори ли ги пълниш бре? Дек' тия 60 кила?! Бат' ти Сали за толкуту дава на чаветата да ручат до Гергьовден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здрасти на всички колеги!Много готина тема сте завихрили :blink: !Занимавам се с музика и то по-тично със свирене на пиано от както съм се родил.В момента свиря с един дърт alesis qs+piano.Ужасен фен сам на Yamaha и то на motif es8!Кофтито е,че е много скъп и едва ли ще мога да си го купя скоро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде ли се дяна автора на тая тема (@dada cifu):cheers: Вече комай цял месец го няма :think:

Изпари се и ни остави в размисъл...

Само да не е носил Корга сам - 60 кила синт един крехък пианист едва ли ще вдигне :cheers:

 

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

И аз съм против Yamaha и съм за Корг-най-великите!!!Аз имам Yamaha и е ебати дръвцето!!!А съм пипал Triton-това е машината!!!И към ония пич дето разправя,че Tritona е гаден имам следния въпрос-защо повечето клавиристи свирят на Triton-да не би да са глупави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм против Yamaha  и  съм за Корг-най-великите!!!Аз имам Yamaha и е ебати дръвцето!!!А съм пипал Triton-това е машината!!!И към ония пич дето разправя,че Tritona е гаден имам следния въпрос-защо повечето клавиристи свирят на Triton-да не би да са глупави?

Чшшш, еййй, ама ти зъбиш ли се !? :D Имам си име и не съм "ОНЯ" пич :killyou:

 

Не си чел внимателно и бързаш да умуваш. Въпрос на вкус, бре, мое си мнение, тебе кво те бърка :wow:

 

Айде умната :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм против Yamaha  и  съм за Корг-най-великите!!!Аз имам Yamaha и е ебати дръвцето!!!А съм пипал Triton-това е машината!!!И към ония пич дето разправя,че Tritona е гаден имам следния въпрос-защо повечето клавиристи свирят на Triton-да не би да са глупави?

Чшшш, еййй, ама ти зъбиш ли се !? :D Имам си име и не съм "ОНЯ" пич :killyou:

 

Не си чел внимателно и бързаш да умуваш. Въпрос на вкус, бре, мое си мнение, тебе кво те бърка :wow:

 

Айде умната :D

Не бе браточка, ама не те разбирам как не харесваш KORG-ът?Не те разбирам и тва си е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де го туй филмче ?

давам давам :) не забравяй да почерпиш :)

 

motif es

 

това са филмчета за продукти на yamaha.намери си за motif и го гледай.айде със здраве :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.