Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp дилема :)


ATOC

Recommended Posts

Тия последните, които показа Sandman са толкова скъпи, щото има подпис...всеки преценява колко е смислено това. Няма съмнение, че са уникални китари, обаче реално дали струват 2/3 от тия пари...

 

А прословутата OUIJA е толкова скъпа, щото както виждам Томан (а може би не само те) вкарват илюзията, че имало само 50 такива китари в света, и само 15 извън САЩ и Япония....да ве :greenangel: Тая китара е на повече от 10 години...никой не може да ме убеди, че за цялото това време тия 15ина бройка не са се продали, та и на всичкото отгоре стоят в Томан за 5 хилядарки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има и по-евтин вариянт на ОUIJA-та ето тук.

 

inqubus, как разбра, че са японски? Пише ли някъде?

Редактирано от Sandman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Yves : Искам да отбележа, че Оujia е сигнатурен модел на Кърк и е в серийно производство само тази година.Оригиналната китара е на повече от 10 години :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

inqubus, как разбра, че са японски? Пише ли някъде?

 

Не съм сигурен за сигничър моделите на ESP, но стандартните се правят в Япония. Аз имам ESP и си пише Made in Japan. LTD се правят в Корея. А и ESP си е японска марка по принцип. Не изключвам някои модели да се правят в Щатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо - на Кърк ESP-тата са от елша и neck-through, докато това LTD е bolt-on и от липа.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Yves : Искам да отбележа, че Оujia е сигнатурен модел на Кърк и е в серийно производство само тази година.Оригиналната китара е на повече от 10 години :offtopic-001:

 

Ми аз оттам изхождах, че и се продава от също толкова време. Може и да бъркам :)

 

Но като цяло тая тактика с "произвели сме еди колко си бройки, затова тая китара е свръх-уникална" ми се вижда малко като на WS Teleshop "побързайте, докато струва само 99,99лв, че иначе след тва ще стане 100,00" :) И след една година като видят, че никой не се хваща почват да ги раздават за 39,90... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не се продаваше :offtopic-001: Примерно Кърк държи правата върху графиката на Mummy-то и тази китара няма да я произвеждат серийно.А Ouija-та е базирана на KH-2 (котяо пък е базирана на M II), но има графика на нея :) Не че има нещо общо с темата.За пояснение само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не се продаваше :punk_guitar: Примерно Кърк държи правата върху графиката на Mummy-то и тази китара няма да я произвеждат серийно.А Ouija-та е базирана на KH-2 (котяо пък е базирана на M II), но има графика на нея ;) Не че има нещо общо с темата.За пояснение само.

 

Мерси, не ги знаех тия работи :ph34r: Не за друго, ми Джеймс по ми е на сърце :blush: Иначе що е Металика - все е хубаво :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АТОС, каква ще е китарата последно :godbless:

 

ESP LTD M401 BK :girl_cray2:

 

Само дето неразбрах този модел защо в томана и сайта на ЕСП е 401, а динакорд и визиартс - 400.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето неразбрах този модел защо в томана и сайта на ЕСП е 401, а динакорд и визиартс - 400.

;)

 

Разликата е

 

400

Alder Body

Rosewood Fingerboard

 

401

Erlekorpus

Palisandergriffbrett

 

401 просто не е качен, не че го няма.

 

:wallbash::(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл - единия е написан на английски, а другия на немски ли и зарадит това са разликите в номерацията на моделите ? ;)

Защото alder = erle & rosewood = palisander?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.