Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp дилема :)


ATOC

Recommended Posts

Здравейте,

"нов" съм във форума макар че го следя от близо година може би. Далеч съм от нивото на 90% от хората тука на тема музика, но полагам старания да ги догоня ;) Преди половин година си купих първата ел китара (СТАГ), и да опъвам жици доколкото мога е голямо удоволствие за мен, вечер след работния ден, действа ми много разпускащо. :thumbs_up:

 

Та реших да се ъпгрейдна, макар и да не заслужавам още висок клас китара но за мен това ще е и що годе добра инвестиция в сравнение с Stagga, а и разполагам с парите.

Спрял съм се на следните два модела и немога да реша кой от 2-та ще е:

 

KH-202 май го имат само за лява ръка, но това ще проверя със сигурност вече като реша кой да купувам.

 

Ще бъда доволен и същевременно благодарен, да споделите мненията си, а ако имате и по добри предложения са добре дошли също :slap:

;) предварително

 

Цък1

ZESP064.jpg

 

Цък2

ESP151.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Емиии да ти кажа, ако не си го открил още, че формата на китарата не свири сама по себе си..като гледам откъм хардуеър са подобни, с изключение на дървото..според мен Aghatis-a е по добрият вариант, но ти си решаваш в крайна сметка (и по-скоро ушите ти). Само да те запитам ползваш ли я често тая "ръчка" демек флойда, щото ако не - по добре не се набивай...

за моето ЛТД дадох с 300 лева отгоре, но е друг клас...и е махагон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За формата ясно :thumbs_up:

просто цена и конфигурация са общо взето тези модели, относно флойда е препоръка от прител китарист, иначе лично аз рядко я опъвам ръчката ;)

твоето LTD вярно е друг клас ама мисля че прекалено нагоре ще скоча с същата или подобна китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво препоръка от приятел но нали все пак ти ще свириш на китарата а не той така че наистина ако не ползваш кой знае колко флойда няма смисъл от него по добре си купи за същите пари китара с фиксиран бридж и хем ще е по качествена като изработка хем ще звучи по плътно и с повече състейн, а иначе аз бих избрал първата понеже съм чувал и агатис и липа как звучат ... липата си е истината (basswood) но за този флойд наистина се замисли понеже много малко неща които стават с тремоло неможеш да ги направиш и без него а и формата е последното нещо което трябва да гледаш при такъв избор. Айде успех с покупката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KH-202 май го имат само за лява ръка, но това ще проверя със сигурност вече като реша кой да купувам.

 

Нали не бъркаш само за лява ръка и reversed headstock?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KH-202 май го имат само за лява ръка, но това ще проверя със сигурност вече като реша кой да купувам.

 

Нали не бъркаш само за лява ръка и reversed headstock?!?

Available in Left Handed Model -> има го в и "ляв" вариант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм абсолютно сигурен, но мисля че на F-овете им е по - широк грифа (58 мм) или нещо от сорта. Пробвах F-50 и ми се стори удобен, Айбанез Престиж също са с широки фингърборди,, много удобни... Поне за мен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво препоръка от приятел но нали все пак ти ще свириш на китарата а не той така че наистина ако не ползваш кой знае колко флойда няма смисъл от него по добре си купи за същите пари китара с фиксиран бридж и хем ще е по качествена като изработка хем ще звучи по плътно и с повече състейн

 

За изработката да може да се има 1 наум, относно състейн и FR немисля че има такова голямо влияние колкото адаптери и ефекти.

Моята лична мотивация за FR, е че свиря основно в един тунинг, рядко си правя експерименти с дроп Д и С, има още доста неща да пробвам включае и опъване на ръчки, та с ФР разстройването ще е по-малко но тук пак играе голяма роля качеството при изработката, а пък когато му дойде времето ще го позлвам пълноценно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене първата по-ми харесва, ако трябва да избирам - втората е от агатис, който недолюбвам, пък и формата й не ме кефи :D . За сметка на това е сет-нек, но при наличието на флойд не знам доколко ще се усети разликата. Иначе по лични наблюдения флойдовете на тия ЕСП-та не са зле, макар и лицензни държат. В крайна сметка обаче е трудно да се каже коя свири по-добре без да се пробва, така че май трябва да я избереш на форма <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много подобен модел ЕСП го има и с без флойд, и съм го пипвал няколко пъти - много ми харесва. Особено за джангърии <_< Грифа е готино, че е със компенсиран нът и интонацията е много близо до перфектната. Забравих как се казваше това, идеята е като на Бъз Фийтен системата, за която става дума в съседнат тема. Доста е добра :D

Говоря за тая без флойд

F-400FM.jpg

 

 

 

 

 

Ма май е и по-скъпа, не съм запознат как вървят цените :)

 

едит: тя е махагонова, но реално с активните адаптери има по-малко значение дървото (казвам по-малко, да се чете като по-малко, а не че няма, да избегнем излишните спорове ;))

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност ги пробвай и двете и виж коя ти е по-удобна.

Аз имам LTD GL-500 и съм много доволен.Много хубава китара и ми е много удобна.

 

В крайна сметка въпрос на предпочитание. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много подобен модел ЕСП го има и с без флойд, и съм го пипвал няколко пъти - много ми харесва. Особено за джангърии :recourse: Грифа е готино, че е със компенсиран нът и интонацията е много близо до перфектната. Забравих как се казваше това, идеята е като на Бъз Фийтен системата, за която става дума в съседнат тема. Доста е добра :cheers2:

Говоря за тая без флойд

 

Ма май е и по-скъпа, не съм запознат как вървят цените :)

 

едит: тя е махагонова, но реално с активните адаптери има по-малко значение дървото (казвам по-малко, да се чете като по-малко, а не че няма, да избегнем излишните спорове ;))

 

Сигурно е тази на този цък

 

ZESP008.jpg

 

аз май се поориентирах вече, иначе бях се поразколебал днеска за ФР, ама ще го оставя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.