Jump to content
Българският форум за музиканти

Проект за амп - солид стейт


Recommended Posts

Има големи възможности, може да се управлява и с не-MIDI педал, но пък MIDI-то дава универсалност.

Редактирано от Gregg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами аз вече дадох подробности, но Марин се ослушва все още :).

Става дума за вече готово решение, специално за управление на ампове ...

 

Е нещо такова мислех да захващам да правя, за предстоящата ми лампова главица, но при положение, че някой го е направил вече не виждам смисъл да се пОтим :)

 

Би ли дал малко повече информация и какви пари искаш за един комплект?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто го и моето решение за превключване:

gxgjeKS.jpg

 

От това по-просто без използване на микроконтролер няма според мен. Хубавото при него е, че можеш да накачаш спазвайки логиката колкото си искаш бутони. Идеята е ясна: като натиснеш първи бутон, той изключва предния натиснат. Изходът ти е Q. Той ти управлява ULN-то или транзистора, който пали релето.

 

 

ПС: Абе, Кала, кой ти прави тия готини платки бе :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схемката, която пращаш е много хубава, само виждам един проблем - как ще се включва автоматично чистия канал на пускане?

 

Останалите искам да питам за някоя схемка за електронна Mute-линия, която да може да работи с примерно до +-12В аудио-сигнали.

 

Говорих с Марин и той ми каза какви са изискванията му.

Обещах му, да му надраскам платчица, обаче трябва да се уточнях горните 2 въпроса.

Схемката на ники е много готина, между другото, само да се доуточни въпросът със началния статус.

Като се направи отделна Clock линия на 4-тото копче с отделно диодче и отделна 10k/1n/10K RC група, специално за 4-тия флип-флоп(За FX Loop-a), като се свържат SET и RESET за земя и като се вземе DATA входа от НЕ-Q изхода и се получава toggle бутон, та цялото превключване става с тия 2 чипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схемата не съм я мислил аз, но наистина е добра. За байпас просто се ползва още 1 канал. Ако се смята, че ще има 3 канала + байпас, то тогава те стават общо 4.

 

Иначе този мют харесва ли ти?

2101553259728861050.GIF

решението е на иидън приложено при техните крайни стъпала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам идея как да се направи превключвателя със начален статус..

Може би трябва да се направи допълнителна схемка с 555 или нещо подобно, която да "натиска" клийн канала и да спира FX loop-a малко след включване.

 

Мют-а по-горе изглежда доста обнадеждаващо.

Като се пробера ще го изследвам по-внимателно.

 

Аз правих разни варианти с опамп и транзистор в обратната връзка, но винаги имаше леки нелинейности.

Байпасовете стил Boss пък работят добре само при малък размах на сигнала.

 

Може и да се пробва вариант с CMOS аналогов суич. CD4052, който беше предложен от patient има достатъчен размах, но не съм имал опит с него и не знам дали е ОК за аудио.

 

За сега се очертава кабела да има 9 жици+оплетка, което не знам дали е приемливо.

Иначе за куплунг в този вариант може да се ползва 9-пинов конектор стил RS232.

 

liquid death, можеш ли да провериш при какъв размах на входа на крайното стъпало усилвателя удря релсите на захранването, за да знам за какъв размах трябва да е мют-схемичката.

 

 

Иначе, за по-големи решения е най-удобно с контролер, въпреки че може да се направи вариант само с 5 жици в кабела - захранване, земя, сериал ин, сериал аут и чейндж(когато нещо има да се сменя).

Така може да се избегне и нуждата за clock линия, като change линията се активира, два идентични сравнително нискочестотни(примерно 2 kHz) клока работят заедно за примерно 16 такта(колкото да се извъртят шифт регистрите -2x8 бита, първо педалиерата праща каквото трябва и след това взима статуса за светодиодите), накрая лач-овете заключват стойностите и всичко спира до следващото натискане на някой бутон и активиране на change линията.

 

Този вариант е неудобен, понеже иска повече чипове, но е доста евтин и става и за по-големи проекти.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

тези дни бях доста зает с колата си(ремонтирам форд) и нямах време да погледна какво става.

Евто, ето за ампа какво пише в упътванията му.Сега не мога да го измеря защото съм на 100км от него....

the power amp needs to have an input sensitivity of about 750mV for full output, otherwise it will not be possible to get full power even with the Master gain control at the maximum setting.

 

За мидито - професионално , перфектно решение, но мисълта ми беше да си направя нещичко сам, все пак ампа е солид стейт и не е толкова претенциозен, а и сега мога да си пусна буугито в пауър ампа и си свиря без проблем.Просто ми се иска да е по-окомплектовано.Благодаря още веднъж на всички отзовали се и особено на Евто, който е страхотен приятел и ще драсне схемата ;)

БЛАГОДАРЯ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 ли са каналите - байпас, драйв 1 и драйв 2, или са 4(имаш клийн преамп, който искаш да не заобикаляш, а отделно да си имаш и директен вход).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 preampa отделни - единия е клийн, единич е крънч и един хай гейн.директен вход не ми трябва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега се очертава кабела да има 9 жици+оплетка, което не знам дали е приемливо.

Иначе за куплунг в този вариант може да се ползва 9-пинов конектор стил RS232.

 

защо толкова много?

Ако бутнеш тази платка в педалиерата ще имаш общо 2- захранване + 3 - контролни изхода. Общо 5. С RJ45 става идеално решение - малко ала line6 :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам предвид следното:

 

- 2 жици захранване за педалиерата.

- 4 контролни жици за 4-те педала(3 канала + ефект лууп)

- 4 жици за светодиодите в педалиерата

 

Не, че не може платката да е в педалиерата, но за да избегна дублиране на електроника(а и да работят бутоните за избор на канал на ампа, когато няма включена педалиера), искам цялата електроника да е в ампа и реално бутоните и светодиодите на ампа да са успоредно свързани с тези в педалиерата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим педалиерата(в която е електрониката, която включва и изключва релетата), как ще си управляваме ампа от бутоните на него?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.