Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за китара?


Recommended Posts

Имам един калпав стаг електроакустичен и електрониката му е под всякаква критика, не защото съм му е**л майката ами защото е скапан. Работя по пиано баровете и искам да използвам електрическа китара заедно с процесор, а не уестърн китара. Идеята ми е да си звучи хубаво като чиста китара /напомняща уестърн/ и да има флойд със заключване да не се разтройва. Харесъл съм си Jackson, но нямам голямо наблюдение как ще звучи, Jackson нещо от рода на този http://cachepe.samedaymusic.com/media/qual...e67447b8f8f.jpg

НЯкой ще ми даде ли компетентно мнение по въпроса :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравей!Аз лично притежявам Jackson JS30 Dinky и го съчетавам с процесор Behringer V-amp 2 и честно да ти кажа ми допада доста като звук.Може да се спретне доста приличен чист звук от китарата ако ти е кофти усилвателя както при мен - Squier sp10 :thumbs_up: Аз лично свиря повече с ефекти и най-вече с яко резачка :bravo: Свиря предимно Металика малко Пантера и Слейър и разни трашърски работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ся Джаксан , флойд .. пък и як клийн звук ... мисля си че с някакъв пиезо ако му добавиш е единствения отговор , но ако не те влече яко резачка защо джаксан точно ? Какъв е бюджета ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми Jacksona защото е някъв курав и мисля че ще ми свърши чудесна работа години наред,харесва ми и заключването. Иначе сумата мисля че ще е към 600 лв може и малко по - скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми този модел е към 1000+ лева , където си го посочил в първия пост, тъй, че търси нещо друго. Можеш да си земеш Squier (не се бъзикам) имат хубави китари за тази цена около 600лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислите, че всички тези марки в ценовия диапазон около 600 значат много повече, от надписа на главата, не сте твърде близо до истината, макар и някакви разлики да има. Купувайте каквото ви харесва, без да обсъждате твърде много. АКо решите да свирите повече, с времето ще започнете да разбирате кое за какво става, кое става за вас и кое - не.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш, че работиш в пиано бар.

Ако искаш да си купиш електрическа китара точно за тази цел решението за Jackson е абсурдно.

Jackson за хилядарка е супер китара, но нищо в нея не е проектирано за целта, която искаш да постигнеш.

Не е случайно твърдението, че Jackson е китара за метъл, като почнеш от адаптерите и стигнеш до флойда.

 

За твоята цел си вземи китара с по-мек тон и фиксиран тонематик бридж, примерно с алнико-адаптери.

За сумата от 600 лв. се сещам само за Cort M600.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Аз имам тази китара(но с EMG адаптерите) и мога да я препоръчам с две ръце. Отделно има и coil tap на tone pot-a, което е голям бонус при свирене на чисти канал.

 

Ако ще си взимаш китара с флойд и искаш да не се разтройва много много не мисля, че 600 лева ще те оправят. Може да потърсиш втора ръка и там може да излезе нещо свястно, но за нова се съмнявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А до 800 лв със заключване и с хубав чист тон ??

 

 

Китара за всичко няма. Първо помисли дали искаш да си вземеш метла или по-класически тип ел. китара.

Метлата звучи като метла.

Колкото и заколючвания да имаш, обърни внимание, че примерно блусарите твърде рядко свирят с Ibanez JEM и т.н., а много често свирят с Les Paul или Strat и т.н., въпреки, че последните изобщо нямат заключване.

 

Затова си помили добрте как искаш да звучиш и какво да свириш, защото китара, която да звучи изключително добре, да става за всичко и да има всички възможности няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

google_2002.jpg

 

мразя те

 

хората се мъчат да помогнат ти с твоя тъп гугал... щом е стигнал до форума сигурно и е потърсил но....

 

та по темата.Китарата коята си избрал е добра,нищо че е металска до колкото помня имаше дункан джазз адаптори или нещо от сорта и вадеха много топъл тон.Има флоид зимаи я ако не ти пречи по голямата цена

Редактирано от Dball
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.