Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ при избора на адаптери


pepata

Recommended Posts

Значи реших да си взема LP китара мислех да е Epiphone но ме отказаха а и четох ,че Vintage по нищо не им отстъпват.

Въпроса ми е какви адаптери да и сложа кой ще са подходящи за това дърво и тн.... питам защото не разбирам много точно от това :D

да уточня не търся супер брутален металски звук по скоро среднист и "мазен" :) ако мога така да се изразя :mellow:

извинявам се ако има такава тема но аз не намерих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро си взех нова китара Ltd FX-260SM и си мислех да сменям адаптерите като теб защото не мислех че ще са кой знае какво но като ги чух се отказах и сега си карам с тях и съм много доволен :mellow:

 

Само не ми е ясно какво имаш в предвид под "мазен" звук, дай няколко примера (банди,песни...)

 

:D ПС: надявам се не нахалствам но искам да попитам дали ще се промени звукът осезаемо ако си сменя нъта с костен (Bone nut) и изобщо има ли някакво значение от какво е направен нъта за звука?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... мислех да е Epiphone но ме отказаха а и четох ,че Vintage по нищо не им отстъпват...

 

Макар Vintage да са добри, не е съвсем ясно дали е така...

 

Въпроса ми е какви адаптери да и сложа кой ще са подходящи за това дърво и тн.... питам защото не разбирам много точно от това :D

 

Аз бих ти препоръчал като за начало адаптери JHS(Guitar Tech) за 30 лв. от РФ(мисля че и в малък ЦУМ имаше, но не съм сигурен). Може да ти се стори смешно, обаче тези адаптери звучат доста добре въпреки ниската си цена. Така смяната може да ти излезе почти безплатно, ако не и на печалба, след като продадеш оригиналните.

След това вече, със свиренето и слушането на различни адаптери, вече можеш и да мислиш за скъпи адаптери, въпреки че и тези JHS-ки наистина не са лоши, даже са си добри. Един съфорумник беше с SD на брижда, но си сложи два JHS-а именно на Vintage V100, и според него по-хубави адаптери от тези е съмнително дали има смисъл да се слагат на такава китара.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и аз така мислех да си купя нова китара, па да почвам да и сменям адаптрите..и в крайна сметка излизаше към 1000дарка за да я докарам с ЕМГ-та..в крайна сметка се вразумих и си купих готова китара с ЕМГ-та..за сумата от около 300 лева отгоре (над 1000дарката която така или иначе щях да дам) получих инструмент от по-висок клас...

решението си е твое

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^До колкото разбрах, става дума за Vintage :mellow: .

Иначе и тези в каталога не са лоши, но не мисля, че моделите на аналогични цени са от по-висок клас :D.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз самият съм в Vinage v100 BB и си мислех точно такива JHS да слагам, защото моите нещо ми мътнеят, а и микрофонираха нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги съм смятал че ако си сменям адаптерите то по добре да взема 1 но възможно най-скъпия който мога да си

позволя . Все пак винаги мога да го продам или да го сложа на бъдеща китара от по висок клас... няма вечно да

седим на та^^ци като скуаиер и винтидж я .

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, аз пък се замислям също да сменям адаптрите на витидж-а, обаче искам да сложа нещо по-блусарско, по-скоро да не са активни, даже замислях гибсънски. Истината обаче е, че при наличното кубе май няма да има особена файда да слагам скъпи адаптери. Вероятно ще се спра на JHS-ите и ще копам с тях докато събера копейки за по-зъл амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал като за начало адаптери JHS(Guitar Tech) за 30 лв.

 

Това звучи доста примамливо но съм съгласен с колегата BWC

 

Аз винаги съм смятал че ако си сменям адаптерите то по добре да взема 1 но възможно най-скъпия......

 

та чудя се дали тези са подходящи

 

bridge Duncan Distortion™ SH-6 and TB-6

neck SH-2n Jazz Model

или

bridge Dimarzio Air Zone DP192

neck нямам идея :P

ако някои е сложил други и иска да сподели мнение ще е чудесно :wallbash:

 

Само не ми е ясно какво имаш в предвид под "мазен" звук, дай няколко примера (банди,песни...)

Солото накрая http://www.4shared.com/account/file/943915...6682d/HERA.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това звучи доста примамливо но съм съгласен с колегата BWC

 

Няма лошо. Всеки със позицията си. Аз обаче съм практичен човек и мисля, че да си вземеш доста добре звучащи адаптери(два) на практика почти или съвсем за без пари, особено когато говорим за не особено скъпа китара е едно МНОГО добро решение. Когато и да се изръсиш за скъпи адаптери, все ще е изръсване, но когато(и ако) си вземеш хубавата, скъпа китара, защо пък да се занимаваш да ги сваляш захабени от винтиджа, а не си ги купиш тогава?

Също така, ако един ден ще продаваш винтиджа(или ако си я запазиш за себе си), трябва през цялото време на ползването и да и пазиш старите адаптери, за да и ги върнеш обратно или трябва да и купуваш/търсиш нови.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах Винтидж ,оригиналните мътнееха и сложих JHS първо на нек позиция и SD JB на бриджа, но са много различни ,значи трябва или да се сложи SD Jazz за нек или още един JHS за да е балансирана китарата,ако превключваш бридж-нек при свиренето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.