Jump to content
Българският форум за музиканти

PCI to Firewire адаптер


DJ SKRATCH

Recommended Posts

Да добавя и аз само, че взех обикновен firewire адаптер за декстоп компютър от един магазин срещу парка Заимов, от паметника на Левски надолу към Подуяне, два 6 пинови и един 4 пинов вход, още един вътрешен 6 пинов, неизвестна марка и чип, но вървят със сериозни неща за многопистов запис, и засега, да чукна на дърво, без проблеми! Мисля, че ако сложите малко повече РАМ също няма да е излишно! Никакъв шум, закъснение или проблеми от сорта - аз съм с трите крака за firewire vs. Usb!

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се изкажа и аз....

след много ровичкане си взех дъно гигабит, с ТИ чипсет на вградена 1394 карта.... Не знам, дали си внушавам, ама Yamaha n12 (интерфейс, контролер, аналогов миксер) работи (зарежда) по "бързо"...

по другите кабини имам карти ВИА, и М-аудио интерфейси.... няма никаква драма.

Та, ако не става дума за FW 800 интерфейс, или нещо до 8 канала...май няма смисъл.

УСБсрещу 1394?

теоретично става (скоростта на усб2 е по-голяма), на практика го избягвам. Не искам на един и същи порт да ми се разпределят принтери, фотоапарати, картридери, скайпкамери и т.н.

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Малко се извинявам, че не е точно по темата, но понеже става въпрос за firewire искам да ви попитам как седят нещата с видео камерите. Имам камера от '92г. и единствения начин да се прехвърли видеото на компа е с firewire кабел. Ако някой е наясно как седят точно нещата плс да ми пише ;) Дали изобщо би станало с толкова стара камера и трябва ли да си купувам карта...? Странно е, че в целия чичко Гугъл само тук се спомена за такъв кабел и предварително се извинявам :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пишеш какъв точно модел ти е камерата, но с голяма сигурност мога да предположа, че е аналогова. Т.е. има аналогов изход (видео + аудио като RCA конекторите) или в най-добрия случай - композитен 'S-video' куплунг. Това не може просто с кабел да се вкара в компюъра, ще ти трябва адаптер, който да дигитализира цифровия сигнал. Такива има много модели, външни и вътрешни (карти), цените им варират много, примерно от 30 до 300 евро. Най-евтините са хвърлени пари на вятъра: работят, но качеството на цифровия образ е по-лошо от аналоговия - като от стар модел телефон. В границите 80-120 евро една от по-надеждните фирми е Pinnacle, устройството и Dazzle е вече в 5-6 то поколение и за парите си е едно от най-добрите и лесни за работа. Имат и по-нов пордукт (мисля, че се казва просто Pinnacle Video Transfer), който има повече избор от резолюции и ще покрие със сигурност максималното качество на аналоговата камера; може да пише дори на диск без РС или даже директно на флаш-стик USB памет.

 

Потърси в Гугъл с термините "video capture" "tv capture" или "video transfer" - надявам се да бях от полза.

 

На слука!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много Бицев :D ! Наистина камерата е аналогова и не ми се ще да я заменям с цифрова, въпреки че ще излезе май по-евтино :D Разгледах в гугъла, има доста предложения... но в момента камерата не е при мен и не мога да преценя точно от какво ще имам нужда. Адаптер 100% :)

:no: отново и може след седмица пак да те питам нещо по въпроса :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Имам камера от '92г. и единствения начин да се прехвърли видеото на компа е с firewire кабел...

Аз доколкото виждам от гормия ти пост тя има FireWire/1394/iLink изход? Аз ли греша или нещо е сгрешено в цитираното изречение? Щото пък и 1992 г. ФайърУайър... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.