Jump to content
Българският форум за музиканти

Какви ефекти ми трябват или кубе?


LucaTurilli

Recommended Posts

Здравейте!

Смятам да си взема Cort KX5 китарата. По нета е много хвалена в различни сайтове за оценяване.

Интересува ме има ли кубе, което да съдържа всички ефекти, които ми трябват и да вади добър звук примерно Fender R15. Не търся да е мощно над 10-15 вата, а да има голямо разнообразие. Начинаещ съм съвсем :recourse: и на уроци не съм ходил. Търсих във форума с 4-5 тага и Резултати 0 - 25 от това 5724. Търсенето отне 0.4666 секунди. Не знам има ли такава тема вече, но трудно бих я намерил.

:icon_shithappens:

Или отделни ефекти трябва да си купя?

Ето какви песни искам да мога да изпълнявам. Най-вече пауър метъл!

Всичко що е

Metallica

Rhapsody Of Fire

Luca Turilli

Primal Fear

Godiva

Thunderstone

Мелодичен метъл обожавам. Но бих искал и да мога разнообразни песни да свиря от Гуитар Про-то каквото си намеря :D =). Но явно ще трябва доста пари да отделя тогава.

Може ли тези песни да свиря качествено на тази китара използвайки само софтуерен китарен процесор?

Може ли кубето на Фендер да ми върши работа? Дори само метъл да е ми е достатъчно само да е хубав звук.

Frets on fire саундтраците ме кефят много на Tommi Inkila също.

Между три неща се чудя имайки предвид, че не съм ходил на уроци и не искам да рискувам 100-200 лева да се прекарам в нещо, което не съм сигурен ще мога ли да ползвам по-предназначение.

Да напомня между трите варианта :

Софтуерен процесор

Кубе

Ефект/Няколко ефекта в едно.

Да не ми излезе над 150-200 лева трябва също. Аз ще видя първо как е софтуерно де пък тогава чак ще мисля за друго. Но имам 10 ватови тонколони специално вграден басс ефект имат така да се каже и съм много доволен от тях ;).

Редактирано от LucaTurilli
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен - евтино кубе е много по-добър избор от евтин процесор.

Може да погледнеш Peavey Vypyr 15W. Има доволно количество ефекти и много добър дисторшън. Недостатък - към него не може да се върже footswitch(както към повечето 15 ватови кубчета). Няма ги в БГ, но за 260лв. можеш да го получиш отвън.

 

П.С. - Софтуер може също да ползваш, но само ако имаш хубава(или читава) звукова карта

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 30X и мога да кажа, че звучи що годе добре. Различните симулации, повечето де, са яки. За неща тип Металика или Мегадет R-Fier режима е доста добър. За 15Х не съм сигурен какви канали има, но знам че 20Х също има тези опции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за Roland-a - 15Х има просто Clean, Overdrive, Distortion, Metal и Metal Stack. Мнението ми за него не е особено високо :) . Виж, от 20Х нагоре може да са по-добре, ама не съм пипал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко струва Roland 20x и от къде

 

330 лева от РФ. Съжалявам, че не го взех... звучи прекрасно (за класа си) а изработката... ами външно поне си прецизно и практично направена. Красиво т.е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20X Гледах в раизинг форс пред изветно време обаче струваше към 300 кинта,нещо такова ако не ме лъже памета,най-добре както ще чуеш(или по-точно прочетеш тук във форумът) отиди разгледаи и "Рака да пипне,ухо да чуе" :music336::hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.