Jump to content
Българският форум за музиканти

Какви нискобюджетни колони трябва да търся?


Slacoth

Recommended Posts

Здравейте,

Чудех се къде да я бодна тази тема и реших, че не е за говорилня.

Имам HiFi усилвател "Technics AM/FM Stereo Receiver SA-GX200".

Има изводи за 4 тон колони, както следва 2 бр. от 4 до 8 ома и 2 бр. 8 до 16 ома.

Отзад пише 360W, но не съм сигурен дали не става дума за захранването.

Искам да си купя две тон колони (дву или три-лентови), но незнам каква минимална звукова мощтност трябва да бъдат, за да не кривят сигнала при усилен режим на просвирване.

Не съм очаквал, че няма да намеря инфо в нета за конкретната мощност на усилватела.

Знам, че за 300-400 лв. има добър избор на тон колони, но аз съм склонен да похарча около 100 лв. +/- 20 лв.

Ще разгледате ли заради мен тези http://www.thunder.bg/index.php?cPath=25 и какво ще ме посъветвате?

Знам че меломаните мразят тази марка колони или поне евтините модели, но сега бюджета ми отива в друга посока и нямам избор.

Приемам съвети и за други оферти в този ценови диапазон.

 

Сега ползвам усилватела с колони 2х15 вата и при усилване над 45% почва да криви.

 

От линка, който съм дал във Враца има следните модели:

- Домашни колони THS-165 Black - не пише звукова мощност;

- Домашни колони THS-4001F Black;

- Домашни колони THS-5001F Black;

 

Какво означава термина "Входяща мощност"?

 

:icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Намерих и това:

http://www.electron.bg/product_info.php?zo...oducts_id=12246

Цената е по-висока ама ако не са лоши...

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще включваш в техникса и с каква цел ще позлваш колоните?

Ако е само да си слушаш музика от компютъра, като качество

цена, по-добре си вземи едни активни лоджи тек и приключва въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Няма да включвам компютъра.

Свързал съм касетен дек "Sony" и CD Player "Panasonic".

Системата ми трябва само за слушане на музика.

Трябват ми пасивни колони.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех вече едни 60W колони.Не са лоши въпреки това са си само 86 db.

Има вече още подобни теми гледам, модовете може би да триете тази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... честито! Мисля, че по-голяма мощ за домашно озвучаване не е особено необходима.

И аз имам една компонентна система (при мен всичко е Kenwood от 80-те и началото на 90-те). Така че поздрави, и стига с тези компютри... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо, имаш от истинските Kenwood!

Иначе съм съгласен, че по-голяма мощ от 60W за домашно озвучаване не е особено необходима, но проблемът е че усилватела е 4 канала с обща захранваща звукова мощност 360W.

И двете ми нови колони вместо да се претоварват свирят доста тихо и се включва на дисплея една функция "muting",

която не знам дали е защитна програма за по-слаби колони или нещо друго.Усилватела купих без дистанционно и не мога да я изключа тази функция.А ми се ще да я спра за да видя ще има ли разлика.

Някакви идей?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да додам и аз към офлудяването :singer::)

Първо - думите "усилвател" и "Техникс" не могат да стоят заедно, дори и в просто изречение.

Второ - откъде реши, че

усилватела е 4 канала с обща захранваща звукова мощност 360W
?

Ако консумираната от мрежата мощност е 360 вата, то при к.п.д. на "усилвателя" около 60% се получава 216 вата, делено на 4 - 54 вата електрическа изходна мощност. И то на 8 ома. Ако боксовете са ти 4 ома - нъцки, сработва му защитата, оттам и това mutting на дисплея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да додам и аз към офлудяването :metalist::P

Първо - думите "усилвател" и "Техникс" не могат да стоят заедно, дори и в просто изречение.щитата, оттам и това mutting на дисплея.

 

Забележка към офлуудването:

 

Думичките много добре са си стояли, 70-80-те години, ама после са се разделили по взаимно съгласие. :metalist:

Ей тука разгледай, особено чистите "А"-класове !

http://www.vintagetechnics.info/controlpower.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен за старите Техникси (ех, ония с големите индикатори....), ама колегата пише за усилвател с дистанционно, та затова ...аз, нали , ъъъ, таковата...:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако консумираната от мрежата мощност е 360 вата, то при к.п.д. на "усилвателя" около 60% се получава 216 вата, делено на 4 - 54 вата електрическа изходна мощност. И то на 8 ома. Ако боксовете са ти 4 ома - нъцки, сработва му защитата, оттам и това mutting на дисплея.

 

Едно уточненине към формулата ти...

Добре, ама четирите изхода са проектирани два по два (канал А и В), като всяка група има по един бутон за активиране.

Тоест аз ползвам само канал А, който е 2 х 8 Ohms.

Колоните ми са 60 W, 8 Ohms и скромните 87 Db.

 

Ако оставим моят проблем - има ли по принцип усилватели с такава интелигентна защита и възможно ли е този "muting" да е точно това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен до голяма степен с presly, който между другото винаги ме е радвал с добри включвания в темите. :)

Изобщо, много от hifi техниката след средата на 90-те вече не е така висококачествена, както преди. Явлението има своето икономическо и еволюционно обяснение и важи за много марки, особено за ширпотребата на Техникс. Марката има много фенове и докато симпатиите ми са насочени другаде, харесвам и някои по-стари върхови модели на Техникс. Ако искаш да е Техникс, пробвай да намериш "по-лъскави" модели, стига джобът да може да се съгласи с това. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.