Jump to content
Българският форум за музиканти

избор на аудио интерфейс


vlai4o

Recommended Posts

ето че дойде време да заменя старата пръдня с нова. спрял съм се на някой модели обаче много трудно нещо се решавам и ми трябва сериозен съвет от хора които имат повече опит. Та ето ги и моделите които покриват нуждите ми откъм входове и изходи. принципно ми трябва за домашно ползване.

 

1. TC Elecronic KONNEKT 8

2. Rolland EDIROL FA-66

3. M-AUDIO ProFire 610

4. PreSonus FireBox

 

От това което прочетох в интернет (а то доста се разчетох), в началото се спрях на (1) обаче се оказа че няма подръжка на 64 битова ОС (освен ако не са си направили труда да си разработят вече новия драйвер). та основно от цялата история май най много държа на качествения преамп защото основно ще записвам китари дирекно и с мик от кубе. та май смятам че си казах всичко необходимо остана някой да помогне в избора. ще се радвам ако има и хора които наистина са пробвали някой от тея продукти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ доколкото мога да използвам търсачката разбрах че ти си си купил KONNEKT 6 и дотам. няма ли да споделиш нещо повече, предимства недостатъци ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам конект8 и мога да ти кажа следното:

- драйвера работи желязно (карам го под 32-бит WinХР), FireWire-а ми е онборд

- работи с 2,9 мс латенси перфектно

- записва отлично

- изходите за слушалки (има два изхода) са отлични (за целта трябва да я захранваш от мрежата, а не от FireWire-a) и могат да вадят доста голямо ниво.

- MIDI In/MIDI Out не са само за украса, а са нещо много полезно :punk_guitar:

 

Това ми е една от малкото покупки, с които съм удрял десятката. Олигофрените, които се жалват от проблеми с нея (защото изчетох и куп такива мнения в нета), са ... просто нещастни олигофрени.... но такива ги има навсякъде. ТС са сериозна фирма.

Ако нямаш някаква друга сериозна причина да ползваш 64-бит ОС, не ти и трябва.

Редактирано от KAE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям това горното мнение.

 

Единствените проблеми, които съм имал с по-голямото братче на картата (Конект 24Д) идваха от Майкрософт, а не от ТС. Да те предупредя, че от Виста натататък Майкрософт са решили да не поддържат дфайъруайър, така че има възможност да си имаш проблеми с това.

 

Но пък е много удачна за директен запис на китари, специално чистите даже нямат нужда от кой знае каква обработка. Пък и е доста лесна за управление. С микрофоните също се разбира много добре.

 

Новите драйвери ги погледни на сайта на ТС.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ аз чикии и без карта мога да си правя ама тва е за друга тема, ама ти с това мнение нищо не каза :greenangel: . обоснови се малко. кое не им харесваш, до каква степен ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изполазвам PreSonus FireBox. От техника не разбирам, още по малко от саунд карти, но това, което мога да кажа, че латентността е достатъчно ниска за свирене в реално време с ВСТта, без закъснение, което да се усеща, и също че е много стабилана, както с Виста, така и с ХП, пробвал съм на 2 лаптопа ДЕЛ и на десктоп.

 

Мисля, че за бюджетна карта за домашно ползване си е супер ( поне покрива изцяло моите скромни изисквания)

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.