Jump to content
Българският форум за музиканти

Миксери...


maringtr

Recommended Posts

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Мдам, за съжаление не става. По принцип има миксери които имат инструментални входове (т.е. такива с висок импеданс), но те май са обикновенно за домашни записи. Например такива са Compact серията на Soundcraft.

 

Кофтито специално на тези миксерчета на Soundcraft е, че нямат Aux Send/Return, т.е. ако искаш да вържеш някакъв ревърб към пулта и той да се ползва и от баса и от китарите и от вокала, като за всеки може да се регулира колко да се праща към ревърба, просто няма да стане. За репетиции е много ценно да има такава възможност и в същност почти няма миксер, който да не предлага Send за каналите, но за съжаление Soundcraft в този случай са решили да си спестят нещичко.

 

По-конкретно за твоят случай - вариант е нещо от сорта на:

 

Китара 1 - ефекти -> DI Box -> Mic In 1 на пулта

 

Китара 2 - ефекти -> DI Box -> Mic In 2 на пулта

 

Бас - ефекти -> DI Box -> Mic In 3 на пулта

 

Синтезатор -> DI Box -> Mic In 4 на пулта - тук всичко зависи от синтезатора, може и да се плъгне в line in без DI Box, но май в общият случай ефекта не е добър. Колегите клавиристи да кажат как процедират. Моя синт го ползвам само като MIDI keyboard и звука идва от PC-то.

 

Вокал -> Mic In 5

 

Компютър дръмс -> Line In. Ако пулта има Tape In - става, но тогава нямаш никакъв контрол от пулта върху звука от PC-то.

 

 

Нещата много зависят и от ефектите които ползваш за китарите/баса. Например ако ползваш Pod / V-Amp за китарите, те могат да се пуснат директно в Line In - т.е. да не заемат микрофонни входове. Същото се случва и ако се ползват предусилватели за китарите/баса - аз например ползвам за баса лампов предусилвател, който после директно влиза в Line-in на пулта.

 

С други думи, от оборудването което ползва групата зависи какъв миксер ще ти трябва - т.е. с колко микрофонни и с колко линейни входа.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете Господа...не успях нещо да прочета всички мнения относно "миксера" на Behringer-чето,но в най-общи случаи по би му мязало да е наистина миксер за някакави сладкиши!Бих препоръчал някой миксер на Yamaha за горе-долу същите пари!На първо място не съм чувал Behringer да не шуми(дори и най-скъпия студиен модел заради когото се съдиха за каражба преди години с MACKIE)Дори не става дума за това че не харесвам пултове без "фейдъри" а с потенциометри като на стар "Веф"(примерно)...Всеки уважаваш себе си музикант би трябвало да знае каква е разликата м/у "fader" и потенциометър и като нива,като удобство,като шумове и прочееее....Не му знам цената на това "чудовище" на Behringer,но бих предложил следните пултове в зависимост от парите с които разполага "DARK":

http://www.thomann.de/yamaha_mg124_mischpu...05d9956559a896d

http://www.thomann.de/artikel-161952.html?...05d9956559a896d

 

....a в случай че иска и мощност от 1000w+2 processors SPX 990 eто това е малкото нещо,което би вършило работа и като звук и като мощност и като ефекти за пеене и като малко,леко и удобно за съхраняване и превозване!

 

http://www.thomann.de/yamaha_emx_500012_pr...05d9956559a896d

 

Пак искам да кажа...всеки си има право на мнение,но бих дал съвет не си купувай нещо,което ще остане ВТ(вечно твое) и след като разбереш,че си се набутал да се чудиш какво да го правиш!Имай в предвид,че....винаги ще ти се иска да имаш още един канал за да включиш нещо(животът ме е научил на това)затова помисли добре какво точно ти е необходимо и сам си реши!Ако имаш нужда от някаква помощ относно включване и ползването на миксера-обади се,с удоволствие бих ти показал как да го ползваш!(какъвто и да е)

Поздрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази ямаха MG12/4 е много приятно миксерче - мога да го потвърдя. Смятах да си го купувам и му направих малко тест-драйв в къщи. Основно ме привличаха балансираните изходи и факта, че е с фейдъри. Държа се прилично, но не успя да засенчи берингера и отпадна както поради това, така и поради безумният си дизайн и размери. Бюрото ми е доста голямо, но това нещо определено заема ненужно много място. Все пак може да го взема някой ден ако измисля къде да нахвърлям тези боклуци така, че да не ми се пречкат и все пак да са ми удобни.

 

Между другото въпросните "фейдъри" както и онези красиви малко "врътки" с които си правя тестото за тортата са едно и също нещо - потенциометри.

 

Колкото до парите - значи въпросната Ямаха MG12/4 е около 440 лв ако не ме лъже паметта, аналогичният миксер Берингер UB1204 беше в порядъка на около 260 лева, поне последно го видях за толкова. Другият подобен миксер е Mackie 1202 VLZ който тук се продава за 880 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Променливият резистор (активно електрическо съпротивление) се реализира по различни начини, най-класическият и познат от които е чрез нанесен съпротивителен графитен слой. По-големите конструкции, за по-високи напрежения и ел. вериги, може да са реализирани чрез съпротивителен проводник. Дали става дума за праволинейно (плъзгач) или въртеливо движение, все имаме променлив резистор (потенциометър или реостат). Между двете има разлика. Променливото съпротивление е потенциометър, ако и трите му края са свързани в три различни точки на ел. веригата, образувайки делител на напрежение. В противен случай се нарича реостат. :ph34r: Както предполагам се досещате, в зависимост от схематичната нужда, възможно е от едното да получим другото.

Редактирано от Stone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не изпадаме в подробности. Става въпрос за това, че независимо от това дали са с плъзгаща или въртелива конструкция, това си остават променливи съпротивления (в конкретният случай логаритмични).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете Господа...не успях нещо да прочета всички мнения относно "миксера" на Behringer-чето,но в най-общи случаи по би му мязало да е наистина миксер за някакави сладкиши!Бих препоръчал някой миксер на Yamaha за горе-долу същите пари!На първо място не съм чувал Behringer да не шуми(дори и най-скъпия студиен модел заради когото се съдиха за каражба преди години с MACKIE)Дори не става дума за това че не харесвам пултове без "фейдъри" а с потенциометри като на стар "Веф"(примерно)...Всеки уважаваш себе си музикант би трябвало да знае каква е разликата м/у "fader" и потенциометър и като нива,като удобство,като шумове и прочееее....Не му знам цената на това "чудовище" на Behringer,но бих предложил следните пултове в зависимост от парите с които разполага "DARK":

http://www.thomann.de/yamaha_mg124_mischpu...05d9956559a896d

http://www.thomann.de/artikel-161952.html?...05d9956559a896d

 

....a в случай че иска и мощност от 1000w+2 processors SPX 990 eто това е малкото нещо,което би вършило работа и като звук и като мощност и като ефекти за пеене и като малко,леко и удобно за съхраняване и превозване!

 

http://www.thomann.de/yamaha_emx_500012_pr...05d9956559a896d

 

Пак искам да кажа...всеки си има право на мнение,но бих дал съвет не си купувай нещо,което ще остане ВТ(вечно твое) и след като разбереш,че си се набутал да се чудиш какво да го правиш!Имай в предвид,че....винаги ще ти се иска да имаш още един канал за да включиш нещо(животът ме е научил на това)затова помисли добре какво точно ти е необходимо и сам си реши!Ако имаш нужда от някаква помощ относно включване и ползването на миксера-обади се,с удоволствие бих ти показал как да го ползваш!(какъвто и да е)

Поздрав!

 

С това мнение разговора придобива истински конструктивен характер! 1000% подкрепям мнението. Все пак ре6ението е на купува4а.

Както и да е - пак казвам - това е вероятно е най-слабият (и естествено на ефтиният) миксер който може6 да намери6 от този клас. По-добре дай-малко пове4е пари и си вземи "не6то", отколкото за по-малко манги да купи6 "ни6то" :P

Ре6ението е твое! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Това е още един критерий: съпротивлението на различните участъци от съпротивителната повърхност, дали е едно и също - линейни и логаритмични.

Сметнах обаче, че не е подробност и не е излишно да вметна в един ле-е-ек офтопик уточнението, макар това да не е статия на тема "Електронни прибори" или "Материали и градивни елементи в електрниката". За който е полезно - полезно. :rolleyes:

Редактирано от Stone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миксера е идеален! ...

 

само не трявба да усилваш много каналите ...

:P:P

Със здраве :rolleyes:

 

Все пак достатъ4но мнения се дадоха до момента, така 4е купува4а има над какво да мисли. Според мен оба4е по-важното е не6тата да вървят конструктивно. - т.е. ако един продукт е слаб, просто да информираме хората, които се интересуват (както в тоя слу4ай).

Разбира се това е доста субективно, но все пак купува4а трябва да пробва, попро4ете ревута и сам да открие истината за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа....стига с тези технически обяснения за разните там "реситори,теристори,реостати,термостати променливи резистори и прочеееееее"!Човекът пита за съвет който да му дадем за някакъв сносен пулт!Ами дайте му го,вместо само да си чешите езиците!

Не съм видял смесителен пулт от средно ниво да му слагат потенциометри на входовете и изходите а фейдъри...респективно и балансирани изходи и входове!!!!Дали не биха си спестили място ако питат вас и да ги направят по малки....защо са им по 100 канала с фейдъри и да ходят с "ролери" по тези пултове-вместо да си им сложат потенциометри(като са едно и също според вас) и да си седят спокойно!Нима като сте толкова грамотни не знаете че дори 2см по-къси фейдъри имат повече шум...нима не знаете че графиката от децибели на фейдъра е една,а на потенциометрите друга????Или,че прослушването на каналите-помежду си един от друг(т.нар. Crossfader)не е еднакво при фейдърите и при потенциометрите????Или си седите в къщи и само се занимавате с това кой-повече е запомнил нещо в училище???!!!Ами елате в "Красавицата и Отличникът"...може с вашите знания за спечлите 300-та хиляди!Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се каже че миксерите на Беринджър са 1:1 с някоя друга фирма е неправилно, според мен. Идеята със сигурност е "взаимствана" от Mackie, но след това вероятно внимателно подстригана (т.е. осакатена) от всички чаркове и техн. решения, които биха стрували повече пари на производителя. Просто това е обичайната практика на Беринджър.

 

Дарк, след като разгледаш цени, е много вероятно да се спреш на Беринджър, все пак. Това (май) е един от най-евтините варианти в БГ. Ако стане така - взимай го, но просто знай какво купуваш - вариант с който да разбереш що е миксер, как се ползва и т.н. Нещо като 10 ватов китарен усилвател - за вкъщи става, но за друго - трудно. След време, ако продължиш да се занимаваш с музика (което ти пожелавам :-) ), ще си вземеш нещо по-прилично. Повечето от нас за започнали на далеч по-лоша техника от този Беринджър, така че . . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се каже че миксерите на Беринджър са 1:1 с някоя друга фирма е неправилно, според мен. Идеята със сигурност е "взаимствана" от Mackie, но след това вероятно внимателно подстригана (т.е. осакатена) от всички чаркове и техн. решения, които биха стрували повече пари на производителя. Просто това е обичайната практика на Беринджър.

 

Дарк, след като разгледаш цени, е много вероятно да се спреш на Беринджър, все пак. Това (май) е един от най-евтините варианти в БГ. Ако стане така - взимай го, но просто знай какво купуваш - вариант с който да разбереш що е миксер, как се ползва и т.н. Нещо като 10 ватов китарен усилвател - за вкъщи става, но за друго - трудно. След време, ако продължиш да се занимаваш с музика (което ти пожелавам :-) ), ще си вземеш нещо по-прилично. Повечето от нас за започнали на далеч по-лоша техника от този Беринджър, така че . . . .

а браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа....стига с тези технически обяснения за разните там "реситори,теристори,реостати,термостати променливи резистори и прочеееееее"!Човекът пита за съвет който да му дадем за някакъв сносен пулт!Ами дайте му го,вместо само да си чешите езиците!

  Не съм видял смесителен пулт от средно ниво да му слагат потенциометри на входовете и изходите а фейдъри...респективно и балансирани изходи и входове!!!!Дали не биха си спестили място ако питат вас и да ги направят по малки....защо са им по 100 канала с фейдъри и да ходят с "ролери" по тези пултове-вместо да си им сложат потенциометри(като са едно и също според вас) и да си седят спокойно!Нима като сте толкова грамотни не знаете че дори 2см по-къси фейдъри имат повече шум...нима не знаете че графиката от децибели на фейдъра е една,а на потенциометрите друга????Или,че прослушването на каналите-помежду си един от друг(т.нар. Crossfader)не е еднакво при фейдърите и при потенциометрите????Или си седите в къщи и само се занимавате с това кой-повече е запомнил нещо в училище???!!!Ами елате в "Красавицата и Отличникът"...може с вашите знания за спечлите 300-та хиляди!Поздрави!

Извинявай, но цялата тази дандания започна с ненужните епитети по повод техниката, която някои от нас притежават. Съжалавям, но не ме кефи някой да нарича миксера ми "миксер за сладкиши".

 

Също така ненужното изхвърляне "вие знаете ли какво са фейдъри" създаде допълнително напрежение. След като смяташ, че можеш да допринесеш по някакъв начин, вместо да обиждаш хората тука, можеше да споделиш информацията която имаш по темата.

 

Разбрах, че си много велик и разполагаш с много и скъпа техника и имаш невероятен опит и т.н. - нормално, с това се занимаваш и ЕВАЛА! Само, че това не ти дава право да се държиш по този начин.

 

Най-неприятното в цялата тази дискусия е, че се каза сигурно стократно, че не става въпрос за този миксер (UB 802). Аз също не съм го препоръчвал. Моите реакции бяха по повод отношението към марката Берингер, от която имам доста неща и мога да кажа, че съм изключително доволен, особено имайки в предвид на съотношението между цената и функционалността, която получавам. Дадох като пример моят мишпулт, защото имам преки наблюдения, а не защото го препоръчвам.

 

Мишпулта който бихме коментирали ако става въпрос за Берингер е UB 1204 Pro. Изглежда ето така:

 

UB-1204_top.jpg

 

Пулта е с балансирани изходи и както се вижда е с фейдъри. Само едно уточнение, този миксер има и FX вариант с вградено DSP. От него се оплакват доста хора, че е по-шумен от варианта без DSP (този на снимката).

 

Разбойника го е казал много точно. Няма какво да се каже повече по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.