Jump to content
Българският форум за музиканти

Кое от 2 те


Zball

Recommended Posts

Разбрах че нашите ще ми подаряват процесор и се чудя какъв да е.Спрях се на Boss GT-8 i Boss ME-70.

И 2 та се много добри но Ме то има повече врътки ( така по харесвам) и е по олеснен.Гт то си е ясно по висок клас но и 2 те ме влекат.Може ли някое мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ На бас на каквото кажеш, че няма да ми изкараш линк с тема BOSS [ GT-8 vs ME-70 ] !

Стига с това "четете бе хора", "ползвайте търсачката" и тн. За някои неща НЯМА писано, както е случая. Вместо да посъветвате момчето, го пращате да търси златната ябълка в Страната на Чудесата при феята на зъбчетата...

 

 

Пич, препоръчвам ти GT-8, по-дългосрочна ивестиция е. Като си дойде при теб ще си го разучааааваш ли, разучаваш. Няма страпно. Това, при условие, че и 2те знаеш какво могат и си ги пипал.

 

Понеже сега следват много верни отговори - пробвай и 2та. Без значение мнението на другите - вземи този, който повече на ТЕБ ти харесва. По-правилен избор от това, което ти харесваш като звук и възможности - няма да намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

X enemy наи накрая 1 свестен отговор.Благодаря то и аз натам съм се запътил но ме- то ми харесва само щото е много подредено и е като (за ламери :cheers2: ) ама Гт ще е.

 

пп а за някои хора видях тая тема ама не научих нищо по подробно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Понеже сега следват много верни отговори - пробвай и 2та. Без значение мнението на другите - вземи този, който повече на ТЕБ ти харесва. По-правилен избор от това, което ти харесваш като звук и възможности - няма да намериш.

От тук нататъка въпросът,"Кое от 2 те",става излишен.

Точно това е бирата,пробваш,слушаш,харесваш,взимаш.

Друг път няма....

Всичко друго е разтягане на ластици и лични предпочитания.

Поздрави

 

П.П.

Boss ME 70

Boss GT 8

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
и ме то има амп симулаци стак клеен и там други

 

...Упс...грешката е моя...мислях че МЕ70 е просто подобрена версия на МЕ50...а те взели че добавили симулации...лошо няма...все пак май бих гласувал за ГТ8 ако така е поставен въпроса...иначе аз ако бях на тове място за тези пари друго бих си взел...но не съм...така че успех с покупката и да му се радваш много на новото нещо...което и да било от двете...

 

ПС:бивш собственик на ГТ8 съм и не бих повторил тази грешка

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС:бивш собственик на ГТ8 съм и не бих повторил тази грешка

 

Айде, сега си знам, че ще се почнат коментарите с личните предпочитания, докато накрая не се обърне темата на "за и против процесора" или "процесора срещу лампата", или "защо си мислиш, че А е по - зле от Б". Както с почти всяка тема в тоя раздел. А Марти Фрийдман

НА КАКВО СВИРИ А? Той вчерашен ли е?

@ Zball : Винаги така става с тия теми... не знам, при положение, че купуването ОСНОВНО зависи от личните предпочитания, какво очакваш да ти кажат? "Ей това е най - доброто, а другото е пълен боклук и не става, вземи си ЗАДЪЛЖИТЕЛНО първото!" ?

 

пп Марти за мен си остава най - великият метъл китарист, няма кой да ме убеди в обратното - чуйте го как забива с Boss GT8!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

...в раздел продавам се продава оригинален Санасамп...Никифена изработва клонинги с отлично качество...подобен ефект+2/3 качествени камиончета и забравяш...имаш лесна и удобна преносима установка с отличен звук на същата ако не и по-евтина цена...недостатък са повечото свързващи кабели...какви са СПОРЕД МЕН недостатъците на ГТ8:

 

1.неудобен е за работа като повечето процесори

2.драйвовете му донякде са прилични но ако е включен директно в централното всеки среден клас транзисторен усилвател може да го отвее(лично мнение)

3.времевите и модулационните му ефекти (според мен) са ужасни.В сравнение със среден клас ефект процесор като Джи Мейджър е направо трагичен.

 

...единственото му предимство е че е удобен за носене...

 

...МЕ70 ниога не съм го пробвал...

 

ПС: гледайи видеото разбира се съм впечатлен от изсвиреното като музика...обаче:

 

1.самата композиция и накъдрените тонове в нея не предразполагат към добиване на представа за истинсата същност на ГТ8

2.бас държа че в студиото не ползва ГТ8

3.когато питах китарист на легендарна траш група с когото имах щастието общувам защо използва "лайн6 под" (прекаран през пауърамп ЕНГЛ+Тюб Скримър отпред :D )отговора беше поради договор.Може да направим аналогия.

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намираш и двата ефекта в магазин, чуваш ги, тестваш и питаш продвач-консултанта и сам взимаш решението, защото някой после ще ти е крив заради личните си предпочитания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.