Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся съвет за райд чинел


Recommended Posts

Интересува ме, какъв райд можете да препоръчате при бюджет от около 300лв? Това което търся от звука му е добре изразен пинг и тъмни, топли, ниски обертонове...

 

За съжаление нямам време да мина към София за да избирам лично, а записите на сайтовете на различните производители ми звучат малко объркващо (особено на Зилджян!)

 

Това което ми допада засега (в границите на бюджета ми) са PST5 20" Rock Ride и zXt 20" Medium Ride (въпреки че са доста различни помежду си). Всъщност чинела, на който търся по-евтин аналог е K-custom 20" Medium Ride - просто това е лично моя еталон за добър райд звук!

 

Тези дни ще прослушам по-високите серии на Стагг в местния магазин, но не съм много обнадежден, че ще ми допаднат :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продавам това:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...t=0#entry410449

 

Ако не ти харесва офертата,обърни се към чинелите на Истанбул,там е по-голям шанса да намериш каквото търсиш като звук.

 

 

 

п.п.Записите в сайта на Зилджан ,между другото, са доста реалистични :metalist:

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На сайта не намерих звуци от този модел... и нямам идея как звучи. Някакво описание, запис, нещо ако имаш?

 

п.п.Записите в сайта на Зилджан ,между другото, са доста реалистични :punk_guitar:

 

Това което имах предвид е, че различните чинели са записани с различна сила на звука, а на райдовете са записани различни патърни, така че сравненията между различни серии там са почти безсмислени за мен. Ако чуеш записите на райдове от zHt, zXt, K, A, ще видиш че все едно са вадени от различни сайтове :punk_guitar:

 

А за Истнабул - с удоволствие бих ги прослушал, но нямам време за разходка до София скоро. А в сайта на Истанбул имаше звуци само на няколко модела...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За под 300лв можеш да си купиш "истински" чинел от Вихро. Другата ти опция е Истанбул. Ако нямаш възможност да дойдеш до Сф. - стреляй на сляпо - поръчай си един,дори без да го пробваш. Гарантирам ти,че ще звучи по-добре от евтините Зилджани,Пайст и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета! Наиситна обмислям варианта за винтидж райда на Вихро, а ми хареса и това което четох за характеристиките на старите Аведиси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един винтидж Аведис,16' краш, най-хубавия чинел,на който съм свирил ! Преди време през ръцете ми мина един райд като на Вихро,но 22'. Жесток чинел ! Но аз съм си фен на Зилджан и съм пристрастен към звука на тази марка ! Съвсем обективно,без да правя реклама на Вихро или нещо от сорта ти казвам,че ако чинела е здрав - не се замисляй !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш да е нов мога лично да отида до магазин Камертон и да ти избера райд истанбул, които според мен са доста хубави. Според мен освен аведиса, който ти предлагат, това е единствената алтернатива за хубав чинел:) За м,ен би било удоволствие да направя това за теб! Приятен ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също продавам един Zildjian Аvedis Ping ride 20" http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=52563&hl= ... аведисите са невероятни чинели

Редактирано от kukls
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи - страхотни сте :thumbs_up: Много съм благодарен за съветите и помощта!

 

Мисля че ще взема един от двата Аведиса, които предлагат Вихро и kukls... остава само да реша кой!!

 

Ако пинг райда е този тук направо ще го взема - звука му определено ми допада.

 

Ще пиша по-късно като реша със сигурност. Благодаря отново!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,ако търсиш толкова прибран,ясен и твърд звук,моя чинел не е за теб :thumbs_up:Доста по-мек и дарк звук има,за по-леко свирещи барабанисти,че иначе много избухва като краш и за четки е супер.Купувал съм го от магазина на Пепи,лека му пръст.Пръв и единствен собственик,преди мен, е бил стар джаз барабанист,който си го е избрал и купил от USA,именно заради по-мекия и топъл звук :whistle:

Ето го моя райд,но с 30тина години по-нов :mellow:

http://www.zildjian.com/EN-US/products/pro...;productID=2336

Звука е много близък,да не кажа аналогичен-любимия райд на Арманд Зилджан.

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избора на раид е кофти работа:)Аз към 2 години търсих...все нещо не им достига.Наистина има готини турски 4инели,но трябва да отиде6 някъде където има голям избор за да харесаш нещто.На Istanbul на мен не ми харесват,но съм виждал Босфорус много готини.

А за К къстама 20 медиум си прав.(тук с риск да ми се скара vihro пак 4е се хваля :unsure: ) Този 4инел беше и моя избор,въпреки 4е ве4е леко ме дразни:)

Ако мога да помогна с мнение стар Zildjian е много по-добре от Istanbul.И със сигурност ще си държи цената и след години когато ти писне и искаш да го продадеш или замениш.Zildjian e мания:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.