Jump to content
Българският форум за музиканти

Изморявам се


Gee Tee Age

Recommended Posts

в момента се уча да свиря Мисирлу на дик дейл, но след 40 сек се уморявам. не съм пипал китарата от месеци, даже година и нещо. днес за втори ден се упражнявам.

по колко време на ден да свиря и след колко дни ще мога да изсвиря цялата песен (2 мин и половина) без да се изморя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвикнал си от натоварването - това е едната причина.

Другата е, че ако не си можел да свириш тремоло преди, има голяма вероятност да е нещо от техниката ти, защото по принцип не трябва да има напрягане при свирене. Пробвай да се разгрееш и разсвириш хубаво преди свирене - поне 20 минути, после почини 10 - 15 и тогава го свири. Също пробвай на малко по - бавна скорост, или си наложи упражнения специално за тремоло, явно в него е проблемът. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако усетиш натоварване, не се пъни, тендовагинита дебне зад ъгъла ...

Редактирано от JukeBoxHero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васко е прав, загрявай преди да свириш.

Като се измориш, напъни се още мааалко, наблягам на "малко", и тогава спри да починеш.

Формулата на успеха при прогресия на някакви физически умения (в случая - свирене на китара) е 2 стъпки напред, една назад.

 

:thumbs_up: Довери ми се ;)

Редактирано от X_eNeMy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгрявай се хубаво, както казаха. Прави малки почивки, като се измориш. Свири бавно - направиш ли го бавно, започваш да забързваш. Няма смисъл да се опитваш веднага бързи неща да свириш. Ще си възвърнеш формата предимно с бавно и качествено свирене - защото бавното свирене изисква повече усилия и защото е качествено :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васко е прав, загрявай преди да свириш.

Като се измориш, напъни се още мааалко, наблягам на "малко", и тогава спри да починеш.

Формулата на успеха при прогресия на някакви физически умения (в случая - свирене на китара) е 2 стъпки напред, една назад.

 

:punk_guitar: Довери ми се :cheers2:

 

Аз не бих ти се доверил! При спорта формулата на успеха е описаната от теб! Но при музиката ако свириш с неправилна постановка и има напрежение - трябва да спреш ВЕДНАГА!

 

Препоръчвам упражнения за разсвирване в по-бавно темпо, ако човекът не е във форма - за начало по 15ина минути и след тях - почивка, а в случай на напрежение и стягане на музкулите - спиране ВЕДНАГА!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...отдели си два/три часа за които да знаеш че друга работа нямаш...започни да свириш...като се измориш почини за 5 мин. ...после пак...и пак...и така докато накрая не влезеш във форма...обаче ако беше заделял малко време за да си подържаш нивото на свирене през последната година сега нямаше да имаш проблем...

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам ама аз не бях свирил от може би 8 години. Тъкмо от умора се оплаквах преди няколко седмици. Мисля че за около месец си върнах формата и сега копам напред. Просто като се измориш спри за малко разтръскай ръцете и после пак. Мисля че в началото не можеш да усетиш китара, загубил си финес ако мога така да кажа и не можеш да си прецениш колко силно да натискаш струните и т.н. От там се и уморява човек. Друго е че при мен и екшъна и доста внушителен. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

New post topic:

Свири дуум метъл и няма да се уморяваш.Физически...

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свири с метроном. Почни от доста бавно и ускорявай, примерно през 5BPM. когато стигнеш скоростта, при която вече имаш грешки или се стягаш много, свали с 5, свири, после с още 5, свири, после може би с още 5 - до трудност, която не ти е много лесна, но можеш да свириш без да бъркаш и без твърде много умора. Остани там и пресвири няколко пъти. След това си почини и повтори....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.