Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои марки заключващи ключове са най-добър вариант?


dean_dime

Recommended Posts

Положението е следното.

Трябват ми заключващи ключове които ще си поръчам от някой сайт.

Но не знам каква марка да са.Според мен ФЕНДЕР са добър вариант но аз ва пак да попитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на едната китарка има Schaller (май това е което имаш предвид под фендер - доколкото знам заключващите им ключове всъщност са на Schaller) и нямам никакви оплаквания. Иначе съм чувал много благи думи Sperzel. Ако ми се наложи да купувам сигурно ще е една от тези две марки.

 

Поздрави, дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама като гледам не всички марки ще станат за моя ИБАНЕЗ.

Някои се закрепят с болтчета и следователно остават май само Schaller.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с такива на електрическата и въпреки хамалското ми свирене, не са мръднали ни на йота. Надали ще сбъркаш ако си ги вземеш, чувал съм само добри отзиви за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Sperzel заключващи на две китари и мога да ви кажа, че държат много добре строя. Тоест инструмента не се разстройва изобщо! Естествено това зависи и от самия инструмент и тремолото с което е оборудван. Само ще ви кажа че две от най класните бутикови марки китари - Anderson и Suhr ползват само Sperzel когато имат нужда от заключващи ключове!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гореизброените марки каквото и да си вземеш няма да сгрешиш. Вече си прецени кое ти е най-изгодно. А иначе ми е трудно да определя кои са най-добри, защото те почти не се различават и работят на един и същ принцип, освен ако не греша нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sperzel разцепват. Не казвам, че другите са лоши, но за тия гарантирам, че са нечовешки яки. :hysterical:

 

Инак самата файда от заключването е малко спорна, то просто фиксира началото на струната. Ефектът при правилно слагане на струните е същият, а ако има заключващ нът пък хептен е безмислено слагането на такива... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.