Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си направя струните на китарата по-меки ?


X_eNeMy

Recommended Posts

^Не е точно така. Първо по-дебелите струни звучат малко по-добре за по-твърда музика, освен това в по-нисък строй всеки ги предпочита, за да не му плякат струните. X_eNeMy явно иска да му плякат, освен това по-тънките струни улесняват до някъде алтърнейт пикинга не само бендовете. Ся дали има проблем с бендовете или с тремоло пикинга може само да гадаем, а и май няма особено значение. Пълно щастие няма, като не му позволявала музиката да сложи по-тънки, някой го каза - Ленор, може да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Как така явно искам да ми плякат ?!

 

Единствено AXE и kitaratapesho ми дадоха отговор на въпроса. Другите си начесахте езиците с порицания, известни изключения разбира се - някои повториха предните постове...

 

За лютиера - казах "Нещо не ми се занимава с лютиери." Не, че отказвам този вариант категорично и че се инатя.

 

За арогантното си отношение - съжалявам, ако съм засегнал някого и то без капка ирония. Не ми беше това целта. Чисто и просто - исках да спестя време в четене на постове, които няма да ми помогнат от типа на "Аз свиря с еди кви си си струни и ми е добре" или "Не знам как да омекнат => Ще свириш така. "

 

Проблемите ми не са в бендовете, а в 16тини и 32рини на високи темпа. Съпротивлението ми е прекалено голямо. Не съм виртуоз (не, че някой се е осъмнил :D), но съм свирил на китари с фиксиран бридж с по-меки струни и ми беше къде-къде по-лесно. То ясно, че с практика всичко се постига, но защо да не прескоча момента със "свикването" а да не си направя инструмента по-удобен ?

 

Това е...

 

 

 

В крайна сметка, тъй като ако някой не е прочел всичко горе:

 

Решения:

 

- Скъсяване на мензурата - лютиер

- Нова китара - магазин

- Други струни - магазин

 

П.С.

 

Разбира се винаги има и друг вариант, но не ти го препоръчвам, защото ще ядосаш вашите - петната от кръв и мозък по тапетите се чистят трудно green_angel.gif

 

@AXE, това не го разбрах ? :thumbs_up: Какъв е другия начин ? :D

Редактирано от X_eNeMy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

X_eNeMy, като искаш да са ти по-меки струните, трябва да си сложиш по-тънки. Другият вариант е "китара за бабички", тоест такава, чиято мензура е по-къса. А третият вариант е повечко свирене, докато всичко не си дойде на мястото (в случай, че можеш да ги докараш нещата до там). ;)

 

Колкото до поведението, прилично на това на незадоволена пуберка, ще е добре да потърсиш специализирана помощ. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.