Jump to content
Българският форум за музиканти

Атанас Янкулов: "mедиите абортират българската музика"


Recommended Posts

мисля, че много патриотично поглеждате на сцената.

истината е, че в момента беге музикантите са изложени на една много благоприатна ситуациа за да се докажат в световен мащаб. оцеляват само най-оригиналните, защото съвременната музика отдавна не е арт а е просто една продукция, която зависи от саунд, визия, адаптация в трендовете и много други фактори за да бъде конвертируема. тва нещо янкулов не го разбира.отделно и критерия на слушателите като цяло е много занижен, защото слуша каквото му се предложи. а предлагането е на много нисло ниво, както музикално, така и продукционно. реално слушателя не знае какво да търси. интернет допълнително обърква с това, че предлага твърде много заглавия и имена а реално няма коректив, който да селектира и предлага, ако щете и отсява предлаганото.

за мен янкулов е номенклатура, който продължава да се опитва да излъже все още неизлъганите в бранша. това е типичната схема на световния музикален бизнес- манифактурират се 'звезди',които да служат за пример на кандидатите за слава и успех, като по всевъзможен начин с трикове им се взимат последните пари.

и тн.

иначе може да се спори и по отношение и музикалния вкус на въпросния беге музикален корифей. като сложиш в един ред изброените от него имена на изпълнители се получава едно голямо нищо. но той ги споменава с една единствена цел- за да капитализира от факта, че на някои е продуцент, на някои издател, а на останалите игра нещо като букинг агент за провинцията и с подобни статии се цели да заработва % от хонорарите,като залъже начинаещите в бранша културно масови отговорници на общините в провинцията, както и некви си кандидати в промотерския биз из страната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само си "проветрявате" устата - ъцете.

В БГ все още си живеем с някакви стари разбирания. Светът отдавна се е променил и музикален "бизнес" такъв какъвто си мислите, че има, го има само в вашите глави!!!

 

Един продукт на запад се прави от много хора, с много знания, много опит и бизнес план.

 

Тука има един единствен проблем. Всеки мрази всеки и най вече себе си. Това е! :)

 

Подкрепям BlackCorsair и Hillbilly. Друго всичко е общи приказки, които всеки ги знае.

 

"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората, да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."

К. Иречек 13.12.1881 г

 

Лошото е, че не сам да си помогнеш, то това е ясно. Но все има някой, който да пречи. Това за България де.

 

Успех и мир на всички!

И не забравяйте, почнали сте да свирите с чисто сърце. Опитайте да задържите това чувство и след 30 години. :offtopic-001::)

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирете за кеф и не се вземайте на много сериозно, живота е пред нас и на кой му пука за някакви жалки продуцентчета. Поне на мен не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):offtopic-001: Много интересно. Аз съм човек, дето не участва в пазара на българската музика - нито от страната на търсенето, нито от страната на предлагането. А толкова много хора се почувстваха провокирани да си спорят с мен. (!?!)

 

Последно по темата.

Добре че Милчо Левиев е успял да вазира навреме от тая държава и не му се е наложило от тук да пробива навън!

Роднио Бизнес щеше много бързо да му скрои шапката и при създалата се "тренди" конюнктура, доморасли спецове биха го накарали най-първо да забие един рап със Софи Маринова или да си направи пиърсинг на езика и да се снима изплезен. И беше ли успял, милият, да се провре нейде между глетавите сутеньорски мераци и пълния маймунарник, щеше да е нагазил и с двата крака у Бизнесо!

Тийнейджърите не си купуват най-много музика, щото и цигарите не могат да си платят сами btw. Мама и тате са възпитаници на комунистическото образование и поради информационния вакуум навремето, резултатите сега са баш тия!

 

Иначе, да..., запазвам чистотата в сърцето си, точно като си кажа каквото ми е на душата.

Нямам никакво намерение "да атакувам" пазара. :)

Явно КОЙТО ТРЯБВА вече е там!

Enjooooy!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...това бе всичко по темата от мен...

...както обикновено и тази тема се изроди и от нея никакъв смисъл Няма...

...сори ,че я направих да ви занимавам с Глупости !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе, кво и е на темата. Могат да се прочетат доста неща, някои от тях доста смислени и поучителни.

 

Лично аз, да ви кажа честно, виждам нещата така.

Защо според вас музикалния бизнес в България не върви? Ми що? Факторите са много. Ама предпочитам да задавам въпроси, чиито отговори знам, ама ме е страх да назовавам, дори и в писмен вид. Давам само примери.

 

1. Как може да има музикален бизнес, при условие, че 20 години сме в криза? Кажете ми какво развитие имат музикалните, театралните и визуалните изкуства? И имат ли шанс да имат?

 

2. Колко човека им стиска да решат, че от тук нататък ще си взимат прехраната чрез музика?

 

3. Кажете ми една излязла от рамките на България рок-група? Аз нещо не мога да се сетя. От както рок музика светува?

 

Причините са, хорица, че България манталитета ни е ориенталски. Снобаризма ни е геометрично прогресивен.(и то само в едно течение).

 

Знаете ли какво, евала правя на хората, които са забегнали в чужбината и си вадят парите с музика, трудят се, потят се, ама успяват.

 

Тука, в ежедневния пъкъл, айде малко да вземем да си преглътнем егото и да гледаме по-реално на нещата, поне за няколко минутки. Повечко да си мълчиме, стремейки се да не гледаме в чуждата паничка.

 

Парадоксалното е, че в темата малко се изс*аха хора, където са доста над моята възраст, ама гледам си вярват. Е, няма нищо лошо. Нали трябва да имаме стил? Да ставаме звезди из средите на музкалния бизнес? Да сме абстрактни и полемични личности?

 

Дали сте "некадърни"(музиката на 5 акорда е некадърна, така излиза) или свирите като Шопен? Епа, кво да се прави дерзайте! Нека продължаваме да си мерим на кой е по-голям, а пък нека денят ни да не е черен, отвратителен и отегчителен.

 

Мир вам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все мисля, че идеята, с която Корсаря написа темата беше да се покажат някои реалности, цитирани в статията, или с други думи една от реално съществуващите причини нещата да не вървят. Тези причини важат за всички. От най-големите некадърници до виртуозите.

 

След това коментарите стават едностранчиви, в такъв смисъл, че за да може човек да изрисува цялостната картина, трябва да има цялостната информация, а не мисля, че тук има такива хора. От лични философии на общо основание, базиращи се на лични разбирания и откъслячна информация полза няма.

 

Нека спрем поне в тази тема с личните естетически разбирания за изкуството и неговата стойност!

 

Поздрави,

Евтим

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми дотегна да ви чета напъните за квинтесенция по темата. Като изключим мнението на bassiscotta, нищо съществено не се каза. И колко от вас изобщо са продуцирали някога през живота си друг освен себе си?

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми дотегна да ви чета напъните за квинтесенция по темата. Като изключим мнението на bassiscotta, нищо съществено не се каза. И колко от вас изобщо са продуцирали някога през живота си друг освен себе си?

 

:)

 

 

...никой от нас ... ние по принцип се занимаваме с Футбол,Кръчми - и понякога с Курви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми дотегна да ви чета напъните за квинтесенция по темата. Като изключим мнението на bassiscotta, нищо съществено не се каза. И колко от вас изобщо са продуцирали някога през живота си друг освен себе си?

 

:)

 

като изключиме че до сега и ти нищо интересно по темата не каза стана говорилня за съжаление

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Въпроса е, какво да правим ние в България. Тук музикантите трябва да се развиват сами, без среда ( обикновенно , въпреки средата), след това да се опитват да предлагат продукта , ккойто огат да произведат на хора, на които същия въобще им трябва, а и не им харесва, а единиците заинтересовани го отхвърлят, защото не съвпада с изключително тясно специализирания им вкус. Та тези музиканти съвсем скоро губят всякакъв ентусиазъм и започват да се занимават единствено и само с музикална проституция (нищо лошо в това, по цял свят, повечето го правят (правим), всеки има нужда от пари) или преминават в зоната на хобито ( навремето бях пуснал една анкета във форума, по спомени 10на % се занимаваха професионално с музика) или си търсят късмета по чужбина, най често неуспешно, поради недостатъчна конкуретноспособност.

 

Пък и не знам вие какво мислите, но според мен, в България, добрите музиканти са единици (вероятно пак поради липсата на тази вездесъща среда). И забележете, нямам предвид добрите инструменталисти, такива имаме съвсем не малко. Но огромната част от нас, Българските музиканти, все се опитваме да наваксваме, да гоним някой детски идол, а и по късно, когато вече уж правим собствената си музика, несъзнателно пак подражаваме, пак се борим с личните си комплекси. И общо взето друго и не правим, опитваме се да докажем, че можем да свирим като истинските глави, че аха - аха ще звукнем като на онзи запис, който така много ни кефи. А така макар и добре ( в някои случаи) правим музиката от вчера, а някои и от онзи ден.

 

Та понеже много се отнесох, за мен проблема не е само в медиите дето се гаврели с БГ поп и рок музиката, а дали реално, същата не си го заслужава, предвид постигнатите резултати.

Да, сигурно има изключения , но, както казва народа, покрай сухото гори и мокрото

 

Значи браво на Кольо за точното описание на ситуацията. Така си е - тук няма среда за създаване на сериозна и новаторска музика - може би има някои отделни проблясъци, но от това не става по-светло. Но въпреки това, на мен ми прави някакво впечатление, че в последните може би няколко години има раздвижване на БГ музикантите и може да очакваме да се получи и някакъв резултат, с който да се покажем пред света. Но трябва да съумеем да прескочим този етап за който казва Кольо - гоненето на детските си идоли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сериала се кава "голямата илюзия".

основните играчи са голяма част от групите, особено медиините грои.

разните му медии, жуналисти и институционни деятели.

 

аз много се забавлявам да бъда само зител и се ефя безкайно когато некой почва да се оплаква от некви обстоятелства, покзващ се като герой на достоевски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз много се забавлявам да бъда само зител и се ефя безкайно

 

зрител и се кефя исках да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.