Jump to content
Българският форум за музиканти

помощ за развален флойд


Recommended Posts

Говори наистина с Капъша! Ако скоро ще има поръчка значи ще можеш да си вземеш нов. Вземи мерки на флойда и като отидеш в магазина, той ще ти даде някъв каталог, от който ги поръчва. Според мен ще намериш каквото ти трябва. Мисля че колегите са прави и трябва да го накараш този твоя приятел да ти даде някакви пари че low-profile флойдовете вървят към 150лв и нагоре :)

Успех и пиши като се развият нещата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Айде да се включа и аз в купона...

Понеже съм на същия хал - търсене на "седълца" за флойд...

При "Капъша" също няма... Преди няколко часа говорих по тел... Предлагат се само цели пакети (цял флойд)... Чакам да ми изпратят цени на пакетите в момента...

Във "Фактор" и "Малкия ЦУМ" въобще не продават...

А, в "xxxx" чакат да им доставят поне от 1 месец... А, последно на въпроса ми "Кога да мина?", отговора беше "повдигане на рамене"...

"Джаза", доколкото видях не съществува вече...

 

Е?!?!?!?!

 

Скъпи колеги,

Ако някой от вас може да поръча от чужбина (и му се занимава с това) на по-нормална цена (съизмеримо с целите пакети, предлагани по нашенските магазини), моля нека изпрати едно ЛС, за да го обсъдим. Ще ви бъда благодарен.

 

Благодаря предварително.

 

EDIT: Между другото, някакъв каталог можете да видите тук: http://musicjam.hit.bg

Редактирано от S-cape
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй! Значи за конкретния флойд (произвеждан в Корея 90-те): Моето лично мнение е, че ако можеш да си позволиш смяната му изцяло с нов, няма да е никак зле. Блокчетата които притискат струната вътре в седлото не са графитни, а стоманени. От скоро има и титаниеви, които струват $26 и практически са неразрушими за разлика от калената стомана която ползват Schaller, Gotoh и др., която при по силно натягане на заключващия винт се пука, разтваря се леко и после блокчето много трудно може да бъде извадено от седлото за да се подмени със здраво. Самите седла са стоманени (само на Floyd Rose Original и Gotoh Foyd Rose) на някои модели, на други са цинк или по рядко месинг. Сайта който са ти дали е доста добро предложение (www.guitarpartsdepot.com). Там може да намериш и по-евтини версии на флойд роуз (за по $79). Така или иначе този на китарата ти не е особено качествен, а и вече не е в добро състояние. Моето мнение е че нова тремоло система е по-добър вариант. Освен това не препоръчвам изписването на такива части от български вносител... нищо лошо не искам да кажа но голяма част от тях нямат представа даже за принципа на който работи Флойд Роуз системата. Препоръчвам e-bay или сайтовете подобни на guitarpartsdepot.com Друг вариант е www.warmoth.com, това е компания за китарни части, предимно по лиценз на Фендер (тела и грифове). Компанията е щатска и държат много високо ниво. Освен това продават флойд роуз системи, цели и части за тях. Разбира се само Floyd Rose Original и Schaller Floyd Rose II (и двете системи се правят от Schaller в Германия). Цените са $170 FL Original цвят хром и $180 за този на Шалер. Освен това всеки флойд купен от Warmoth е минал проверка на качеството и няма "хлопане" на ръчката или други немърливо направени части.

Толкоз от мен, отивам да пия вода, че ми пресъхна устата! :)

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че узурпирам темата на човека, но да питам и аз за една странност...

 

Нормално ли е средните струни да са по-високо от външните и да се получава дъга като се погледне по дължината на струните към седлата?

 

Бих показал снимка, обаче нещо не мога да задоволя изискванията на форума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека ъпна малко темата :)

Вече знам какъв точно ми е флойда, което си е похвално :girl_witch:

Днес до извадих от тялото и го огледах внимателно.

Оказа се, че е дело на японската фирма TAKEUCHI

След кратка справка в интернет намерих това

 

http://www.allpartsjapan.com/products/takeuchi/p03.html

 

http://www.allpartsjapan.com/products/takeuchi/p04.html

 

При отвъряне на линковете избрх cancel, защото ми се включи някакъв language inastall

 

Модела го водят TRS-PRO TREMOLO

 

Сега въпроса е откъде да си намеря такова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа. Може би колегите могат да помогнат с някакви интернет-магазини.

 

Мисля, че в musicjam.hit.bg можеш да си намериш ПОДОБЕН трем, но пак не е сигурно дали ще пасне точно.

GuitarTech имаха ПОДОБЕН флойд, за който също важи горното.

 

Може би от интернет магазините можеш да си намериш на старо(не знам дали ги правят още).

 

Иначе при смяна с друг, има вероятност да се наложи да се местят шишовете, на които се опира.

 

Като отправна точка, измери с шублерче разстоянието между крайните две струни, както и между шишовете, на които стъпва флойда.

 

След това виж в каталозите, кое тремоло ще ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го :girl_witch:http://www.guitarpartsdepot.com/TRS_Tremol...ed_Tremolo.html

 

Въпроса е дали този модел е един стандарт, или го произвеждат в различни размери.

Ще им пиша на пичовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще пасне на твоята китара точно, но ето една идея за Флойдроуз тремоло без досадното защипване на струните: <Клик>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Сакън! Недей да си взимаш такъв, ако искаш наистина да имаш флойд като хората! Моята практис китара е оборудвана с такъв и имам постоянни проблеми с него - седлата не държат добре, макар и да се заключват, разстройва при по-брутални бендове (иска леко бутане на ръчката нагоре за да влезе обратно в строй), има навик да къса струни при вдигане и не държи добре строй като цяло. Освен това се настройва дори по-трудно от класическия - въртиш като ненормален, докато се стабилизира. На мене ми върши работа, защото идеята на тая ми китара е да е неприятна за свирене, пък и никога не му навивам ръчката, но мене ако питаш си купи стандартен, ако ще и лицензен да е - по-малко грижи ще си имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@abductor - Колега, това за кой точно Флойд се отнася? Не съм пробвал посочения горе от мен и ще ми е интересно дали си имал предвид точно него или този от линка по-горе - TRS PRO Floyd Rose. Такъв бях купил за един приятел, но той така и още не си го е монтирал на китарата зада споделя мнения за качеството му, а и тогава струваше само $100. Сега виждам че е $180!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Имах предвид тремолото от твоя линк, макар че мойто всъщност е това - има разлика в захващането на струната в седлото, но иначе е същия и се съмнявам, че ще се държи по-добре.

 

P.S. Между другото надписа върху него не е "Licenzed under Floyd Rose pats.", a "Rhythm in jupm, dancing close to you", смятай ;)

Редактирано от abductor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Между другото надписа върху него не е "Licenzed under Floyd Rose pats.", a "Rhythm in jupm, dancing close to you", смятай ;)

Бухахахахахаха! Е'тва ме разби вече!!! ;) Не предполагах, че има чак такива извращения с бедните музиканти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно тва, че трябва да буташ обратно ръчката: прегледай си ножовете и болтовете - нещо е проядено и трябва да се премести леко, за да е всичко точно.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле-е-е, 35 лири за това тремоло. Аз имам китара с това тремоло (с dancing close to you...) и го взех за 120 лв(без пътя) с HSH китара.

 

Тези тремола са от твърде меки сплави. Бих препоръчал нещо по-качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.