Jump to content
Българският форум за музиканти

С какъв адаптор ги захранвате тези камиони


H.R.

Recommended Posts

Сигурно задавам банален въпрос но се видях в чудо след като пробвах 5-6 адаптора за 9 v. за да захраня един стандартен Digitech distortion - камионче. Със всичките бръмчи та ще ми отвее главата. По книжка се иска 9v , 300mA

Само с един стар 20-годишен български (9v, 200 mA) почти не шуми ама се е раздрънкал вече.

 

Дали не трябва да е стабилизиран - едни такива по-големи - колкото половин тухла. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено трябва да е стабилизиран, има доста изписано по въпроса в раздел "Изработка и ремонт" - например тук: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=39586

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно пожелателно е захранването да е стабилизирано.Габарита на захранването и стабилизацията нямат много общо.Моя съвет е да вземеш един от тези нестабилизираните адаптори и да помолиш някой който е наясно да ти вгради интегрален стабилизатор.Самият той струва стотинки.Ако има място може и направо в камиончето да го вгради.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! - Просто не можах да намеря правилнта тема. (В посочената Евтим пак е изчерпал всичко в един пост , както и другите...)

 

Май всяка нова тема за проблем тук вече трябва да звучи така : "Помощ , не мога да нямеря темата за... "Някой спомня ли си в коя тема беше..

 

Благодаря - често е необходимо само да ти посочат къде да четеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно пожелателно е захранването да е стабилизирано.Габарита на захранването и стабилизацията нямат много общо.Моя съвет е да вземеш един от тези нестабилизираните адаптори и да помолиш някой който е наясно да ти вгради интегрален стабилизатор.Самият той струва стотинки.Ако има място може и направо в камиончето да го вгради.

И защо да го прави,след като в Конрад(а и не само) продават стабилизирани адаптери(с Lm317),1А със селектор на напрежение и поляритет за 10 лв.Смея да твърдя,че адаптерчетата са доста читави,въпреки,че са китайски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то аз реших проблема - първия магазин за електронни компоненти (, кабели , говорители, ъглошлайфи , чукове )- прост адаптор ,с регулируемо напрежение , куча марка (китайска порода), 16 лева , но от 10 модела единствения СТБИЛИЗИРАН ! ! ! Прибрах се в къщи пуснах го и проблема свърши !

 

Така ,че ако някой ще свири в къщи с камионче да отива в първия магазин за такива неща но да пита за стабилизиран .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батерия му е майката.Не харчи толкова много, а си струва(няма досадни кабеляци, адаптери и т.н.), просто слагаш и забравяш, особено за драйв педал.Последния адаптер който ползвах, не издържа колкото една батерия, а цената му беше в пъти повече(и брума също).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батерията е решение, ако имаш 1 педал и си свириш вкъщи веднъж в месеца. Ако имаш 10 камиончета, излизаш live и свириш по 10 часа на ден мисля че на ники предложението е най-удачно. Или една педалиера на бос примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна - с батерия въпросното ми педалче работи около 6 часа - точно колкото пише в книжката му (чисто ново е). Добре съм си с адаптора.

Доколкото съм чувал Dilay- ите имат и още по-голяма консумация - така че .....всеки си решава - важното е да е информиран :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен с алкалкна батерия се държат така:

- Драйв педали и Уа педали -> 1 година.

- Цифрови дилеи -> 40 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.