Jump to content
Българският форум за музиканти

Две парчета на първата ми група


Recommended Posts

Като си бях в къщи, открих между старите касети този документ и реших да го споделя с вас :thumbs_up: .

Няма да назовавам другите участници (още 5 ), защото не знам дали са съгласни, а и някои не съм виждал от 15тина години, но иначе по голямата част от парчетата са мои

 

http://www.esnips.com/doc/0003429f-e5d0-47...ne-pomnia-imeto

 

http://www.esnips.com/doc/8da7c1b9-a27d-46...0aa1071/iliusii

 

Записите са уникално качествени и за осъществяването им е използван следния гиър (по спомени)

 

2 китари Кремона Отварячка, Бас Кремона Отварячка, два дисторшъна Милин камък ,пулт Вермона, (още не подозирах за съществуването на устройство наречено кубе), синтезатор Вермона ,барабани -странни, непознати, няколко микрофона Веф, Унитра и тн., както и един професионален АКГ за вокала, двукасетъчен касетофон Панасоник и гордостта на продукцията Ехо ЛЕЛЪ.

 

 

Приятно слушане :hysterical:

 

п.п.Групата се казваше Екзитус и съществува от 1990 до 1991ва с два концерта актив и този мил запис

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... хеви метъл :angry::) :) .... о йееее ..... или както след време ще казват имайки предвид Кольо - и най добрия джаз китарист е бил някога метъл .... в Пловдив ..... а дистъра Милин камък ще е колекционерско бижу ........ браво приятелю .... а и инициативата е похвална - да се качват стари неща без много притеснение .. супер ...

..... жив и здрав бъди .Цеко :angry::greenangel::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Кураж и търпение ? ^_^ Нито е толкова зле откъм звук, нито откъм инструментално-вокални способности. :ok:

 

Звучите си точно като група от онова време.

 

:thx: for sharing this with us :coolp:;):dance::offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sorry ,Kolio_K може ли да ги качиш нещата в гмаил или някъде другаде ,нямам търпение да ги чуя ,а този еснипс е аадски бавен .

 

п.с

Твоя ли е тази песен "Сърцето ми от камък е " ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, кво й има на музиката? Де да можехме повечето тук да свирим така, наистина щеше да е оправдано присъствието ни във форума.

 

Да, Кара, пускай повечко твои неща без значение кога и защо са ти се случвали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А, тази тема я бях забравил. Благодаря ви за отзивите ( а и за слушането :punk_guitar: )

 

@Demon_A_Go-Go

 

Някъде ги забутах, ама при мен Еснипса си бачка супер, много по добре от Путфайла примерно. Пробвай пак, може да е било временно :)

 

п.п. Ако изнамеря още нещо архивно ще го пусна :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за домашен запис от тогава е 6.

Смешно ми е, че дори с толкова стара и недобра техника, когато музикантите имат уше, звука пак е сравнително балансиран и в общи линии напълно годен за случане, макар и очевидно гаражен.

 

Много съфорумци не могат да мечтаят за такъв звук със воята не чак толкова евтина и стара техника.

 

ПС: спомних си акустичния звук на старите кремонки от "илюзии" - макар и доста кашонест, далеч не толкова неприятен и натрапчив звук, колкото новите евтини китари. Явно чам все пак звучи малко по-добре от шперплат :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.