Jump to content
Българският форум за музиканти

Що е туй, дет се прай


Rammkopf

Recommended Posts

Между другото, Хуй е традиционно кЕтайско име. :thumbup:

 

Та, ако ви се ще да видите къде и как е бил произведен вашият евтин Squier/Gibson/Schecter/Ibanez/BC Rich и т.н. -

.

 

На момченцата, дет' са правили клипчето, не им липсва ирония към китайското производство. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, Хуй е традиционно кЕтайско име. :thumbup:

 

Та, ако ви се ще да видите къде и как е бил произведен вашият евтин Squier/Gibson/Schecter/Ibanez/BC Rich и т.н. -

.

 

На момченцата, дет' са правили клипчето, не им липсва ирония към китайското производство. :rolleyes:

 

 

според мен не е ирония

 

хората си работиха добре, със сигурност по добре отколкото един българин би работил за парите които се взимат там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах и втората част на клипчето по бързата процедура и това май е фабрика за копия, не произвеждат оригиналните. Човек можело да си поръча какъвто си иска тип китара, с каквито си иска адаптери и от каквото си иска дърво.

 

Дава и един сайт за контакти, който редиректва към магазин в U.K. който продава китари в "Ibanez Style" за по 159 паунда. "Telecaster Style" (тея изглеждат по-автентично от уж ибанеците) ги дават по 100 паунда парчето и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз попрегледах този клип заедно с още няколко подобни и не намиртам особена разлика между начина на производство на Скуиъри, Гибсъни или Фендери (само дето в завода на Гибсън им е нещо по-весело :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам нещо нередно да правят, нищо че е в Китай. Съвсем нормално си работеха и китарите са по-евтини, щото им плащат по-малко на пичовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо повечето хора като чуят Китай и се сещат за нещо лошо....да, правят се боклуци, но къде не се правят? А в същото време те са толкова преуспяваща страна и такава мощна икономика...сигурно има причина :icon_shithappens:

Азиатците са перфектните работници във всяко отношение.

 

А пределно е ясно, че при производство стават дефекти...дали в САЩ или в Китай за повече абсолютно никой не може да твърди със сигурност. Друг е въпроса контрола на качеството, което вече е проблем на производителя. Имаше едни клипчета в ютюб на един човек, който сравняваше един Рич с не знам си какво производство и един американски Гибсън. И много пъти в клипчетата си той казва в прав текст, че качеството на една китара не е винаги пропорционално на популярността на производителя, нито на славата, която се носи на страната, в която е сглобена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... и китарите са по-евтини, щото им плащат по-малко на пичовете.

 

А защо не продават китарите по-скъпо и така, да започнат да плащат повече на пичовете?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много малък пазар остава. Индустрията прави 80% от печалбите си от голямото количество продадени евтини инструменти отколкото от надценката на скъпите.

 

Освен това напоследък китайските китари си влизат и в по-горни класове (не най-висок, но среден и висок има). Пък и няколко фирми от по-известните си имат custom shops в Китай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо повечето хора като чуят Китай и се сещат за нещо лошо....

...сигурно има причина :wallbash:

 

.... А пределно е ясно, че при производство стават дефекти...дали в САЩ или в Китай за повече абсолютно никой не може да твърди със сигурност.....

 

...Имаше едни клипчета в ютюб на един човек, който сравняваше един Рич с не знам си какво производство и един американски Гибсън. И много пъти в клипчетата си той казва в прав текст, че качеството на една китара не е винаги пропорционално на популярността на производителя, нито на славата, която се носи на страната, в която е сглобена....

 

- Той отговорът бил във въпроса.

 

- Пазарът може, а и абсолютно твърди със сигурност!

 

- Едно време (като нямаше ютюб) един човек (професионален шофьор - таксиджия) много пъти твърдеше в прав текст (подкрепен обилно с цветистости), че 'Волга' е далеч по добър автомобил от 'Mercedes'. ..... ама сигурно е бил прав, след като в БГ се караха много повече Волги отколкото Мерцедеси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз виждам нещата така... от на бай хуй китарите може да се улучи яка бройка... но... във видеото видях и разни чворове и други неприятни моменти по китарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.