Jump to content
Българският форум за музиканти

Pick-ups For Low Tunning


krismana

Recommended Posts

Ами колкото и да е маркетингов трик, толкова и може да е вярно за DiMarzio Drop Sonic (D Sonic, както се среща повече). Преди време и аз търсих адаптери точно с това предназначение и аз бях попаднал на този адаптер. Все пак не съм видял много други адаптери (не че и толкова много съм търсил де) да ги рекламират с тази им особеност. Освен това пък е и DiMarzio, така че няма как да сгрешиш, защото със сигурност ще е по-добър от адаптерите на Squier-a, а освен това - след това можеш да го продадеш с минимална загуба, ако не ти хареса. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За южняшки метъл мисля, че по-често срещаните решения са Seymour Duncan (не че е някакво правило, но поне моите впечатления са, че DiMarzio като цяло са популярни сред по-техничари (по-стандартен рок и метъл, прогресив и т.н.) китаристи). Посети сайта на SD и прегледай сравнителните таблици с честотните характеристики на звука (там има и семпли за всеки адаптер). Същото може да се направи и с DiMarzio, рабира се. То и по самото описание на адаптера в някаква степен си личи за какво е мислен.

Честно казано, мисля, че в крайна сметка доста хамбакъри от каталога и на двете фирми биха свършили добра работа.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите на всички, разгледах и 2та сайта и си харесах Seymour Duncan SH-6 Duncan Distortion.

Само остава да проверя колко струва у' назе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тоя е някъде към 160тина лева мисля. По-добре дай още 30ка и си вземи Сиймър Дънкан Даймбъкър. Имал съм го, с китара настроена в СИ, е да ти кажа, от пасивен адаптер за такава жица по-корав не съм виждал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво мислите за EMG HZ H4A (алнико версията) той също ми хареса и се чудя дали например ако отида в xxxx ще има някоя китара на която да го пробвам че в момента го продават в Форума същия този адаптер и съм му хвърлил око а и не ми се дават 200 лв за един адаптер...поне за моя джоб са много :band1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се за СД Даймбекър.

Имам го на нектру китара и съм го тествал в настройка До диез.

 

Пърфект.

 

Може би - от пасивен адаптер за такава жица по-корав не съм виждал-

е точно казано.

Е, не сме пробвали всичко де що има.

Даймбъкъра е варинт на ОБЛ 500, най малкото заради Дайм, имам ги и двата адаптера

звучат много близко. Така че и ОБЛ 500 би трябвало да стане - него съм пробвал само в Ми и Ми бемол.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тоя е някъде към 160тина лева мисля. По-добре дай още 30ка и си вземи Сиймър Дънкан Даймбъкър. Имал съм го, с китара настроена в СИ, е да ти кажа, от пасивен адаптер за такава жица по-корав не съм виждал

 

Dimebucker-a ми върна вярата в Seymour Duncan. Доста солиден звук като за пасивен пик-ъп. Все пак да не забравяме, че е базиран на Bill Lawrence L500, а не е изцяло тяхна разработка.

 

По темата, смятам че EMG HZ се държат доста прилично при ниски настройки и хай-гейн, но лично аз залагам на активни EMG 707 когато искам да "заора" много ниско и резултатите ме радват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този BL L-500XL ми хареса а и е само 50$ което е добре някой да знае от каде мога да го купя в София мисля че това е окончателния ми избор :cheers2::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.