Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за струни


Recommended Posts

Значи скъсаха ми се някои струни на Класическата ми китара и пратих брат ми да купи, обаче тои е купел метални с топченца накрая и моят bridge не е такъв, има ли някакав начин да сложа тези или трябва ги върна за да купя други (питам защото ми е трудно да ги върна)

Ако имате идеи как да ги натаманя върху китара ще съм много благодарен!

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метални струни на класическа китара - в никакъв случай!!!

Има голям шанс да повредиш китарата необратимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На класическа китара метални струни НЕ СЕ СЛАГАТ!!!

Да ги връща/сменя/продава или каквото измислите...

Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върни ги, продай ги или каквото намериш за добре, но не ги слагай на китарата ! От наистина малкото си опит с китари поне това съм разбрал - метални струни на класическа китара - НЕ. Имах една стара Кремона (класическа китара), която в момента е неизползваема, поради причината, че беше половин година с метални струни и не издържа накрая... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен,но това си е лично мое мнение. На всичките ми кухарки до сега съм свирил все с метални струни девятки и проблеми не съм имал. Не ми звучат добре пластмасовите и това си е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом мнението ти е такова, значи нямаш никаква информация за това какво е класическа китара, какви са и конструкционните особености, за каква музика се ползва и т.н.

 

С две думи - преди да даваш крайни мнения - поинтересувай се чисто научнопопулярно от различните типове китари, тяхното приложение и особености. Иначе пишеш пълни глупости.

 

Ако смяташ това, че си си слагал метални струни на кремоната, примерно, за опит, достатъчен за меродавно мнение, не си прав никак. Класическата китара има конструкция, различна от уестърн китарата и е предназначена САМО за найлонови струни.

Класическата китара е акустична, но не всяка акустична китара е класическа.

Имай го предвид!

 

Поздрави,

Евтим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто човекът е попаднал на яка китара, но яка в буквалния смисъл, кремонката явно носи на изтезания, а звука щом си го кефи това вече си е въпрос на вкус :greenangel: - колкото и странен да е :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но хубавите класически китари рядко издържат, а дори и на пръв поглед да издържат, с времето почват да се забелязват изкривявания на топа, покачване на екшъна, изфалшивяване, отлепяне на бриджа и др...

 

Като каза струни 9-ки - надявам се не слагаш никелови струни за електрическа китара на акустичн?!?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те доста хора го ползват пък тоя трик - ел. струни на акустична китара. Какъв е проблемът в този случай?

Аз от кухарки не отбирам доста и ми е интересно, искам да се образовам малко по темата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но хубавите класически китари рядко издържат, а дори и на пръв поглед да издържат, с времето почват да се забелязват изкривявания на топа, покачване на екшъна, изфалшивяване, отлепяне на бриджа и др...

 

Като каза струни 9-ки - надявам се не слагаш никелови струни за електрическа китара на акустичн?!?

Баш такива са си,за ел.китара.Подариха ми едни Фендер за един рожден ден и веднага ги праснах на кремонката. И това преди 5 години... За сега е ОК положението,но ако има по-добър вариант за метални струни ще ги сменя де,кремоната си звучи добре все пак,макар да не ми е удобна за свирене.

Поне ще научим нещо :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми по принцип така за китарата е по-безопансно, понеже никеловите струни за ел.китара 9-45 имат по-малко напрежение от 10-50 или 11-52 фосфор или фосфор-бронз за акустична китара, с оплетена 3-та.

 

Иначе разликата е в звука - бронзовите и фосфор-бронзовите струни за акустична китара звучат осезаемо по-звънко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато започвах да свиря на китара и на мен ми се струваше, че акустичната ми китара (кремона - класическа) не свири добре с найлонови струни (не че това не е вярно :mellow: ) и сложих метални. Обаче един приятел "разбирач" ме посъветва, че за да не се отпускат струните, трябва да ги натегна до откат (колкото мога да натегна) и да я оставя така един два дена и после да си я настроя нормално :mellow::) В интерес на истината срам ме да призная, че го направих (още повече, че се мисля за тенически грамотен), но това беше преди повече от 15 години. Само си представете малък пъпчасал дебил, който натяга с изплезен език колкото му държат хилавите ръчички. Естествено плас'масарията на ключпвете замина много скоро след манипулацията. Имаше и други поражения, които тогава не ми направиха ни най малко впечатление, но наистина китарата се оказа яка (в буквалния смилъл на думата).

 

Както и да е - повече не повторих тази грешка де и си ползвах само найлонови струни - суров опит!

Редактирано от fire_garden
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.