Jump to content
Българският форум за музиканти

Mark Five


Black Bird

Recommended Posts

Със сигурност качеството ще е високо, а идеята да се събере цялата МАРК история в едно е чудесна.

 

Това обаче, са недостатъчни аргументи за мен, за да оправдаят предполагам супер надутата му цена. Дори и средна цена не би ме мотивирала да го купя. Традиционалист съм и не обичам нещата с 1001 копчета, при които се чудиш откъде да започнеш и така и до никъде не стигаш.

 

Амп за маниаци и колекционери, но не и за хора на сцена. Убеден съм, че никой про няма да тръгне да си продава стария МАРК, за да си вземе този.

 

Иначе, благодаря ти за линка! :punk_guitar: От доста време се шуми около МАРК 5 и вече е факт.

:)

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки, както му е удобно.

Mark IV има горе долу същото количество копчалък и не е особено труден за управление.

Ако звукът си заслужава - това няма да попречи на ползвателите, вкл. и за сцена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сънчо, така е като цяло, ама Марк 4 се купува по света предимно заради Лийд канала и заради това, че го ползва Джон Петручи. Т.е. пак няма причина за толкоз пари. Има амп-ове с перфектни клийн, крънч и лийд канали в едно за много по-малко пари.

 

5-цата ще бъде тествана несъмнено, но за мен единственото на Меса Буги, което би си заслужавало инвестиция, е Лонстар серията.

 

:)

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фъпрос на фкус :) Но не съм съгласен много, много :) То ясно че и Петручи влияе, но и преди него са го ползвали други големи имена и не чак толкова големи. А Петручи се завърна към него последните две години.

А като цяло е много, много добър усилвател. Ритъм канала също никак не е лош. Според личното ми мнение и вкус - това е единствения Меса усилвател, който ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По това което виждам, мисля че това е УБИЙСТВЕН амп. Точно многото опции го правят желан за по-широк кръг ползватели.

 

Често хубавите хай-гейн ампове издишат откъм клийн секция и обратно. А това изделие явно има за цел да събере максимум възможности, и най-вероятно ще успее.

Още веднъж - мисля, че това е убийствен амп - като качество на звука, като пакет от възможности и вариации.

 

За цената не знам - интересно ми е да я чуя. Предполагам, че ще е съобразена с пазара и конкурентните продукти. Мога да гадая само, но в Европа едва ли ще е по-малко от 3000 Евра ?! ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко много хубаво, ама ми се губи една много важна врътка: LEAD контролът на channel 3. Аз ли нещо недовиждам???

 

И другото неприятно нещо на пръв поглед са копчетата - старите с 0-10 са далеч по-сполучливи. Тия ми напомнят Behringer...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз споделям задоволството от дългоочакваното продължение на развитието, на Mark-серията. Също така, конкретният резултат ми харесва и то до такава степен, че смятам да огранича закуските!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говори се за цена 2000 евро глава и 2100 евро комбо.

 

Аз все си мисля, че това ще е нещо съизмеримо с Еxpress серията като приказки и качество, т.е. приказки страхотни, а качество... доста под очакваното.

 

Офф: Наскоро тествах обстойно Express 5:50 1х12. :D Без да преувеличавам, много кофти амп, без никаква топлина, единствено клийн канала беше що-годе. Ако го бях пробвал със завързани очи, сигурно щях да кажа Бугера или нещо от сорта. :)

 

Ама, айде стига приказки, като го пробваме, тогава ше се говори.

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сънчо, така е като цяло, ама Марк 4 се купува по света предимно заради Лийд канала и заради това, че го ползва Джон Петручи. Т.е. пак няма причина за толкоз пари. Има амп-ове с перфектни клийн, крънч и лийд канали в едно за много по-малко пари.

 

5-цата ще бъде тествана несъмнено, но за мен единственото на Меса Буги, което би си заслужавало инвестиция, е Лонстар серията.

 

:)

 

дреме му на някой какво ползва петручи, фенчетата които гледат кой какво ползва и се прехласват и без тва не могат да си го позволят, нито пък им трябва толкова добър амп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз споделям задоволството от дългоочакваното продължение на развитието, на Mark-серията. Също така, конкретният резултат ми харесва и то до такава степен, че смятам да огранича закуските!

Aко само със закуски ставаше...дълго време няма да се яде, мисля!Дано да си струва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LOE, в огромна грешка си, приятелю. В БГ може и така да е засега, макар че се съмнявам, но в световен мащаб нещата са други.

 

Куцо и сакато го копира, барабар с целия му риг. Ето един малък пример - http://www.petrucciforum.com/forums/forumdisplay.php?f=5. 99% от юзерите тук ползват МАРК 4.

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.