Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос за звукова карта


Polyphone

Recommended Posts

Колеги, някой от вас ползвал ли е такава карта за записи:

 

http://sms.bg/product_info.php?prodonly=1&...roducts_id=4131

 

Читава ли е? Необходима ми е за записи предимно на вокали и то в домашни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, все пак би трябвало да прави по-добри записи от настоящата ми карта http://www.trust.com/products/product_detail.aspx?item=12950. Или няма съществена разлика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже е по-кофти вариант. Послушай колегата

За сходни пари можеш да си намериш 2-ра ръка М-Аудио 2496...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, как по-кофти вариант!!????? :girl_cray2:

 

Вече хептен ми стана мъгляво - сегашната ми карта записва на 16 бита, а новата го дават , че прави запис на 24 бита.

Не трябва ли да е доста по-добра???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не е карта за правене на музика, тва е карта за слушане на музика и игране на игри

 

ако искаш да се занимаваш с музика не си хаби парите за глупости

 

няма значение колко са битовете, ако ще и 32 да са, ти като имаш смотан аналогово цифров конвертор - ползата от 24 бита е никаква

картите на креатив имат средно добри (прилични) ЦАП-ове и изключително смотани АЦП

 

от към конективност също е трагично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Креатив ЦАП-овете са средно прилични(аз имам audigy1, което е с посредствени ЦАП-ове и Audigy2 ZS, което е с прилични ЦАП-ове). Тези карти постигат и прилична входно-изходна латенция от 4-5 милисекънди при обработка в реално време. Голям техен проблем е това, че АЦП-тата(това, което превръща входния сигнал в цифров) на платките са от същия клас като тези, които се вграждат на дънните платки - най-обикновенни AC97 кодеци със входно съотношение сигнал/шум около 70 децибела и в никой-случай повече от 81-82 децибела(рядкост страшна).

Освен това, картите на криейтив, с изключение на Одиджи 2 / 2 ZS и може би някоя и друга платка са заключени на честота на семплиране 48 килохерца. Вътрешно те ресемплират на 48 килохарца дори тогава, когато всъщност сте избрали 48 килохерца, което внася допълнителни изкривявания. Единствено Audigy2 и Audigy2 ZS могат да записват на 96 килохерца и 24 бита, но пък само с оригиналните си драйвери, които имат други слаби страни. Хубавите kx драйвери пък, не поддържат 24/96 АСИО запис, а пък само с тях може да се заобикол DSP чипа и сигнала да мине само през P16V чипа, така че да няма изкривявания от ресемплиране и други обработки. С оригиналните драйвери не става.

 

Хубави АЦП има само в платинум версиите, които имат преден панел(при цд-то) с допълнителни аналогови входове с по-добро от 96 децибела съотношение сигнал/шум. Само ако се намери такава на старо има смисъл да се купува. Иначе нова излиза по-скъпа от професионана звукова платка.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ако искаш да правиш нещо, например записи, ако си вземеш карта за звукозапис, ще се родиш.Наистина в горните постове пише, че те неса за такава цел, те са за слушане само и за игри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че нещата се изясниха, но искам да кажа още нещо:

На т.нар. "истински" каквото свириш, това влиза, това записваш и обработваш и това излиза!

 

Това на Крейтив е невъзможно и това се чува дори от не особено слухари като мен.

Споменатата от мен 2496 е една от най-евтините, но в същото време е достатъчно прилична и бих я причислил към ниския клас на "истинските". Недостатък е, че има само линейни, цифров и МИДИ входове и за микрофони ти трябва преамп/миксер. Картите, които имат микрофонен вход и преамп пък са вече доста по-скъпи.

Успех! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново !

 

Само едно не уточнихме. Къде ги продават тези звукови карти ? :hysterical:

 

Обиколих 5-6 IT магазина и се оказа че продават само криейтив или разни карти куча марка. А пък, или не продават М-Аудио или не са и чували за тях.

 

Единствено във Фактор продават полупрофесионална звукова карта, при това външна, най-евтината - на Лексикон Алфа студио за 177лв... Как мислите струва ли си ?

 

Имам и друг въпрос - казвате че между сегашната ми карта Тръст и Криейтив няма разлика в параметрите, но на практика аз чувам друго - ето едно мое записче http://www.esnips.com/doc/3e6927a5-4f5a-4f...e349533f5/dylan при това само гласове, а ето и на колегата Мандалей http://media.putfile.com/Mandalay---What-g...nd-Justin-cover записал в домашни условия с Криейтив. Има разлика, но на какво се дължи ? :hysterical:

 

 

 

дядо Полифон Лаикът

Редактирано от Polyphone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето карти от един онлайн магазин.

http://www.bg-audio.com/allcards.html

Аз не съм пазарувала при тях, ако някой има наблюдения, нека сподели.

Но по повод на твоята тема и коментара на Евтим доста поизчетох :), та може и аз да допълня жабешкия хор от идиотски въпроси (ама повече обичам сама да си ровичкам за отговорите)...

 

Не ти се отваря линка с въпросния запис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето карти от един онлайн магазин.

http://www.bg-audio.com/allcards.html

Аз не съм пазарувала при тях, ако някой има наблюдения, нека сподели.

Но по повод на твоята тема и коментара на Евтим доста поизчетох :drummer:, та може и аз да допълня жабешкия хор от идиотски въпроси (ама повече обичам сама да си ровичкам за отговорите)...

 

Не ти се отваря линка с въпросния запис.

 

 

Мерси ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.