Jump to content
Българският форум за музиканти

Cort Vs. Yahama Vs. Washburn


shaterhand

Recommended Posts

Cort

 

Cort

 

Yamaha

 

Дайте впечатления.

 

 

 

---

Mod Edit: Закърпих Ямаха линка, но за Уошбърна как да знам кой е... :recourse:

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи си URL-а на ямахата.

 

Като цяло, едва ли може да се даде еднозначно мнение по въпроса.

Също така, повечето коментари неминуемо ще са от хора, които не са пробвали и трите китари или с други думи "философия по картинка".

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми 1вото ми впечатление е, че заглавието е подвеждащо - не виждам Уошбърн. После да не говорим, че не си написал кво търсиш - китара за блус или метъл. Трето - впечатления значи някой да е свирил и на 3те и да ти каже - съмнявам се да има човек в форума, който да е свирил и на 3те и то продължително. По-скоро може би търсиш мнение... Четвърто - третият линк не работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cort сякаш качествени, от добри материали повече ми харесват от ямахата и освен това в момента не са много скъпи .

На времето Корд са биле стара американса фирма но собственика се мести в корея и почва ново производство, за сега завзема пазара и затва са на по ниски цени спрямо качествата си . (говоря за среден и висок клас китари Корд) не съм виждал досега от евтините под 400 лева.Ямахата са също много добри инструменти мога да кажа че са почти на едно ниво с Корд , лажбърна не ми допадат свирим сам на такава два - 3 пъти и не съм останал с добро впечатление от качеството на инструментите за предлаганата цена, но вероято също имат хубави .

Редактирано от ~Ruin~
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак, хубаво е да се пробва каквото може, преди да се вадят заключения.

 

ПС: Хубава марка са тия китари "жица" - Cord

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че във Варна няма място където да пробвам всичките модели....

И как може цените тука да са с 50% повече от тези в онлайн магазините (дори с доставката).????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Как да няма - имате тамън два магазина на Динакорд, които внасят и Ямаха и Корт. Наскоро имах възможност да пробвам Кортове и трябва да кажа, че наистина за цената си са много добро предложение. Тези двете дето си ги харесал, конкретно ги нямаше, но от КХ серията пробвах две и ми бяха малко тежички. Но въпрос на вкус. Аз лично си харесах М и ЕВЛ сериите. А и цените на Томан не са по-добри от българските.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно се включвам, но като си тръгнал и за Ямаха, замислял ли си се за RGX? Моето мнение е, че изглеждат по-добре от Pacifica. Като спецификации, комай, са все тая. Свирил съм на RGX121S (много ме е яд, че вече не ги правят) и ми харесва. В началото много трудно възприех "плоския" й гриф (наистина, все едно нямаше никакъв радиус, спрямо грифа на Squier-a ми), обаче с течение на времето свикнах и видях колко е удобна, всъщност. 2 броя керамични хъмбъкери се грижеха за приличния тон, а 1 сингъл в средата компенсираше с приличен шум. :punk_guitar: Китарката струваше 480 лв, това беше преди близо 7 години. :)

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Истината е във втория Корт!

Скоро си взех КХ1 и съм повече от приятно изненадан...За цена около 560 лв. получаваш китара за приказ!

Богат звук, силни адаптери (моите са ЕМG HZ) и перфектен гриф...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия го пробвах в магазин само от интерес - не ми допада формата на главата..:--)

Иначе е много удобен, с приятен и богат звук...Но флойда разваля завършека...Може би за метъл ще е идеална..:---0

А тогава си търсех китара с фиксирано тремоло...

За метъл и жици си взех Washburn Renegade HM....Приказка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е, "не ми допадна" не мисля, че е доказателство за някакво превъзходство.

Едни хора обичат едни форми, други - различни. Някои харесват тънки грифчета, други - дебели.

Едни искат басов, плътен, мощен и при желание рязък тон от китарата си, за да свирят примерно блус с нея, други търсят ултимативния "джъ-джъ" тон, трети искат да могат да свирят шредове с минимален екшън(което най-често изключва възможността за рязък, блусарски тон и понякога дори за ясен ритъм тон).

Според мен е добре да обявяваме дадена китара като "по-лоша", когато очевидно страда от проблеми като скапан(което не означава "не по вкуса ми") тон, твърде малък състейн, некачествена изработка, чест дефект и т.н.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.