Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez RG350EX


Jorko_Beliata

Recommended Posts

Днес потроших малко време и пробвах разни играчки в "Д......корд". Общо взето в ръцете ми легнаха 2 неща - заглавния Айбанез и един ESP Horizon (който обаче няма да коментираме поради 1300 причини повече от Ibanez-а :lol: )

 

Та, китарката е точно тази - малко под 900 камъка. Чист, мек звук, горните прагчета почти не звъняха (освен 1-ва струна, която беше малко свалена). Като за "bolted neck" имаше най - добър състейн (само Хърайзън-а беше по - добре, ама той май беше с лепен гриф) от моделите които пробвах.

 

Питането ми е дали някой ползва същата или модел от сходна серия - 320, 370 - и съответно има ли някакви проблеми с нея? (Някаква причина да не си купя точно това?) Също така, знае ли някой значително по - добрър модел (предлаган в БГ) на сходна цена?

 

Споделете? :ok:

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писано е и преди за тази китара, а и е доста разпространена из форума.

 

Аз имам RG 370 DX, която се различава от 350 единствено по това, че няма pickguard (капак), а адаптерите са завинтени директно в дървото. Имам я вече около 3 години и не съм имал никакви проблеми с нея. Направена здраво, адаптерите са с висок output. НО! според мен е прекалено скъпа. За близо 900 лв вече имаш доста по-голям избор сред останалите марки :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо всички сте луднали по този Ибанец :icon_shithappens:

 

пробвайте Schecter:)

 

както и да е в най скоро време чакам да ми пристигне

 

http://www.thomann.de/gb/schecter_diamond_c_7_fr_wh.htm

 

ако някой иска да пробва да заповяда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо всички сте луднали по този Ибанец :icon_shithappens:

 

пробвайте Schecter:)

 

Най-малкото, защото Schecter не се внасят в България, а внасянето отвън е рисков и бавен процес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност - не съм луднал, освен ESP Horizon-а само тази звучеше добре...

 

Пробвах всичко по - висок клас, което беше налично - ЕSP M-ІІ, Еclipse, 2-3 Jackson-аа за по 1200-1300 камъка, всичко беше с по - лош състейн и звънеше по високите прагове. Ще пробвам и други, ако имам възможност.

 

ПП

Боже, Baby Thomas, сега ти видях поста! 10Х!!! :icon_shithappens:

 

ППП

 

Искам да кажа на сички съфорумци, че търсачката е супер-счупена, щото на два сърча не ми изкара темата! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай през google като напишеш ключовите си думи и след тях site:forum.muzikant.org ;)

Върши перфектна работа !

Относно китарката, и аз и бях навит, но се отказах след като открих S серията с тремолото ZR. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че тялото е от махагон - сигурно ще звучи по - добре, ама пък има само 22 прагчета - основна причина да си търся нова метла (освен че старата подрънчава :icon_shithappens: ) е че не ми стигат 2 прагчета.

А е малко куцо да ползваш върха на кутрето си като 24-ри праг ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МИ RG370dx i RG350EX са почти еднакви, а това което в тях не ме кефи е тремолото и и това, че тежат отвратително много.А да не говорим за грифа с тези псевдо инлей и качеството му.Като цяло отвратителна китара, не бих си купил такава, затова заложих на резачката с която съм в момента ;):metalist: О да сега видях, че нагоре са споменали Schecter.... еми ейтова е китара ся, а и не само точно този модел!! ;)

Редактирано от synyster_vengeance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че темата касае конкретен моdел на Ibanez. Нека се придържаме към модела. Който го е пробвал, може да сподели информация. Иначе се получава много разводнена тема. Остава аз за LTD да започна да говоря и някой да се включи за Epiphone. За Schecter имаше цела тема, мисля...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МИ RG370dx i RG350EX са почти еднакви, а това което в тях не ме кефи е тремолото и и това, че тежат отвратително много.А да не говорим за грифа с тези псевдо инлей и качеството му.Като цяло отвратителна китара, не бих си купил такава, затова заложих на резачката с която съм в момента ;):metalist: О да сега видях, че нагоре са споменали Schecter.... еми ейтова е китара ся, а и не само точно този модел!! ;)

 

Т.е. ползваш SCHECTER DIAMOND C-7, като преди това си ползвал RG370dx и RG350EX и си отвратен и от двата модела? Това SCHECTER някой внася ли го в БГ? :huh:

 

Всъщност, грифовете и на двата модела ми изглежда да са от сходни материали и с големи прагчета, а пък аз предпочитам големи инлеи... :huh:

 

ПП.

 

А между заглавната ЕХ и RG350DХ модела само във финиша ли е разликата? Според сайта на Айбанез така излиза...

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах кое не му е доброто на Уизърд грифа на Ибнеца, на мене лично ми е много удобен, а инлеите са си въпрос на вкус (това за тремолото няма да го коментирам ;) ). Аз лично харесвам 350-ките и 370-ките - солидни, удобни, адаптерите им са с висок аутпут, тремолото държи - добри са, макар и да са малко скъпи тука, в Щатите 370-ките могат да се намерят под 300 долара например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.