Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой каква музика обича да свири


Moki

Recommended Posts

Обичам да свиря музика. Вече жанр... всичко което ми харесва. От класика до нещо много лошо и тежко :P . Дори има страхотни чалга(не поп-фолк) парчета които с удоволствие забивам. За щастие престанах да свиря това което трябва да свиря и започнах това което искам да свиря ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още няма 3 месеца откакто имам клавир. засега рока ми е по душата....Purple ,Rainbow ,Toto...

като порасна ще свиря Dream Theater :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз лично свиря класика и всякавка поп и РОК музика.Но най-вече залагам на прогресива,като Dream theater,Iron Maiden,Savatage и други.Не че не свиря Моцарт,Хайдн,Бетховен,Бах,ама,тях ги свиря за развиване на техниката.

Редактирано от hristakis88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Ами аз свиря доста класическа музика - някоя и друга двугласна инвенция на Бах , етюдчета на Кремер (това го правя предимно за загрявка ;) ) , сонати на Хайдн , Моцарт и т.н. Ала вече след 8 год свирене само на това, класиката взе малко да ми омръзва и започнах да се ориентирвам и към по-съвременната музика. Свиря си различни балади и някои по-стари песнички (My way , Love Story и т.н.)Импровизирам също и парчета на Offspring ,Rammstein,Gorillaz ,Depeche Mode и т.н. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

САМО ИПРОВИЗАЦИИ ТОВА Е ИСТИНАТА.ЗА КЛАВИРИСТИТЕ НАРОДНЯЦИ ТРЯБВА ДА ЗНАЯТ ВСИЧКО ИДВА ОТ НАРОДНАТА МУЗИКА.АЗ СВИРЯ ЗА КЮЧЕЦИ САМО АМЗАТА.А ЗА НАРОДНАТА ЕСТЕСТВЕНО НАЙ-ДОБРИЯ ПЕТЪР РАЛЧЕВ И РАЗБИРА СЕ МОЯ МИЛОСТ.АКО ИМА ЖЕЛАЕЩИ МОЖЕМ ДА СИ ПО ДРЪНИМ МАЛКО ЗА НАШ КЕФ.СКАЙПА МИ Е SIKI.I.VIKI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Колко щеше да е хубаво ако имаше хора които все пак свирят музика. Не казвам достъпна за всички.... просто нека е музика, а не свирене м?....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ами.. аз свиря всякакъв рок. Преди бях наблегнал малко на класика, ама сега съм преминал само и едиствено на качествен рок и май повече авторски работи. Иначе работки на Джон Лорд.. Дейвид Пейдж от ТоТо и някакви си глупости, които ми харесват. И гръндж. И пънк-хардкор-метъл .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз свиря поп и класика.Както всички..наистина се убедих че чрез класическите пиеси и етюди се развива добра техника..но иначе класиката не ми е много на сърце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече година нямам клавир поради причината, че изгоря, но мисля скоро да поправя тази грешка. Но по принцип обичам да свиря Викинг Метъл или Готик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Започвам си "клавирния ден" с първите дванадесет упражнения от Ханон, а всяка сряда ми е специален ден за етюди, гами, арпежи, акорди и т.н. Най-приятни за свирене композитори за мен са Шуман и Брамс. Някакси като погледнеш тяхна партитура и нещо те влече към пианото да я изсвириш, но по принцип любимият ми композитор е Рахманинов, който ми доставя истинско удоволствие, когато свиря нещо негово. Когато съм ядосан за успокоение на нервите свиря Бах - най-вече Френските сюити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам за човек, който се успокоява с Бах :) Луда работа. Аз пък обичам да свиря всякаква музика , всичко зависи от настроението ми. Много ми харесва да свиря парчета на Слави Трифонов и Ку-ку бенд , на които между впрочем дълбоко се възхищавам. Харесва ми да свиря тъжна музика , някой път чак си се подигравам какъв съм депресант нещастен , но пък трудно чувствам достатъчно добре веселите парчета за да ги изсвиря. Да кажем че когато има смесица от нюанси и настроения, отклонения, модулация и т.н. много се кефя. А кючеците който не е пробвал , той не се е изкефил да ги свири <_< Класическа музика също обичам ама ми дотъпя леко след 12 години свирене , но не мисля че някога мога да избягам от нея. Харесвам Шопен, Брамс , Лист, Рахманинов, Бетовен и други. Драма да има...и маджарски видове на минор и мажор :icon_shithappens: :icon_shithappens:

Редактирано от Fire-Fly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.