Jump to content
Българският форум за музиканти

Софтуерни синтезатори? :)


Sturmfuhrer

Recommended Posts

Фюрер, пробвай нещо от серията SynthLine на NiceBites - АКАЙ-ски сампли са и са супер професионални и все от сериозни хардуерни модули сваляни - Kurzweil, Proteus, Yamaha ... Има жестоки неща...

Можеш да ги караш с много неща - например SpeedSoft VSampler, NI Kontakt и от сорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко не съм съгласен със семплираните синтове особено в акаи формат. Реалния синт има една камара параметри които може да бърникаш докато тия семпли са умряла работа. Освен това при тях често се получава кофти ефект съсъ скорустта на разни модулирани параметри заради пич шифтинга. Аз имам бая такива семпли даже някои са ми май от въпросната серия, но предпочитам сто пъти да човъркам някой истински синт. Между другото аз тука май се бях изказал лошо против АБСинта но си взимам думите назад - той просто е наистина универсална машина. z3ta+ също е страшен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до Akai synthpacks мнения много може да има.Имам семпли от Yamaha Sy85 и честно казано те наистина са доста окастрени и почти неизползваеми,докато тия на Yamaha Ex7 са перфектни и като качество и като използваемост или с няколко думи звучат добре.

 

Ако някой има желание може да разгледа/чуе/ демонстрации на различни синтезатори и виртуални синтезатори в сайта на zzsounds.com.Повечето от изложените модели си вървят с демонстрации в звуков формат.Доста се наслушах в последно време и определено тия рекламни мп3 носят огромна информация за звук,възможности и капацитет на отделните модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко не съм съгласен със семплираните синтове особено в акаи формат. Реалния синт има една камара параметри които може да бърникаш докато тия семпли са умряла работа. Освен това при тях често се получава кофти ефект съсъ скорустта на разни модулирани параметри заради пич шифтинга. Аз имам бая такива семпли даже някои са ми май от въпросната серия, но предпочитам сто пъти да човъркам някой истински синт. Между другото аз тука май се бях изказал лошо против АБСинта но си взимам думите назад - той просто е наистина универсална машина. z3ta+ също е страшен.

Мисля, че при достатъчно желание и умение за работа със софт/харудерен самплер - патчовете си вършат идеална работа и вариациятя е пълна. Препоръчвам НИ Контакт (той има доста възможности за промяна на оригиналния патч - филтри, атаки и т.н.).

Сигурен съм, че е по-добре да имаш оригиналния първоизточник на синтезатора, но все пак - това едва ли е добра инвестиция (ако искаш да имаш солиден набор на звуци - трябва да си купиш всички синтезатори :virtuoz: :virtuoz:), още по-малко - посилна :bravo::virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз напоследък доста бъзикам Novation V-station-а. Все пак всичко зависи от нуждите на човека ,ама пък има синтчето като почнеш да си играеш с копчета и звуци и ХООООООООП минали 4-5 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това едва ли е добра инвестиция (ако искаш да имаш солиден набор на звуци - трябва да си купиш всички синтезатори :virtuoz: :virtuoz:), още по-малко - посилна :bravo:  :virtuoz:

Ами то същото е и със семплите - ти в един пакет от семпли не можеш да имаш всички семпли от един синтезатор щото той реално има теоретично доста голямо количество различни звуци така че в най-добрия вариант ще имаш един ограничен набор, а и както се вижда не всички библиотеки са качествени и пак започва - от тая малко, от оная малко. От друга страна като се понаучиш малко на основните методи на синтез и техните функции можеш да си купиш два-три синта които ги предоставят понеже в крайна сметка според мен поне няма смисъл да имаш пет различни, които предлагат едни и същи методи - би могъл да постигнеш сходни резултати със всеки един от тях. Пачовете на другите синтове тогава стават по метода try before buy - взимаш си пресета и си го програмираш на твоя синт който предлага същите методи за синтез. Колкото до контакта - верно предлага volume and filter envelopes ама в един синт това е кажи-речи последното звено (като изключим ефектите) а и от най-важното нещо, което вече споменах, той няма да те спаси - проблема с пич-шифта. Аз лично имам доста голяма колекция от такива семпли и реших да се откажа изцяло от семплираните синтове в полза на истинските софтуерни такива и това разбира се си е мой избор.. Между другото семплирането на синтове има смисъл в един случай и тогава наистина би било предимство и случая е за свирене на живо. Ако примерно правиш предимно електронна музика и не искаш сцената да ти е отрупана от хардуерни синтове между които да тичаш или софтуерни, които да са ти задръстили компа, тогава - семплираш си само звуците, които ползваш и ги качваш всички в семплера, даже може да набуташ по няколко в един пач за да не превключваш.. Така мисля, че правят примерно Depeche Mode. Айде, че пак се отплеснах. Абе ползвайте к'вото щете, само музика правете!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Нищо че чак като постнах коментара, видях че последния пост по темата е от преди 7! години, не видях никой да е постнал Synth 1 (то вероятно тогава не го е имало :whistle: ). Според мен този синт най-много се доближава до аналоговото звучене, още повече, че е безплатен.

http://www.kvraudio....-by-ichiro-toda

Редактирано от vane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cameleon 5000 http://www.camelaudi...ameleon5000.php

Sinapse DUNE http://www.camelaudio.com/cameleon5000.php

Tone 2 http://tone2.com/

Gladiator 2 http://www.tone2.com...synthesize.html И другите им продукти от сайта

''Синта'' непрекъснато се развива както и темата може да се допълва дори за инфо

Редактирано от мегатон
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най-добрите софтуерни синтезатори , способни да достигнат даже и да надминат доста хардуерни са ES2 , Massive , Sylenth 1 .Просто през годините съм се убедил , ча ако човек навлезе малко повече в саунд дизайна , с тези три "машинки" може да направи всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.