Jump to content
Българският форум за музиканти

TC Electronic Studiokonnekt 48


SGEORGE

Recommended Posts

Здравейте.

Честита Нова Година.Нека да има мнооого вдъхновение и мноого творчество през новата година:)

 

Сега по въпроса.Понеже се замисля закупуването на интерфейс и сме се спряли на tc electronic studiokonnekt 48. Интересува ме стабилността на картата и на драйверите.Преди май имаше някакви проблеми, които после май ги оправиха, но понеже не съм 100% сигурен питам.Попитах собственик на Konnekt live и той ми каза, че с неговата карта няма никакви проблеми.То и от TC не очаквам да не си оправят проблемите, но за всеки случай питам.Надявам се да има притежатели на TC, които да споделят мнения:)

Поздрави:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм ...presly си беше поръчал некъв Konnekt - не знам дали му е пристигнал.... 12 ин/аута си е сериозна цифра дори за Firewire така че и мен основателно биха ме притеснявали драйверите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не е пристигнал - пък и моят е най-малкият брат (или сестра?) - Конект 6. На 7 този месец го чакам - ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нещо на последък реших да се оборудвам с нов интерфейс (не че нещо ми е много необходим като се има предвид, че само домашно си дрънкам). Но доста дограма измонтирах това лято и трябва да се вложат средствата.

Първо се спрях точно на Konnekt 48 ама във форума на ТС за толкова хора с проблеми четох, че направо се отказах

 

Сега се двуомя между доста:

 

Steinberg MR816 X - Цък

Focusrite Saffire Pro 40 - Цък

M-Audio ProjectMix - Цък

M-Audio ProFire 2626 - Цък

Tascam FW1082 - Цък

 

Така, че не съм раздвоен а разомножен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три въпроса:

- Колко канала конверсия ти трябват?

- Трябват ли ти микрофонни предусилватели, вградени в интерфейса?

- С какъв бюджет разполагаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами спрял съм се на тези защото ме устройдат от към въпросите които си задал. Божета ми е толкова, че да мога да си позволя всяко едно от тях, само M-Audio ProjectMix ми идва малко скъпичко, но ако има достатъчно добри микрофонни преампове бих взел и него. Ще пазарувам от някой английски сайт. Интересуват ме неща като качество на преампове , драйвери и стабилност ако някой се е сблъсквал с някой модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за отговорите до тук,но...все пак някой няма ли преки впечатления от TC?Пресли?Какво стана с твоя?Дойде ли?Как се държи?

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шестицата пристигна! И вече четвърти ден щастливо си поправям стари проекти. Държи се прекрасно - с някои ама много дребни то даже и проблеми не мога да ги нарека - предполагам ... ммммм, недоебки на бета драйверите - не винаги като натисна бутона Panel се отваря контролния панел и ...друго май няма. Конфигурацията - минимална латентност на моята древна машина ( Целерон на 3.06 ГХц, РАМ - 1 ГБ, дискове - 3/4 ТБ, Уин ХР СП3) - 128 семпъла (ок. 1.5 мс)- при ненатоварени проекти. Когато сложа буфер на 1024 семпъла (ок. 13 мс) при тежки проекти компютъра се товари на 98 процента, но звука не проскърцва даже!

Звука е разкошен - скоро работих с едни конвертори на Yamaha - AD8HR - на практика - същото! Изумен съм.

За мен е идеалното решение за момента.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сууупер:) Мерси много за инфото! :recourse: Май тази седмица ще го взимаме и ще го тествам и аз (става въпрос за 48-цата).Да се надяваме, че няма да има проблеми с драйверите. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не забравяй един простичък съвет - при всички FireWire интерфейси в дивайс мениджъра на Уиндоуз ИЗКЛЮЧВАЙ FireWire контролера като мрежов интерфейс! Иначе - проблеми....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ли?Аз имам M-Audio Firewire Audiophile и не го знаех този факт.Не съм го изключвал до сега и не ми е давало проблеми.Е...сега вече ще знам.Мерси много за инфото! :thumbs_up: :thumbs_up: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.