Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си включим китарата в звуковата карта


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Много се откланяме от темата. Можеш да пуснеш нова в изработка и ремонт, ако искаш да си правиш предусилвател.

Трябва предусилвател, обикновено с коефициент на усилване

За 10-ти път в темата повтарям, че изхода от китарата може да достигне +-10V, докато звуковата карта криви при +-1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси якото така с миксера ползвам за свирене и наистина мога да извлека на макс възможноста на simulanalog... Все едно съм с истински маршал... Просто с тази програма ми мирише на жица на струни като я чуя както истински амп, пък другите некво пластмасово звучат... незнам защо пък тази програма е и килбайти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/de/behringer_gi100_ultra-g.htm

Ей го туй животно...Доста е актуален сред съфорумците и има доста добра репутация...

БГ вносителя му иска 41 юро... http://www.pro-technica.com/manufacturer.p...Cat=&manf=5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос - звуковата ми карта е външно USB устройство и пише, че освен аудио карта е също така и предусилвател. Аз си включвам китарата директно в единия вход на тази звукова карта (става въпрос за E-MU Tracker Pre). Ще ми трябва ли DI Box или друг предусилвател или мога да мина и без него директно в тази звукова карта ? Звукът ме кефи сравнително, мога да запиша семпъл и да пусна, за да чуете и да прецените дали един DI Box би могъл да подобри нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не ти трябва. Доста карти имат такъв специален инструментален вход.

 

Аз имам Бери DI BOX, доста добре бачка, особено с канони! Спийкър сим-а малко пуска шумец, но се чува единствено на слушалки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се ползва и някое камионче ,което не е с нетрю байпас.Дори байпаснат ефекта пак действа като преубразовател на импеданс без да оцветява звука.Нещото заради което е нехаресван този тип байпас си има и положителни страни. :)

Няма обаче волюм контрол при изключено устройство. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

което не е с нетрю байпас.

 

което в като се съкратят множителите става : трю бай бас - така ли идва ? :greenangel: (шегувам се ).

 

Какво означава това - например изключено дисторшън педалче - clean -върши ли до някъде тази работа. Казвам донякъде тъй, като доколкото разбрах DI BOX-овете (активните и тези за китара) били захраненвани с над 9 v (така било най-добре) , а повечето педалчета са със стандартно 9 v. Ясно волтажа не е съвсем определящ за ефекта който се търсим но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на ДИ боска е преубразовател на импеданси.Висок входен импеданс към нисък изходен.Ако погледнеш характеристиките на босс например педалчетата им имат 1Мом входен импеданс и 10К изходен.Под изключен ефект имам предвид байпаснат.Сигнала винаги минава през буферите.

Колкото до горното тръгнах да пиша едно след това друго и резултата е видим. :thumbup: Имал съм предвид че ефекта трябва да е с нетрюбайпас каквито са ефектите на Босс,Behringer.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ли се случва когато изходния импеданс от педалчето (DI BOX - a или каквото там е междинно устройство) е по-малък от входния на картата на компютъра.

Примери :

 

1. Digitech DF-7 - Input 1 Mohms

Output 100 ohms

 

 

2. ZOOM 505 Input 470 Kohms

Output 10 Kohms

 

 

3. Аудио карта на PC - Input 10 Kohms

 

 

 

 

В първия случай входния импеданс е добър, но изходния не съответства (100 пъти по-малък).

Във втория случай входния май е нисък (наполовина) , а изходния съответства.

 

Дали е най-добре устройство където и входа и изхода да съответстват :

 

Input 1 Mohms

Output 10 Кohms

Редактирано от H.R.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е баш тей то. Аз съм чел, че проблемът е само когато входа е с по-малко съпротивление.

Тоест за примера с Digitech DF-7 (Input 1 Mohms, Output 100 ohms) - можеш да включиш какво да е (едва ли не), както и да го включиш в какво да е (едва ли не)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато изходния импеданс на устройството, от което взимате сигнала е по-малък от входния импеданс на устройството, в което вкарвате сигнала - проблем със загуба на високи честоти няма.

 

Проблем има само тогава, когато изходния импеданс на 1-вото устройство е много по-голям от входния на 2-рото. Тогава, поради вътрешните капацитети и индуктивности в китарата, както и в самия кабел се получаават Low Pass филтри, които смъкват силно горната гранична честота на китарата и тя губи своя звън и яснота.

 

КПД-то на пренасяне на енергия от 1-вото устройство във второто се влошава при разлика в импедансите, но тук говорим за нановатове и микроватове, не за значителни мощности. Просто тук това не е от значение.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специални благодарности за Евтим ! ! ! :punk_guitar: За идеята да пусне тази тема и за търпението и отзивчивостта да пише и обяснява ! Както и за много други теми в които е писал и описвал на дълго и широко, както и на всички останали участници в дискусиите. :thumbs_up:

 

От около 1 месец чета този форум и мога да кажа ,че се светнах доста неща - много неща си разпечатах и сложих в папка като лекции. Сигурно ще има други такива.

 

Идеята да се ползва DI BOX или устройство извършващо и тази функция (изравняване на импедансите) е от онези малки , сякаш незначителни но същевременно доста важни неща.

Почти се бях засилил да си купувам и DI BOX , попрочетох още малко и видях ,че наличните у мен устройства могат да свършат работа - просто досега не съм обръщал внимание да чета характеристиките на входовете и изходите в документацията им(или поне нищо не ми е говорило).

 

 

П.П. Почти схванах идеята за латенцията и необходимото количество буфери , оства тази с честотата и bit-овете - какво значение имат..... но едно по едно. Най-важно е да се свири и да остава време- те ефектите и записите все ще се докарат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.