Jump to content
Българският форум за музиканти

Поръчка от САЩ?


Slide

Recommended Posts

Та, здравейте!

 

Питанката ми е някой поръчвал ли е от САЩ? По-конкретно от musician'f friend? Навсякъде по сайта пише free shipping, ама тва явно за територията на САЩ. Рових се и никъде из сайта не намерих цени за доставка за Европа. Единственото, което намерих, беше един списък с определени марки, които сайта може да доставя извън Северна Америка... Та, филма е голям. Или аз съм прекалено прост и не мога да се ориентирам или наистина нямат доставки за определената китара, която търся. (По-вероятно е да е първото)

Та - някой наясно ли е със шипинга на musician's friend до нашата Татковина.

 

А и също така - някой запознат ли е със "страничните" разходи, различни от цената на продукта и доставката. Имам предвид разните му мита и ддс-та, на какво се базират или са фиксирани, щото нали поръчката е извън ЕС.

 

Питанката ми е защото в Томан и Мюзикстор въпросната китара е съответно 144 и 149 евра, а в musician's friend е 169 долара... Китара е Епифон, някъде в България да ги предлагат по магазините?

 

Благодаря предварително!

 

Извинявам се, щото сигурно има такава тема вече.

 

Поздрави!

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж thomann.de и musicstore.de Те шипват до България, но цените са им в евро и са доста по високи. Аз искам да си взема ESP EX-400 - от musiciansfriend е 699$ (по 1.34 е 971.66 лева) а в musicstore e 735 евро (1435.25 лева). Във всички случаи - ако имаш приятели или семейство в САЩ или Канада - винаги ще е по-евтино да го шипнат до тях и те да ти го пратят по куриер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара може да се вземе оттам по два начин - да ти я донесе човек или да ти я разглобят и пратят така по пощата.

Вариант да кликнеш 5 пъти и да си я купиш - няма.

 

И да, писано е 48 пъти вече! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси дискриминацията!

 

А за темата - извиних се в първия пост още.

 

За томан знам, че шипинга е 30 евра до България. На Миюзикстор не можах да разбера, но предполагам, че пак ще е толкова някъде.

 

А някъде да предлагат Епифон из нашите магазини, от където евентуално може да се направи заявка? (В моя град няма музикален магазин и няма къде да проверя).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси дискриминацията!

 

А за темата - извиних се в първия пост още.

 

За томан знам, че шипинга е 30 евра до България. На Миюзикстор не можах да разбера, но предполагам, че пак ще е толкова някъде.

 

А някъде да предлагат Епифон из нашите магазини, от където евентуално може да се направи заявка? (В моя град няма музикален магазин и няма къде да проверя).

 

Виж във Visi Arts, но ще ти поотрежат главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече коментирахме Gemamusic работят с musicstore, така че пробвай през тях. Иначе Епифон китари май продават и Камертон, макар да ги нямат в каталога на сайта.

 

@ X_eNeMy ESP си имат официален вносител в БГ (www.pro-technica.com известни още като Динакорд) и дори да нямат посочената от теб китара на склад могат да ти я доставят при следващо зареждане. И макар да се наложи да я чакаш месец, че и повече, със сигурност ще ти струва по-евтино отколкото от musicstore, който според мои наблюдения е един от най-скъпите онлайн магазини за музикални инструменти. Да не говорим, че печелиш и гаранция. Сравнението ти за доставка от Щатите е безумно - първо си сметни мито и ДДС върху тая цена и второ откъде купуваш долари на 1,34 в момента, че и ние да се възползваме от тая оферта. Толкова беше през лятото.

 

П.П. ^Координати на дистирбутор на Гибсън и Епифон в гръско можеш ли да изнамериш. В крайна сметка ей го де е колко му е да се направи една разходка през уикенда, а и чувам, че в Гърция в момента разпродавт кво ли не с безумни отстъпки до 70-80%. Нали ги е треснала финансовата криза :)

 

П.П.П. А пардон, намерих им координатите www.bonstudio.gr За съжаление няма цени ;)

Редактирано от patient
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за сайта на вносителя за Гибсън и Епифон. Проблема е, че аз съм от североизточна България и бая повече от 30 евра ще ми излезе да ида до там, ама го има и тва, че мога да пипна, да разгледам, да чуя - баш най-важните неща.

 

Ама в крайна сметка от Томан явно ще се пазарува, само да си направя сметката и да издокарам финансите...

 

ПП: Абе не е ли 1,45 някъде долара? Къде ме хврълихте на 1,30.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Уви, положението ти е неприятно.Трябва да избереш кое е по-важно : възможността да пипнеш, чуеш и видиш китарата на живо или да спестиш и да поръчаш по интернет.Не съм убеден кое ще ти излезе по-изгодно :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако ви пуснат на границата... ако не, ще отидете на BabyThomas на гости, ей къде е Русе :cheers2:

 

Иначе по темата... според зависи каква е китарата. Ако не е нещо от висок клас, дето трябва да си го пипнеш, чуеш, по-добре поръчвай направо. Тези нискобюджетните китари са горе-долу от един дол дренки. 

 

Така или иначе аз бих избрала възможността да си я пробвам китарата, все пак ще свириш на нея :greenangel: Но ти си знаеш кое ще ти излезе по-изгодно...

 

Успех!

Марина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то за тия пари (144 евра) си е вярно, че са един дол дренки (поне до някъде). Като си вземах първата китара преди време, един човек ми беше казал - виж сега, то който цвят си избереш... Разлика почти няма да намериш. :offtopic-001:

 

И аз съм на тоя принцип, обаче все повече започвам да забелязвам една тенденция при новите китари - фретването им е отвратително (тука говоря за нисък клас, евтини китари). Закача, дере... Не е болка за умиране, дето се вика - за колкото си плащаш, такова и получаваш, ама все пак не трябва да е така с тия позиции.

 

При всички положения е по-добре да пипне човек, ако има възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@patient

 

Това са ОБЯВЕНИТЕ цени, необложени с VAT (ДДС), които в сайта.

Второ - Динакорд могат да ме почешат, защото трябва да чакам 3 месеца (най-малко, можело и повече. Зависело колегите в САЩ дали ще си клатят краката или ще работят) за тая китара. Това ми го каза пича от магазина на Йамаха в Дружба 1 (София). Плюс това, замисли се каква гаранция ? Тя китарата ще пропътува 20 000 км и ще мине през 1000 ръце. Ако нещо и има - смяна няма, те пращат една бройка. Капарото си остава за тях, докато от магазините има 30 day MBG (Money Back Guarantee) шипа ти е до 2 работни седмици. Ако нещо има - веднага сменят.

 

За долара - ако намериш някъде архив - виж валутните разменни курсове за датата в която съм писал поста. 1.34 си е. Специално го бях проверявал.

 

 

ИЗВОД:

 

Ако ти се занимава с тъпаци, които не се знае дали ще ти свършат работа - троши си главата. 500 лева ти е сигурността да ти докарат истинския инструмент здрав и читав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.