Jump to content
Българският форум за музиканти

Първата китара..


Сашо

Recommended Posts

Абе според мен най-добре си я вземи електрическата, ще ти служи доста повече време - по репетиции и тем подобни, ако евентуално имаш такива. С кухарката си закован вкъщи или навън с малка компания, а докато с евтина електрическа жицата може да излиза калпаво, то с акустична нямаш никакъв шанс.

 

Освен това в дългосрочен план няма смисъл "постепенно" да си купуваш по-хубави китари, ще ти излезе много по-скъпо и много по-некачествено: първо китара за 200 после за 500 после за 1000 и накрая (дай боже на всеки) за 2000 би излезло много много по-неизгодно от първа за 200 и после втора и може би последна за 2000, че и нагоре. Аз например си кибича с електрическата за 350 заедно с усилвателя от преди 4 години, пък след има-няма 3 месеца си взимам Gibson Les Paul Custom ;):metalist: .

 

Поне това е моето мнение, де - по-добре електрическа, ако не ти харесва да свириш ти е излязло съвсем малко по-скъпо, а ако ти харесва ще ти е много по-полезна електрическата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Очевидно все още нямаш никаква идея точно какво да правиш по въпроса,относно твоето поприще като китарист(без да се обиждаш).

Ако искаш да свириш твърди неща е едно,ако искаш тепърва да се учиш да свириш на китара е друго.

Моят съвет е да дойдеш в София да обиколиш магазините(по Коледа повечето работят извънаредно)да пробваш и евентуално да си харесаш някаква китара,която да съответсва на бюджета ти.

Много магазини предлагат стартови пакети(комплект китара,усиловател,тунер,колан,кабел и тн.)които според мен биха ти свършили чудесна работа,като за начало.И накрая Перник не е толкова далече от София,че да се глезиш с някакви доставки,по истинският начин е:"око да види,ръка да пипне".

Желая ти успех.

 

А дали има някаква голяма разлика? И микрофона къде точно се слага, при отвора в китарата ли?

 

П.П. Без да искам цитирах грешния човек.. както и да е. ;)

Редактирано от Сашо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за "Ap Tuner",то ти трябва китара която да плъгнеш към компютърът си това автоматически изключва акустичната китара,освен ако не е с електроника.Не знам дали ще се получи с микрофон,едвали.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък един приятел ми каза, че ставала с микрофона.И напримерно и сега на гласа пак ми отчита от Ap Tuner-а като говоря на микрофона .. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАМЕРТОН 99-С.ГЕОРГИЕВ ЕТ -> София, ул. Русалка 3-5-7, тел: 02 946 17 26

в този магазин можеш да пипнеш и Career и Ibanez .

А за online тунерчето не знам,сега като се замислих би трябвало да се получи и с микрофон,но до каква степен ще върши работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАМЕРТОН 99-С.ГЕОРГИЕВ ЕТ -> София, ул. Русалка 3-5-7, тел: 02 946 17 26

в този магазин можеш да пипнеш и Career и Ibanez .

А за online тунерчето не знам,сега като се замислих би трябвало да се получи и с микрофон,но до каква степен ще върши работа...

 

http://www.camerton999.com/index.php?s=det...id=54&Link= Май за това става дума.Извинявам се, но все още съм толкова неук и ми трябва някой да ме просветли.. Значи тази китарка Career за първа горе/доле как е? С нея какво друго ще трябва да си взема? (В смисъл перца, усилвател.. те първа разбрах, че имало и тези тунери и добре, че ми показаха програмката Ap Tuner..) @ciriljhonson по възможност ми напиши ако имаш скайп нещо ала-бала да те питам тебе набързо някои други работи, за да не спамим само тука.. ;)

 

П.П.: А т'ва кубе горе/доле как е http://www.camerton999.com/index.php?s=det...d=224&Link= ? Сам се досещам, че не е най-доброто, даже незнам дали е добро, но.. :metalist: всъщност сега видях няк'во и ми казаха, че на Marshall били много добри http://www.camerton999.com/index.php?s=det...d=214&Link= ,а разликата в цената не е толкова огромна..

Редактирано от Сашо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за "Ap Tuner",то ти трябва китара която да плъгнеш към компютърът си това автоматически изключва акустичната китара,освен ако не е с електроника.Не знам дали ще се получи с микрофон,едвали.

Хаха тука мога да те поправя с AP guitar tuner и кухарката ми аз включвам микрофона и го пъхам в дупката на китарата защото по мои наблюдения там най-добре разпознава тоновете ;)

 

От малко по-малко от година го ползвам така и ми върши перфектна работа на мен лично :metalist:

Редактирано от Tomcat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за online тунерчето не знам,сега като се замислих би трябвало да се получи и с микрофон,но до каква степен ще върши работа...

Цитирам себе си в отговор на твоите наблядения.

И не съм сигурен точно заради факта,че не знам дали "микрофончето" ще разпознае правилно тоновете.

Освен това има тунерчета по 15-20 лв.,което мисля,че не е проблем да се закупи от когото и да е.

Сашо,ако имаш въпроси и мога да ти отговоря на тях,пиши на лични съобщения.

С поздрави.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

и аз като теб имах същия проблем - дали да избера за първа китара електрическа или акустична. Избрах акустична, защо, ами защото за да изкараш смислен звук на електрическа без да си свирел досега е трудно, не невъзможно но трудно за начинаещ, като мен и теб. Парво трябва да се запознаеш с електрониката как да я използваш, което може да създаде ненужни проблеми за начинаещ на който основната цел е да се научи да свири. Второ за ел. ти трябва кубе, ефекти за да звучиш като лубимите ти китаристи = на още най-малко 200 лв. отгоре. Затова по-добре вземи една акустична научи се на нея, на оснивните неща и тогава когато станеш добър няма да има никъкав проблем да засвириш на ел., даже удоволствието ще е по-голямо.

 

Ето и моите предлужения:

http://www.camerton999.com/index.php?s=det...=1399&Link= - има и тунер което ще реши проблема с настройването, перца, колан, калъф

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=3854 - всично необходимо да започнеш но без тунера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

и аз като теб имах същия проблем - дали да избера за първа китара електрическа или акустична. Избрах акустична, защо, ами защото за да изкараш смислен звук на електрическа без да си свирел досега е трудно, не невъзможно но трудно за начинаещ, като мен и теб. Парво трябва да се запознаеш с електрониката как да я използваш, което може да създаде ненужни проблеми за начинаещ на който основната цел е да се научи да свири. Второ за ел. ти трябва кубе, ефекти за да звучиш като лубимите ти китаристи = на още най-малко 200 лв. отгоре. Затова по-добре вземи една акустична научи се на нея, на оснивните неща и тогава когато станеш добър няма да има никъкав проблем да засвириш на ел., даже удоволствието ще е по-голямо.

 

Ето и моите предлужения:

http://www.camerton999.com/index.php?s=det...=1399&Link= - има и тунер което ще реши проблема с настройването, перца, колан, калъф

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=3854 - всично необходимо да започнеш но без тунера

 

Още един тъпичък въпрос, но т'ва от КАМЕРТОН е стартов комплект със сички глупости, нали? (Аааа и е само едната китара, Черна или Бежова, не и двете, нали ?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аиде и аз малко акъл да изръся. AP Tuner 3 е най-страхотната програма която някога съм виждал. Включваш си микрофончето(2 лева от битака) и си настройваш китарата супер точно. Клавира който имам (Casio) с този микрофон дава +2, тоест всички отклонението заради микрофона ми е само 2%. После земаш китарката и с мика си я настройваш сички струни да са на +2 и тва е. Супер лесно и точно става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми...g-tune си е същата работа, само че е по-сложно направена. Щом микрофона ти дава отклонение на едната, ще даде и на другата. По-просто по-добро. А пък и новата версия на АР е много по-яка от предишните :music336::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представете си ситуация в която нямате ток,компютър,GSM или каквото и да е удобство свързано със съвременният и модерен свят,и ви се свири на китара ама тя е разтроена.Кажете ми тогава как ще си настроите китарата. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Или ще си взема тон Ла от пианото, а ако такова липсва - ще си дам тон с глас и ще се настроя по него :thumbs_up:

 

 

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.