Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за поръчка на ел. китара онлайн


balduranbg

Recommended Posts

Здравейте. Това ми е първия пост във форума, досега само съм чел теми, но ми трябва малко помощ.

 

Бях решил като за първа ел. китара да си поръчам през Амазон един Фендър Старкастър Страт. Оказва се обаче, че доставка може да се осъществи само в Щатите, а София нещо не е на тяхна територия. Опитах се да намеря модела в няколко европейски сайта, които знам (включително два, които намерих през търсачката на форума), но единствено намерих разни Squire модели.

 

Някой случайно да е попадал на Старкастър в сайт, който доставя в България? Или дори да е виждал тази китара по родните магазини?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

xxxx са вносителите на Фендер в БГ.

Ако нямат Старкастъра в наличност, питай ги дали могат да ти го внесат.

 

 

Благодаря за отговора. От друга тема отпреди няколко години видях, че са имали магазин на Княз Борис 1ви. Дали все още е там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Fender Starcaster като го гледам няма да е нищо повече от един Скуаяр

 

 

Честно казано не разбирам нищо от ел. китари, но гледах едно филмче в ютуб, където един учител обясняваше как дори мексиканските Старкастър били по-добър вариант от Скуайър. Иначе съм отворен за всякакви съвети. Сега си "дрънкам" на една кремона, която имам от 20 години, но някак ми липсва това, че не мога да докарам металическия звук на любимите групи (Металика, Мегадет, Мейдън, Сабат...). Затова реших, че ми трябва нещо ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам си търсиш нещо по-евтинко. Направо отивай в Динакорд - този на Искърско шосе №7 и пробвай - там поне няма проблем за проби. Инъче да дорараш звука на групите които си изброил ще ти трябва доста повече от китара само.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам си търсиш нещо по-евтинко. Направо отивай в Динакорд - този на Искърско шосе №7 и пробвай - там поне няма проблем за проби. Инъче да дорараш звука на групите които си изброил ще ти трябва доста повече от китара само.

 

Да, определено съм с нисък бюджет, имайки предвид, че става въпрос само за хоби, а не нещо с което да си изкарвам хляба. По криви изчисления Старкастър пакета от Амазон+доставка щеше да излезе около 300-350 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ддс от 20% сложи ли ? Защото върху нещата от Щатите се надчислява.

 

 

Тук ме хвана неподготвен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж във Фактор там има някакви такива евтини комплекти на Уошбърн - във сайта им пише че са 300лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, като гледам какви неща искаш да свириш, мисля, че ще е по-добре да се ориентираш към някоя китарка с двойни адаптери(или поне един такъв).

Прочете ли това? - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=46716

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това определено е добра идея. Има ли специфична марка или модел с двойни, за който трябва да се оглеждам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сряда ходих до Динакорд на 5-те кьошета...Бяха заредили доста ел. китарки на поносими цени. Предимно "Корт" Отиди да провериш ако искаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.