Jump to content
Българският форум за музиканти

Защо не ми звучи компютърът през синтезаторът?


fentasy

Recommended Posts

Свързвам компютърът си със синтезаторът със USB кабел и не излиза звук.Какви настройки се правят във едното и в другото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено ги пише в ръководствата към синтезатора и към програмата, в която работиш. RTFM!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свързвам компютърът си със синтезаторът със USB кабел и не излиза звук.Какви настройки се правят във едното и в другото?

Работя с Cakewalk.Досега ползвах синтезатор с миди портове и нямах никакви проблеми.само в синтезатора маркирах Local-OFF

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж какво пише в ръководството на синт-а и ако имаш проблеми прегледай в нета какво пишат хората за твоя синт, за твоята звукова карта и за проблеми с USB връзката на машинката с компютър. Ние не можем да гадаем, особено когато нещото не е като проблем пред нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клавира е Yamaha PSR S550B.Мисля ,че е внесен за пръв път в България.Не ,че е нещо особено,просто има само един USB порт.Аз дълбоко признавам минималните си познания в областта.Не съм наясно дори каква връзка има звуковата карта след като звуците би трябвало да се генерират от синтезатора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странен отговори..питаш нещо и получаваш съвет да си прочетеш ръководството.А то е съвсем нормално да поискаш помощ след като сам си се потрудил достатъчно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май сам не си наясно какво и как искаш да вържеш? Ако искаш да се чува синта с неговите си звуци, това става с аудио кабели в Лайн Ин на саунд картата. Ако искаш да го ползваш като МИДИ клавиатура - тогава се ползва ЮСБ жицата. Всички тия неща ги пише в упътванията. А тях не ги печатат, за да спасяват дървесната растителност...

 

Едит: Е какво, сега ще излезе, че в упътването не пише кой изход за какво служи, така ли?

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм аматьор приемам всякаква критика.Искам да кажа ,че досегашната ми схема е:компютър с Cakewalk -миди кабел 2х5 пин на 15 пин-:Motif Rack ES-оптичен кабел-Creative Extygi-оптичен кабел-мини диск-Sony PC-2.

Не разбирам от клавири.В програмата съм вкарал ins.patch на въпросният тон-генератор и всичко е повече от елементарно оттук нататък.

Сега се налага схемата да се промени,вместо тон-генератор,клавир,вместо миди кабел,USB.Надявам се да съм по ясен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.