Jump to content
Българският форум за музиканти

Distortion ...


®KOS7Q®

Recommended Posts

Абе хора,търся си да намажа някой хубав Distortion по празниците и се колебая много.Гледах к'ви ли не работи .... почнеш от Digitech Death Metal,минеш през Boss DS-2 + още няколко модела на Boss и накрая окончателно се разочаровах като видях цената на Ibanez Jemini :music336: . И си викам,че вие разбирачите,мое да подхвърлите някой полезен съвет...За какво си струва да си дам парите .... Ще се радвам ако разбера к'во всъщност е най-доброто,което мога да си намеря :girl_cray2: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добро няма.

Има по-предпочитани и по-отбягвани ефекти, но всеки от тях си има съответното приложение.

Плюс това, имай предвид, че няма как да изкараш страхотен звук само с педалче, без да имаш страхотен усилвател, страхотна китара и страхотни ръце.

Най-добрия съвет е да се разходиш и да пробваш ефектите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако кажеш и за по-тежък стил ли ти трябва или просто за boost може би ще можем да ти препоръчаме нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефекти много.. ако тръгна да изброявам тази, които знам, сигурно поне 20 минути ще пиша.

 

Aко искаш нещо по-универсално, вземи S-Amp на никифена от форума. Ефекта има не един, а цели 3 различни дисторшъна и е на доста добра цена.

 

Можеш да попиташ и съфорумците liquid_death(прави dr.Boogie) и fire_garden(прави лампов предусилвател за китара).

 

Виж темата горе за "ефекти за китара, произвеждани от съфорумци" и преслушай семплите. Мисля, че ще си харесаш нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...С-амп(а) е много добро решение...аз лично съм голям фен...в момента с Ники доуточняваме подробности по последната ми поръчкова версия...и като се замисля мога спокойно да ти продам моя С-амп който е снабден с Нойз Гейт...всъщност представлява два ефекта в едно...може да ползваш както С-амп(а) така и Гейта независимо един от друг...ако проявяваш интерес може да ме офертираш на лично съобщение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За метъл ти препоръчвам Digitech Death Metal.

Евтин, тежи си на мястото, има много възможности и няма да ти се пречка с разни бустери и крънчове, а вади само як дисторшън.

НАЙ-ВАЖЕН Е УСИЛВАТЕЛЯТ С ГОВОРИТЕЛЯТ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taka е за усилвателя абсолютно.

Имай предвид, че за някои китаристи(като мен)дет метъл, метълзон и други подобни ефекти звучат не чак толкова добре. Преди време правих и продавах моднати копия на метълзон и в 50% от случаите не ми харесваше как звучат в усилвателите на купувачите.

 

За да използваш тежки дисторшъни, трябва усилвател, който не оцветява твърде много на чистоя си канал, има действащ еквилайзер и по принцип звучи по-стегнато.

 

Тези, тежките дисторшъни, освен за тресня, за друго в общи линии не стават, или поне не тези, до които съм се докосвал(metalzone, death metal и др. подобни, чиито имена не си спомням или поне не се досещам в момента).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Distortion ..., Търся най-подходящия камион!

 

Ако намериш мятаи насам, че ми писна през месец да купувам и то все неподходящи :greenangel:

Това е като да търсиш перфектната жена всяка си има кусури ама девствен ли да си умре човек.

Редактирано от MasterOfDisaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емии к'во да ви кажа хора, аз имам сравнително бая опит в класическата китара,но в електриката сам още новак :hysterical: .Не съм се ориентирал още какъв стил искам да свиря,затова търся нещо по-универсално,но ако трябва да конкретизирам бих казал : нещо с по-солиден и плътен (заоблен) тон.Високите да не са някви резачи.Даже и за lead нещо по-меко такова .... .Освен т'ва искам да го включа през В-амп 2 -ка (едва ли има някакво особено значение,но искам да използвам случая и да питам : В-амп-а го ръгам на bypass и към него включвам дист-а ,а в дист-а китарата...) Тъъъъъ начи нещо с по-заоблен и плътен звук ;) .Ще се радвам да чуя какво имате за казване ;):hysterical: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш В-амп защо ти е дистър тогава.

На Modern Hi Gain (симулация на Солдано), малко дилей, спийкър симулация на Берингер кабинет №15 и връткане на презънса и тон контролите съм получавал добри резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш,че колкото хора - толкова мнения ,а и звука много зависи от цялата верига китарка>ефект>усилвател.Аз съм фен на класиката - Boss DS1 и Boss SD1.

С-ампа на Никифена дава различни варианти на дисторшън и ще ти бъде от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.